آنباکس و تجربه واقعی از فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P

نقد و بررسی دقیق فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P با قیمت و خرید ( ارزان )

آخرین بروز رسانی در 26 آذر  1401

فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P دستگاهی کاربردی و دارای طراحی و ساخت زیبا است. این مدل در حال حاضر پر فروش ترین فن هیتر بازار ایران محسوب می شود و رضایت کاربران زیادی را جلب کرده است. این هیتر فرایند سرمایش و گرمایش در فضاهای کوچک را به راحتی میسر می کند. این دستگاه برای مکان هایی که به صورت 24 ساعته فعال نیستند، مانند ادارات و مغازه ها و… کاربرد دارد. این دستگاه دارای طول 265 ، عرض 265 و ارتفاع 125 میلی متر و همچنین دارای وزن 0.72 کیلوگرم می باشد.

تجربه خرید واقعی

قابلیت قرار دادن روی زمین ، میز و هر سطح تخت و البته دیوار را داراست و سیم برقی به طول 80 سانتی مترهم دارد. در فصول سرد سال می توانید از سیستم گرمایش و در فصول گرم سال هم می توانید از سرمایش آن استفاده کنید. در واقع این فن هیتر می تواند هردوی این کار ها را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. فن هیتر FH2000P در هنگام کار، صدای کمی از خود تولید می کند و به دلیل کوچک بودن و وزن سبک، امکان استفاده در هر مکانی را فراهم کرده است.

پارس خزر که سابقه خوبی در تولید محصولات و لوازم خانگی را دارا است، یک بار دیگر با تولید محصولی دیگر این مهم را ثابت کرد و نشان داد با تولید محصولات داخلی مقرون به صرفه و با کیفیت می توان با نمونه های خارجی مشابه رقابت و بازار را از آنها برباید.

فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P دستگاهی کاربردی و دارای طراحی و ساخت زیبا است.

آنچه در این مطلب خواهید دید پنهان کن

اما فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P دارای چهار قطعه اصلی می باشد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

 • شبکه ورودی هوا
 • شبکه خروج هوای گرم تولید شده
 • کلید کنترل حرارت( کنترل هوای سرد، گرم و داغ)
 • کلید ترموستات(کلید تنظیم درجه حرارتی محیط)

نحوه راه اندازی فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P

نحوه راه اندازی فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P

پیش از اتصال دو شاخه به پریز، کنترل کنید که ولتاژ برق با ولتاژ کارکرد هیتر، مطابقت داشته باشد. برای استفاده از دستگاه به منظور خنک کننده در فصل تابستان می توانید کلید کنترل حرارت را روی علامت ضربدر قرار دهید. برای استفاده از دستگاه با گرمایش کم، کلید کنترل حرارت را در وضعیت 1 قرار دهید. برای استفاده از بیشترین حد گرمای این دستگاه، کلید کنترل حرارت را می توانید روی وضعیت 2 بگذارید. نهایتا برای خاموش و غیرفعال کردن هیتر، کلید کنترل حرارت را روی 0 قرار دهید.

مطلب مرتبط: 14 مدل از بهترین هیتر برقی ارزان و کم مصرف

چگونگی عملکرد سیستم گرمایش

چگونگی عملکرد سیستم گرمایش فن هیتر پارس خزر.

برای اینکه گرمایش تولید شده توسط دستگاه را تنظیم کنید، دکمه ای وجود دارد که دارای دو حالت 1 و 2 می باشد. حالت 1 این دکمه سبب فعال سازی یک المنت و حالت 2 هم باعث فعال سازی همزمان دو المنت می شود. اما با این حال سرعت فن در هر دو حالت مذکور مساوی است. عملکرد المنت به همراه فن، سبب فراهم شدن هوای گرم مطبوعی می شود و به همین خاطر موجب گرم کردن سریع محیط هم می شود.

چگونگی عملکرد ترموستات را از طریق چرخاندن کلید جلویی، می توان تنظیم کرد. پس از رسیدن به دمای مورد نظر خود می توانید این دکمه را بر خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا سبب خاموش شدن دستگاه شوید و پس از این باعث فعال سازی ترموستات می شود. لازم به ذکر است که به هنگام پایین آمدن دمای محیط، سیستم گرمایشی شروع به فعالیت می کند.

این فعالیت تا زمانی که به دمای مورد نیاز برسید ادامه دار بوده و پس از رسیدن به دمای مد نظر، به صورت کاملا اتوماتیک غیرفعال می شود که این البته سبب پایین آمدن میزان مصرفی برق می شود.

چگونگی عملکرد سیستم سرمایش

چگونگی عملکرد سیستم گرمایش فن هیتر پارس خزر.

از طریق دوران دکمه عقبی هیتر و جایگذاری روی علامت شبیه ضربدر، سیستم سرمایشی شروع به فعالیت می کند. البته به یاد داشته باشید که منظور از سیستم سرمایش در فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P تنها عملکردی مشابه پنکه کوچک است و تنها تولید باد می کند. یک ویژگی جالب فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P این است که دارای سیستم پیش گرم کن اتومات برای محافظت از دستگاه و المنت ها از خطر یخ زدگی در مکان های دارای دمای زیر 5 درجه سانتی گراد است.

برای فعال سازی این قابلیت پس از اتصال برق به دستگاه، کلید کنترل حرارت را روی وضعیت شماره 2 تنظیم کرده و بعد کلید ترموستات را روی علامت ستاره مانند قرار دهید. بدین شکل چنانچه دمای محیط زیر 5 درجه سانتی گراد برسد، دستگاه اتوماتیک فعال شده و سبب جلوگیری از یخ زدگی قطعات داخلی هیتر می شود.

نگهداری و مراقبت

FH2000P نیاز به انجام مراقبت های خاصی ندارد و چنانچه همه نکات ذکر شده را رعایت کنید، به سرویس دوره ای هم احتیاجی نیست. با این حال چنانچه می خواهید آن را گردگیری و تمیز کنید، می توانید اول هیتر را از برق جدا کرده و با تکه ای کوچک پارچه نمدار سطح بدنه را تمیز کنید. البته باید همواره توجه کنید که نباید آب به داخل دستگاه خصوصا قطعات داخلی آن نفوذ کند.

شبکه خروجی هوا را به منظور بهره گیری بیشتر از هوای خروجی، با یک برس مخصوص گردگیری جاروهای برقی تمیز کنید. چنانچه قصد دارید در فصل تابستان از این وسیله نگهداری کنید، حتما از بسته بندی خود دستگاه برای حفاظت از آن استفاده کنید. همواره از تمیز کردن بدنه هیتر با مواد شیمیایی مانند الکل، تینر ، بنزین و… خودداری کنید چرا که شکل ظاهری دستگاه را خراب می کند.

اگر به مدت طولانی از دستگاه استفاده نمی کنید، لازم است دو شاخه را از پریز جدا کرده تا از ورود گرد و غبار به داخل دستگاه جلوگیری شود. لازم به ذکر است در صورت نشستن گرد و غبار روی المنتها، در هنگام روشن کردن دستگاه بوی خاص سوختن گرد و غبار احساس می شود که البته کاملا هم طبیعی است اما به سرعت از فضا محو خواهد شد.

ایمنی بالای فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P

ایمنی بالای فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P

فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P به گونه ای طراحی شده که امکان افتادن از ارتفاع را به پایین ترین حد ممکن رسانده است. دلیل این موضوع استفاده از پایه های ضدلغزش در ساخت این محصول باکیفیت است. این برای دستگاه هایی که حرارت ایجاد می کنند، یک مزیت به شمار می آید. قسمت مکش هوای محیط در بالای این دستگاه قرار داده شده تا اگر چنانچه قصد تکیه این هیتر به دیوار را هم داشتید، دیوار مانع از انجام کار هیتر نشود. با این حال با قرارگیری ورودی هوا در بالای این هیتر، امکان ریخته شدن آب یا مایعات دیگر را به داخل هیتر ممکن می سازد.

فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P دارای ویژگی قطع حرارتی اتوماتیک است. این ویژگی به این معنی است تا چنانچه درجه حرارت هیتر به هر علتی افزایش داشت مثل مسدود شدن ورودی هوا یا سقوط هیتر از ارتفاع، به صورت اتوماتیک جریان برق قطع و دستگاه غیرفعال می شود. در صورت وجود چنین حالتی باید ابتدا دو شاخه اصلی را از پریز جدا کرده و دستگاه را به مدت 30 دقیقه خنگ نگه دارید.

سپس چنانچه شی خارجی موجب پوشیده شدن سیستم ورود و خروج شده، باید آن را جدا کنید و نهایتا دو شاخه را به پریز متصل و هیتر را روشن کنید. همچنین همه سیم کشی های صورت گرفته به صورت کاملا ایمنی انجام شده است.

سایر نکات مهم

در هنگام استفاه از این هیتر، حداقل فاصله 50 سانتی متری از اشیا قابل تحریق و آتش سوزی ماننده پرده ، لباس و هر چیزی که قابلیت سوختن سریع دارد، رعایت شود. هیتر را در نزدیکی وسایلی مانند ظرفشویی و مکان هایی مانند استخر و همچنین شیر آب قرار ندهید. زیرا امکان ریختن آب روی دستگاه و صدمه وارد شدن به هیتر وجود دارد.

توجه کنید که کابل دستگاه در مسیر خروجی هوای گرم قرار نگرفته باشد. مرتب و مکرر کابل دستگاه را از نظر هر گونه عیب و ایراد مانند پارگی و بریدگی روکش و… بررسی کنید. دقت کنید که نباید در مسیر شبکه های ورودی و خروجی هوا در هنگام روشن بودن دستگاه مانعی وجود داشته باشد. از آویزان کردن اشیا و اجسام در قسمت فوقانی شبکه ورودی هوا و یا در مقابل خروجی هوا خودداری کنید.

مطلب مرتبط: 10 مدل از بهترین بخاری برقی ارزان

به دلیل امکان جرقه الکتریکی در المنت بخاری ، از قرار دادن مایعات آتش زا مانند اتر و الکل و تینر و بنزین در نزدیکی هیتر خودداری کنید. به هیچ وجه اجسام خارجی را از طریق شبکه های دستگاه به داخل نبرده و یا فرو نکنید. اگر ناچار به استفاده از سیم سیار هستید، از استاندارد بودن آن غافل نشوید. در هوای آزاد از این بخاری استفاده نکنید. به منظور بهره وری و ایمنی بیشتر در مکان های با مساحت کمتر از 4 متر مربع از این دستگاه استفاده نکنید. برای ایمنی اطفال و سالم ماندن دستگاه، آن را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

مصرف برق فن هیتر پارس خزر مدل fh2000p چقدر است؟

تمام وسایل گرمایشی برقی، مسلما مصرف برق بالایی دارند. اما یک وسیله به تنهایی نمی تواند هزینه بالایی برای خانواده تحمیل کند، بلکه استفاده همزمان چندین وسیله برقی پر مصرف آن هم در ساعات پیک مصرف می تواند باعث بالا رفتن هزینه برق شما شود. اما اینکه مصرف برق این مدل فن هیتر پارس خزر خوبه یا نه؟ میشه گفت به نسبت اکثر مدل های بازار بهتر است. چرا که قطعات استفاده شده در دستگاه از کیفیت قابل قبولی به نسبت قیمت برخوردار است و این باعث می شود کمترین هدرفت انرژی در این مدل وجود داشته باشد. همچنین موتور فن به کاربرده شده در آن از یک پروانه توربینی قوی استفاده می کند که باعث می شود با کم ترین دور موتور و کم ترین سر و صدا هوای گرم در محیط پخش شود. اگر برای اتاق 10 یا زیر 10متری این وسیله را تهیه می کنید نگران مصرف بالای آن نباشید! چرا که می توانید روی درجه 1 یا 2 تنظیم کنید تا کل محیط را برای شما گرم کند نیازی به درجه های بالاتر نیست.

طرز استفاده از بخاری برقی پارس خزر چجوریه؟

برای راه اندازی وسیله فقط کافیه به پریز برق یا به یک چند راهی با کیفیت که ترجیها زیاد شلوغ نباشد متصل کنید، تاکید می کنم نباید چند راهی شلوغ یا بی کیفیت باشه در غیر این صورت می تواند کل چند راهی را ذوب کند! این به دلیل مشکل در خود وسیله نیست! هر وسیله ای که آمپر و ولتاژ بالایی از خروجی برق بکشه می تونه باعث سوختن پریز، کابل برق و سیم های برق نازک و غیر استاندارد(برای مصارف خانگی حداقل باید سیم تغیه پریز ها نمره 2.5 باشه!) و حتی خود دوشاخه دستگاه بشود.
همه این مشکلات در شرایطی پیش میاد که از یک پریز چندین دستگاه تامین بشه و در چند راهی ها به دلیل اینکه از فلزات نازک و ضعیف استفاده میشه احتمال داغ کردن و در نتیجه ذوب شدن چند راهی و دوشاخه های متصل به آن وجود دارد. اما خوشبختانه چون مصرف این بخاری برقی خیلی بالا نیست کم تر از این مشکلات پیش می آید ولی شما موارد استاندارد را رعایت کنید. نحوه تنظیم دما همانطور که در دفترچه راهنمای فن هیتر پارس خزر هم نوشته شده، بسیار آسان است، با استفاده از 2 عدد درجه قرار گرفته در روی دستگاه می توانید دمای مورد نیاز را تنظیم کنید.

طرز کار بخاری برقی پارس خزر چجوریه؟

دستگاه از یک المنت شبکه ای در جلوی دستگاه و یک فن با دور متوسط در بالای دستگاه تشکیل شده که با گرفتن جریان باد از سمت بالا و هدایت آن از لابه لای شبکه داغ شده باعث منتقل شدن باد گرم از اطراف این شبکه به محیط می شود. طراحی دستگاه به گونه ای است که اجزای پلاستیکی در معرض حرارت قرار نمی گیرند و در نتیجه هیچ آسیبی به آنها نمیرسد. این درحالی است که بسیاری از هیتر های فیک موجود در بازار بعد از چند ساعت کار کردن قسمت های پلاستیکی آن ها ذوب می شود و در بد ترین حالت می توانند موجب آتش سوزی شوند. همان طور که در نحوه کار با بخاری برقی پارس خزر گفته شد عامل مهم دیگر که در بالا رفتن احتمال آتش سوزی و آسیب به دستگاه می شود، استفاده از چند راهی های عادی و بدون هیچ محافظی است. برای جلوگیری از این اتفاقات توصیه میشه از خود پریز به صورت مستقل استفاده کنید.

ترموستات بخاری برقی پارس خزر چیه؟

برای اینکه موقع افتادن دستگاه و همچنین به خاطر ضربه شدید به دستگاه، شبکه حرارتی جابجا شده و باعث آتش سوزی نشود، از مکانیزم قطع خودکار در این مدل استفاده شده است. این قابلیت علاوه بر قطع وسیله در مواقع حرکت دادن دستگاه در مواقعی که اکسیژن محیط کم باشد نیز عمل کرده و دستگاه خاموش می شود.

اما شاید تنها عیب این قابلیت عدم امکان استفاده از هیتر برقی پارس خزر برای وسیله گرمایشی برای کرسی باشد. مگر اینکه جریان هوا در زیر کرسی برقرار باشد در غیر این صورت دستگاه به دلیل نبود هوا خاموش خواهد شد. هر 2 مورد ذکر شده از موارد ایمنی فن هیتر پارس خزر می باشد که در اکثر رقبا وجود ندارد.

نحوه کار ترموستات بخاری برقی

ترموستات بر اساس دمای محیط تصمیم میگره که کی بخاری رو روشن و کی خاموش کنه. چندین نوع ترموستات داریم که ابتدایی ترینش رو همین مدل هست. با کاهش دما بخاری شروع به کار و با افزایش دما بیش از درجه تنظیم شده توسط فرد، بخاری خاموش میشه. ترموستات مکانیکی معمولا کارکرد دقیقی نداره ولی کارو راه میندازه. انتظار اینکه سر دهم سلسیوس قطع و وصل کنه!

سر و صدای فن هیتر پارس چقدره؟

صدای این هیتر قابل قبوله و متوجه کارکردن آن نخواهید شد.

برای فضای چند متری جواب میده؟

دستگاه بدون اتلاف انرژی و آسیب دیدن می تواند نهایتا تا 10 الی 15 متر را پاسخگو باشد. بیشتر از این متراژ کاربردی نیست و باید دنبال مدل های قوی تری باشید.

آیا سیم دستگاه داغ میکنه؟

بسته به نوع استفاده ممکنه داغ کنه ولی این مقدار برای همه دستگاه های اقتصادی طبیعی است اما در مدل های گرون تر و خارجی این مشکل وجود ندارد. از این مدل هم گزارش ذاغی بیش از حد وجود ندارد.

آیا فن هیتر پارس خزر خوبه؟

با توجه به اینکه طی چندین سال گذشته این مدل پرفروش ترین فن هیتر موجود در بازار ایران بوده و رضایت خریدارن نیز حاکی از کیفیت مطلوب دستگاه هست، می توان گفت بله کاملا قابل اعتماده، به شرط اینکه از جای معتبر خریداری بشه تا با موارد تعمیری و معیوب مواجه نشید!

یک تجربه شخصی از خرید فن هیتر پارس خزر FH2000P

سلام به همراهان رسانه باغ سلامتی،

من FH2000P رو  پاییز امسال (1 آبان 1400) تهیه کردم و امروز تجربه استفاده از این هیتر ایرانی باکیفیت رو با شما به اشتراک می گذارم. امیدوارم بتونم اطلاعات خوبی در اختیاز شما بزارم. اول از همه بگم که من برای اتاق 14 متریم این فنو خریدم و تمام تجربیاتی که میگم برای این متراژ هست. در ضمن پارس خزر 24 ماه گارانتی برای این مدل در نظر گرفته که برای یه دستگاه پر کارکرد خیلی خوبه.

آنباکس فن هیتر پارس خزر

اول از ظاهر دستگاه شروع میکنم، خیلی کوچک تر از چیزیه که به نظر میاد. بسیار سبک و جمع و جور:

ابعاد دقیق FH2000P :

 • عرض جلو دستگاه  26 سانتی متر
 • عرض پشت دستگاه 19 سانتی متر

قیمت بخاری برقی پارس خزر

 • ارتفاع جلو 14 سانتی متر
 • ارتفاع پشت 6 سانتی متر
 • طول 24 سانتی متر

بخاری پارس خزر fh2000p

ابعاد پنل خروج باد:

 • طول 22 سانتی متر
 • عرض 8 سانتی متر

فن هیتر fh2000p پارس خزر

کیفیت بدنه:

 • پلاستیک خشک با کیفیت به همراه پایه های نرم برای جلوگیری از حرکت و لغزش هنگام کارکرد موتور.
 • جنس پنل دستگاه از فلز مقاوم با رنگ کوره ای نسبتا با کیفیت و کانال دستگاه هم از گالوانیزه ساخته شده است.

فن هیتر پارس خزر دیجی کالا

 • کیفیت مونتاژ کاملا راضی کننده است و من هیچ نقصی ندیدم.
 • ورودی باد به صورت شبکه ای طراحی شده تا ضمن جلوگیری از ورود اشیای مختلف به داخل کانال، به متعادل سازی باد ورودی هم کمک کند.

طرز کار هیتر پارس خزر

کیفیت گرمایش و سرمایش چگونه است؟

 • دوستان این دستگاه صرفا یک وسیله گرمایشی هستش و اصطلاح سرماشی برای این دستگاه اشتباه است. دستگاه میتونه به صورت یک پنکه عادی عمل کنه که بدرد نمیخوره.
 • از لحاظ گرمایشی فوق العادس شما اصلا نمیتونید یک متری دستگاه بشینید مخصوصا رو درجه 2 به شدت داغه.

کیفیت کابل FH2000P

فن هیتر کوچک

کابل دستگاه بر خلاف گزارشات بسیار کمی که در دیجیکالا شده بود، حتی در تست 48 ساعته من هم که یکسره رو درجه 2 روشن کرده بودم حتی گرم هم نشد چه برسه به داغ کردن. اغلب افرادی که این مشکلو گزارش می کردن به دلیل ضعف منبع ورودی خودشون بوده که یا از چند راهی های بی کیفیت استفاده می کردن یا با ولتاژ پایین تر از حد نیاز دستگاه که همون 220 ولت هستش روشن می کردن. دوشاخه و کابل دستگاه بدون خراش و به صورت عایق بندی شده که است معمولا از نوعی پودر مخصوص در داخل آن استفاده میکنن تا در مقابل گرما و ذوب شدن در امان باشد.

بخاری برقی پارس خزر مدل fh2000p

من قبلا بخاری برقی هم داشتم متاسفانه بعد یک هفته کارکردن مجبور شدم کابل دستگاه رو کامل عوض کنم ولی در فن هیتر ها چنین چیزی مخصوصا در مدل FH2000P مشاهده نکردم و میتونم با اطمینان بگم کابل مرغوب از نقات قوت این دستگاه محسوب می شود.

چی درسته چی غلط!؟

وجود 2 حالت گرمایشی مزیتی است که بسیاری از رقبا در سطح قیمت دستگاه وجود ندارد.

در حالت 1 در مدت زمان 2-3 ساعت کل اتاق رو گرم کرد و رو درجه 2 در عرض 1 ساعت دمای اتاق از 13 درجه به 25 درجه میرسید که فوق العادس.

ترموستات نسبتا دقیقی داره و به صورت خودکار دستگاه در طور 24 ساعت متناسب با دمایی که براش تنظیم کرده بودم دستگاه رو خاموش و روشن می کرد. به دلیل قیمت پایین که داشت فک می کردم 1 هفته ای ترموستات از کار بیفته ولی تا به امروز عین بنز داره کار میکنه.

ترموستات فن هیتر پارس خزر

 1. برای تنظیم دمای ترموستات کافیه دستگاه رو به برق بزنید،
 2. درجه فنو رو 1 یا 2 بزارین(گرمایش درجه 2 یا 1)
 3.  درجه ترموستات رو در جهت عقربه های ساعت بچرخونید و رو آخرین وضعیت یعنی 6 قرار بدین.
 4. صبر کنید اتقاق یا هر محیطی که میخواین گرم بشه به دمای مد نظر شما برسه و بعد که احساس کردین این دما برای شما کافی بود و دوست دارین همیشه اتاق رو این دما بمونه، درجه ترموستات رو ایندفه در خلاف عقربه های ساعت(برعکس به سمت 1) به آرامی بچرخونید و هر جا که دستگاه خاموش شد همون جا بزارید بمونه و ازین این به بعد اون دمارو حفظ میکنه و هر زمان دما پایین تر ازون حد اومد دستگاه روشن و وقتی به همون حد برگشت خاموش می شود.
 5. برای خاموش کردن ترموستات میتونید وضعیت درجه ترموستاتو رو علامت ستاره بزارین که در این صورت سیستم گرمایش کار نخواهد کرد.

دستگاه در صورت واژگونی و یا کم بود اکسیژن برخلاف رقبای کمی گران تر خاموش نمیکنه. اما یه فیوز حرارتی داره که اگه دستگاه از جایی با شدت بیفته و یا جلوی فن گرفته بشه دستگاه کاملا خاموش میشه تا احتمال آتش سوزی از بین بره.

چرا فن باید ثابت بچرخه؟ اگه سرعتشو کم کنیم چی میشه؟

بخاری برقی پارس خزر fh2000p

ببینید عملکرد المنت های حرارتی بخاری برقی پارس خزر عینا شبیه المنت سشواره اگه دائما فن نچرخه یا پایین تر از حد طراحی شده بچرخه رشته های این المنت میسوزه و شبکه سیمی که کار تبدیل الکتریسیته به گرمارو داره پاره میشه و گرمایش دستگاه مختل میشه. هر چند که فیوز حرارتی اجازه نمیده این اتفاق بیفته ولی من توصیه میکنم فن دستگاهو دستگاری نکنید. چون دیدم برخی میان کلید دیمر میزارن برای موتور که سرعتشو بیارن پایین که هم باعث میشه برق بیشتری مصرف بشه هم به دستگاه آسیب میزنه. نیازی به کم کردن دور موتور نیست در بخش صدا بهتون میگم چرا.

طرز کار هیتر پارس خزر

حداکثر دمایی که من نیاز داشتم 19 الی 25 درجه بود اما تا 38 (بیشتر ازون نیاز نیست همچنین مصرف برقتونم بالا میره.) درجه هم تونست 14 مترو گرم کنه. از لحاظ گرما هیچ شکی نمیتونید داشته باشید. شاید یکی ظاهرشو دوست نداشته باشه یا بگه ایرانیه نمیخرم و کلی دلیل دیگه اما به گرماش ایرادی وارد نیست.

فیوز حرارتی فن هیتر پارس خزر

فیوز حرارتی فن هیتر پارس خزر

 1. وجود فیوز حرارتی باعث میشه تا موقعی که المنت ها بیش از حد داغ میکنن، دستگاه خاموش شود تا آسیبی به المنت ها وارد نشه.
 2. اگه ورودی هوا برای چند ثانیه بسته بمونه فیوز جریان رو قطع میکنه.
 3. اگه ساعات طولانی دستگاه روی درجه 2 کار کنه و روی ترموستات هم تنظیم نشده باشه، در صورت گرم شدن بیش از حد دستگاه خاموش میشه.
 4. همچنین وارد شدن ضربه محکم به دستگاه یا افتادن دستگاه، موتور و المنت خاموش میشه تا از آتش سوزی و یا معیوب شدن هیتر جلوگیری بشه.
 5. پس از قطع دستگاه توسط فیوز حرارتی، چند دقیقه وسیله روشن نمیشه و خاموش روشن کردن آن یا تغییر درجات و کشیدن کابل و اتصال مجدد باعث شروع به کار دستگاه نمیشه. باید 2 – 5 دقیقه به تشخیص دستگاه صبر کنید تا اتوماتیک شروع به کار کنه.

بخاری برقی پارس خزر

بخش صدا که من عاشقش شدم

من فک می کردم اگه روشنش کنم صدا تراکتور میده ولی وقتی روشن کردم خیالم راحت شد چون به صدا خیلی حساسم. صداش در حد اینکه یه نفر از فاصله 1 متری شما رو با تمام توانش فوت کنه، همین!. بعد چند روز اصلا متوجهش نمیشد مخصوصا اگه روز زمین باشه. اگه بخوام با عدد و ارقام بگم با نرم افزار sound meter  که یه برنامه محبوبی هست اندازه گیری کردم، صداش تو حالت روشن به 45 تا 47 دسیبل میرسه که از یک پنکه یا کولر گازی کم تره. من تو اتاقی با صدای محیط 12 دسیبل اندازه گیری کردم که اگه 12 دسیبلو حذف کنیم صدای واقعی دستگاه 35 دسیبل میشه. باید بگم که این اعداد در فاصله 30 سانتی دستگاه ثبت شده و قطعا در فواصل دور تر صدا کم تر ازین خواهد بود. برای همینه که میگفتم دور موتور اذیت نمیکنه.

البته بعد گذشت چند ماه نیاز به روغن کاری داری که صدای موتور اذیت نکنه! چون بعد یه مدت صدای تراکتور میده و باید باز بشه و روغن کاری بشه. البته اگه شما صفرشو تهیه کنید این مشکل وجود نداره. مواردی که کار کردن گاها باز شدن و پروانه تعویض شده یا موتور باز شده و موقع بستن درست ست نشده و ممکنه در کنار صدای زیاد دچار لرزش و ویبره بشه. در نتیجه اگه روی یه میز صاف قرار بدین قشنگ جابجا میشه پس دقت کنید که مدلی که میخرید قبلا باز نشده باشه جای هیچگونه پیچگوشتی و موارد ازین قبیل روش نباشه. چون بخاری برقی کم مصرف پارس خزر زیاد در بازار موجوده مدل ها کار کرده بسیاره حتی اگه از دیجیکالا میخرید باید قبل استفاده از صفر بودنش مطمئن باشید.

بخاری برقی کم مصرف پارس خزر

مزایا فن هیتر پارس خزر مدل fh2000p

 • هیتر برقی پارس خزر گرمای عالی و بی نقص داره ولی نه در حد یه هیتر چن صد دلاری!
 • مناسب برای فضای 10 الی 15 متری
 • شبکه فلزی که تغییر حالت نمیده
 • عدم بوی بد به دلیل مواد خشک و با کیفیت که در اثر گرما تغییر حالت نداده و هیچ گاز سمی که موجب بوی بد بشه آزاد نمیکنه.
 • کابل مقاوم و استاندارد
 • سیستم قطع خودکار که موقع افتادن دستگاه که از آتش سوزی جلوگیری میکنه.
 • سیستم قطع خودکار در مواقع بسته شدن ورودی فن که از آسیب دیدن آن جلوگیری می کند.
 • المنت دوگانه که قابلیت تغییر دما در دو درجه رو برای شما فراهم می کند.
 • فن بی صدا که نسبت به رقبا هم قیمت آزار دهنده نیست.
 • جنس فن از پلاستیک نرم و با طراحی خاصی تولید شده تا کم ترین صدا و لرزش همراه باشد.
 • ظاهر زیبا و مینیمال
 • 24 ماه گارانتی شرکت پارس خزر
 • قطعات قابل تعویض
 • 6 حالت تنظیم دمای ترموستات
 • ترموستات اکتیو که عملکرد قابل قبولی داره.
 • پایه های هم تراز که هیچگونه لقی ندارن.

فن هیتر پارس خزر مدل fh2000p

 • پشت دستگاه برای جمع کردن کابل گزینه خوبیه.

فن پارس خزر

معایب بخاری برقی خزر مدل fh2000p

 • لغزش کم بدنه دستگاه که با وجود پایه های ثابت باز کمی بدنه ویبره داره.
 • کابل 80 سانتی کوتاه
 • عدم تنظیم جهت پره های باد دستگاه
 • مصرف نسبتا بالا که شاید عیب نباشه همه بخاری برقی ها پر مصرفن.
 • عدم وجود سیستم قطع خودکار در زمان وارونه شدن دستگاه.
 • رنگ شبکه فلزی بعد چند ماه تیره تر میشه.

بدون دونستن این نکات نباید بخاری برقی بخری!!

خرید وسیله گرمایشی برقی چه بخاری باشه و چه اجاق گاز و یا کباب پز و… مستلزم دونستن یه سری نکات عمومیه:

 • افت ولتاژ شدید که میتونه باعث آسیب به سایر قطعات حساس بشه. مثلا اگه ورودی وسیله ای زده 200 الی 220 ولت استفاده از بخاری که باعث بشه 20-30 ولت کم بشه میتونه به اون وسیله آسیب بزنه. برای مثلا اگه مدار قطعه ای برای 200 ولت طراحی شده باشه و استفاده از یک وسیله گرمایشی یا هر وسیله ای که ولتاژ بالایی میکشه مثل اینورتر های جوشکاری باعث بشه این 200 ولت به 170 ولت کاهش پیدا کنه قطعا به مرور زمان به برد اون وسیله آسیب جدی وارد خواهد شد!
 • نباید از برق مشترک قطعات حساس برای وسایل پر مصرف استفاده کرد، چند راهی که کامپیوتر ، پرینتر، مانیتور و… وصله گزینه مناسبی برای وسایل پر مصرف مثل، بخاری برقی، جاروبرقی، لباسشویی، اتو، سشوار و… نیست!
 • آمپر کشی بالا که میتونه در صورت نامناسب بودن پریز یا سیم رابط باعث ذوب شدن این ها بشه.
 • بخاری برقی با وجود هر سیستم امنیتی که داره باز میتونه مشکل آفرین باشه و باعث آتش سوزی بشه بنابرین در مواقعی که در اتاق حضور ندارین، وسیله را از برق بکشید!
 • استفاده از بخاری های برقی در اتاق کودک به هیچ وجه توصیه نمیشه! مخصوصا اگه روی زمین و در دسترس اون ها باشه!
 • در صورتی که از ضعیف بودن سیم کشی محل مطمئن هستید و یا اگه می دونید که سیم ها توان آمپر کشی بالا را ندارن از وسایل پر مصرف استفاده نکنید!
 • به هیچ عنوان در صورت خرابی سیم این قبلی وسایل از سیم های ضعیف تر برای جایگزینی استفاده نکنید! اگر وسیله ای از سیمی با قطر 2.5 میلی متر ( نمره 2.5 ) استفاده میکنه اون رو با سیم نمره 1 تعویض کنید، در بهترین حالت سیم ذوب میشه و در بد ترین حالت باعث سوختن دستگاه و حتی میتونه باعث برق گرفتگی بشه!
 • وسایل پرمصرف بیشتر از سایر وسایل کم مصرف خراب می شوند در نتیجه موقع خرید گارانتی خوب در اولویت خواهد بود.
 • در دسترس بودن لوازم مصرفی دستگاه مورد نظر از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • بخاری برقی باید ثابت روی زمین یا روی میز باشه، از آویزون کردن این وسایل خودداری کنید.
 • دقت به امکانات امنیتی مثل قطع خودکار.
 • نباید سیم برق دستگاه داغ بکنه!
 • مصرف بهینه و وجود قابلیت هایی مثل ترموستات که در مصرف بخاری برقی پارس خزر صرفه جویی میکنه.
 • فیوز حرارتی مهمه!
 • قطع جریان در مواقعی که دستگاه بیش از حد گرم شده،
 • از آسیب به دستگاه جلوگیری میکنه،
 • از آتش سوزی ممانعت میکنه.
 • برخی از بخاری های برقی در زیر خود شاسی دارن که تنها در صورتی که دستگاه درست روی زمین قرار گرفته باشه روشن میشه در غیر این صورت خاموش خواهد شد:
 • در صورت واژگونی خاموش خواهد کرد،
 • برای جلوگیری از آتش سوزی طراحی شده.
 • استفاده از وسایل گرمایشی برقی در محل های مرطوب توصیه نمیشه مگر اینکه برای اون محیط طراحی شده باشه:
 • رطوبت باعث آسیب به المنت دستگاه میشه،
 • میتونه در محیط های بخار گرفته مثل حمام باعث شوک الکتریکی بشه،
 • میتونه باعث ایجاد جرقه در دستگاه و پریدن فیوز ساختمان بشه.
 • در نهایت مصرف بالای برق که باید هزینشو بپردازید.

مشخصات فنی هیتر پارس خزر مدل FH2000P

 • ابعاد

طول 265 × عرض 265 × ارتفاع 125 میلی متر

 • وزن

0.72 کیلوگرم

 • قابلیت نصب

زمین

 • حداکثر توان گرمایشی

2000 وات

 • تنظیمات حرارت

دارد

 • ترموستات ایمنی

دارد

 • سیستم قطع خودکار

بله

 • سیستم ضد انجماد

دارد

 • ولتاژ ورودی برق

220-240 ولت

بیشتر

رومیزی

مجهز به فن

دارای خروجی باد گرم و سرد

دارای کلید تنظیم درجه حرارت محیط (ترموستات) به منظور مصرف بهینه انرژی

سیم برق 80 سانتی متری

قیمت روز این محصول در دیجی کالا

نظرات در مورد بخاری برقی پارس خزر چطوره؟

با توجه به این که بیشترین فروش رو در دیجیکالا همین محصول داره و دیجیکالا همه نظرات رو می پذیره البته به جز موارد فوش و بی احترامی، در نتیجه راحت میشه به نظرات اعتماد کرد. درسته که خود صاحبان محصول خودشون میتونن بیان و نظر مثبت ثبت کنن ولی نه دیگه چند هزار! اکثریت بالغ بر 80 درصد نظرات نسبت به این مورد مثبت هستش.

کلام آخر

فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P به عنوان یک نمونه کالای ایرانی باکیفیت، می تواند انتخابی صحیح و به جا برای شما باشد. قطعات به کار رفته در این هیتر، طراحی بدنه ، شکل ظاهری و قیمت مناسب آن می توانید هر گونه شک درون شما را در مورد خرید این محصول از بین ببرد. با خرید این فن هیتر می توانید آن را به دوست گرماده و سرماده خود تبدیل کنید و البته در کنار آن حس خوب خرید یک محصول با کیفیت ایرانی که توانایی رقابت با کالاهای خارجی مشابه را هم دارد، را برای خودتان به ارمغان بیاورید.

4.9/5 - (21 امتیاز)

43 دیدگاه برای “آنباکس و تجربه واقعی از فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P

 1. حسین گفته:

  گفته شده عدم وجود سیستم قطع خودکار در زمان وارونه شدن دستگاه این معنیش چیه ینی قطع خودکار نداره؟؟ اخه بالاتر گفتین داره.

  • تیم پشتیبانی گفته:

   سلام و احترام
   ببینید منظور از قطع خودکار وارونه شدن اینکه بعضی از فن هیتر ها دارای سنسوری هستند که وقتی دستگاه کمی کج میشه تا ناگهانی جابجا میشه جریان رو قطع میکنه که این مدل این قابلیت رو نداره. فقط زمانی قطع میکنه که از ارتفاعی بیفته و یا زمانی که ورودی فن بسته بشه.

 2. بابک رضایی گفته:

  سلام خسته نباشین چن تا سوال داشتم خدمتون من حموم یه بخاری برقی نیاز دارم قیمت این مدل خوب بود فقط میخوام ببینم برای حموم جواب میده خطری ایجاد نمیکنه و چقدر می تونه پرتاب باد داشته باشه؟ موتور صدا داره؟

  • تیم پشتیبانی گفته:

   سلام و احترام
   نه این هیتر و هر هیتری که از المنت سیمی استفاده کنه و همچنین مکش هوا داشته باشه مناسب جای مرطوب نیست چون ممکنه بین رشته های المنت جرقه به بوجود بیاد و المنت بسوزه. حتی تو دفترچه راهنمای این مدل هم ذکر شده برای فضای مرطوب استفاده نشه. برای حمام می تونید از هیتر های مخصوص حمام یا بخاری های تابشی عادی استفاده کنید. پرتاب باد موثر تا 2 متر هستش. موتور دستگاه هیچ صدایی نداره و صدای دستگاه فقط به خاطر عبور هوا از بین سیم های المنت و پنل خروجی هیتر هستش.

  • تیم پشتیبانی گفته:

   سلام و احترام
   میشه ولی بهتره روی میز قرار بگیره ضمن اینکه قابلیتی برای قرار گرفتن بر روی دیوار رو نداره. می تونید از یک پایه دیواری که به صورت افقی قرار گرفته باشه استفاده کنید.

 3. محمد گفته:

  سلام
  ترموستات هیتر‌فن پارس خزر درست کار نمیکنه درجه ۱ و۲ که اصلا روشن نمیشه درجه ۳ وقتی خاموش میشه دیگه روشن نمیشه حتی اگه محیط خیلی سرد بشه از درجه ۳ به بعدم اصن خاموش نمیشه

  • تیم پشتیبانی گفته:

   سلام و احترام
   ببینید ترموستات این هیتر مکانیکیه و نمیتونه دقت ترموستات الکترونیکی رو داشته باشه. ولی چیزی که شما مطرح کردین در صورت سالم بودن دستگاه نمیتونه درست باشه. ترموستات بر اساس دمای محیط کار میکنه اگه دما بین 18 تا 23 باشه درجه 1-2 کارایی نداره و باید درجات بالاتر رو استفاده کرد برای مثال برای دمای بین 18 تا 23 درجه ترموستات 3 تا 3.5 و گاها 4 کافیه و دستگاه بعد از 1-2 درجه اختلاف دمای محیط شروع به کار کردن میکنه و حدودا 5 الی 10 دقیقه کارمیکنه و 15 دقیقه خاموش میکنه. درجه 1 و 2 کار نمیکنه چون دمای محیط برای این رنج بالاست. مثلا اگه درجه 1 برای دمای 12 درجه طراحی شده باشه و محیط هم بین 12 الی 13 درجه باشه خوب مسلما این درجه کار نمیکنه چون باید به دمای 12 برسه و خود محیط 12 هست در نتیجه نیازی به گرمایش نیست اما اگه کمتر از اون بود قطعا روشن می شد.
   تا درجه 4 بین 5 الی 10 دقیقه روشنه و با بالا رفتن ترموستات اگه فضا بزرگ تر از 10 الی 15 متر باشه ممکنه 10 الی 15 دقیقه هم کار کنه البته این برای زمانیکه محیط به دمای درجه ترموستات رسیده باشه. برای مثال اگه دمای اتاق 10 درجس و میخوان رو درجه 4.5 تا 5 نگه دارین که حدودا میشه 23 الی 25 درجه دستگاه ممکنه 2 -3 ساعت یکسره کار کنه اما وقتی به این دما رسید قطع میکنه و بعدا اگه فقط 1-2 درجه افت کرد دوباره روشن میشه یعنی دستگاه نمیزاره دما دوباره به 10 درجه برگرده و بعد کار کنه بلکه تو اختلاف چند درجه خاموش و روشن میشه. مثلا اگه دما رسیده باشه به 22 وقتی به 20 یا 21 رسید شروع به کار میکنه تا دوباره به 22 برگرده. به علاوه نباید همون ابتدا درجه ترموستاتو رو 3 یا درجه دیگه ای قرار بدین چون دمای محیط متناسب با اون درجه نیست. بهترین راه اینکه ابتدا روی 6 بزارین بعد که محیط به دمای مطلوب رسید کم کم درجه رو کم کنید و هر جا که خاموش شد بزارید همون جا بمونه. این روشیه که پارس خزر تاکید کرده. اگه این رفتار ها رو از دستگاهتون ندیدین دستگاه مشکل داره و باید با نمایندگی تماس بگیرین. تشکر از همراهی شما.

 4. سعید گفته:

  قطع خودکار فن واقعا کار میکنه یه تیکه کاغذ بگیرید رو فن المنتا قرمز میشه بعد خاموش میکنه تا دو سه دقیقه هم کار نمیکنه. جلوی وسیله هم اگه گرفته بشه قطع میکنه با این قیمت داشتن این قابلیت بعید بود ولی خدا رو شکر هست و داره کار میکنه.👌

 5. سمانه گفته:

  فقط موقع تمیز کردن فن هیترو خاموش کنید😊😊 من با کاغذ دستمالی داشتم گردو خاکشو تمیزش میکردم که یدفه کشید داخل گیر کرد لابه لای المنتش آتیش گرفت مجبور شدم بازش کنم تا المنتشو تمیز کنم خوب شد سریع قطع کرد وگرنه المنت ذوب میشد😎

 6. امیر گفته:

  سلام ، میخواستم بپرسم روشن بودن این دستگاه در طول شب مثلا به مدت 8 ساعت البته با درجه ترموستات 3 یا 4 ، میتونه به سیم کشی ساختمان آسیبی برسونه یا باعث آتش سوزی بشه ؟

  • تیم پشتیبانی گفته:

   سلام و احترام
   نه مشکلی پیش نمیاد چون یه وسیله ایه که کنترل کیفی روش انجام شده و اگه به سیم کشی ساختمان آسیبی وارد می کرد پارس خزر این محصول رو وارد بازار نمیکرد. در کنار این هیچ گزارشی مبنی بر این موضوع از خریداران نشده. 24 ساعته میتونه روشن باشه مشکلی پیش نمیاد ولی اگه بدون ترموستات کار کنه مصرف برق شما بالا میره و صرفه جویی در مصرف برق نمیکنه اما با ترموستات 3 یا 4 حدودا هر ساعت 20 الی 25 دقیقه کار میکنه و مابقی رو خاموشه که میتونه باعث صرفه جویی برق بشه. رو 3 تا 3.5 یک ربع خاموشه و 5 دقیقه میانگین کار میکنه. همچنین اگه بدون ترموستات هم کارکنه اگه زیادی داغ بشه خود به خود قطع میکنه و هر موقع که خنک شد دوباره کار میکنه.
   فقط توصیه میشه از چند راهی مشترک قطعات حساس مثل کامپیوتر استفاده نشه و از پریز جدا براش استفاده بشه چون ممکنه اون چند راهی کیفیت لازم رو نداشته باشه و ذوب بشه. معمولا چند راهی هایی با محافظ ولتاژ گزینه خوبی برای این محصول هستن.

 7. یاسمین گفته:

  عالیه برای اتاق خوابم گرفتم که 12 متره گرماش خوبه در مقایسه با بخاری های برقی ساده مناسب تره. صداش خیلی کمه اصلا باورم نمیشه یه جنس ایرانی اونم با 500 تومن انقدر کم صدا باشه البته اگه همین طوری بمونه و بعدا به صدا نیفته. سیمش یه ذره گرم می شد که از 3 شاخم خودم بود یه 3 شاخه بهتر خریدم اوکی شد. ممنوم از باغ سلامتی بین این و سایا گیر کرده بودم که بالاخره اینو گرفتم.🤗

 8. عرفان گفته:

  وسیله کاربردی هست من دو تا برای مغازم گرفتم البته بخاری دارم چون محیط بزرگه مغازه کامل گرم نمیشه و شیشه ها بخار میکنن برای همین دو تا هیتر گرفتم تا شیشه هارو گرم کنن قبلا آراسته استفاده میکردم که سریع سیمشون داغ می شد حتی چن بار دوشاخش ذوب شد. فعلا پارس خزر خوب عمل کرده روی درجه یک 13 ساعت کار میکنه مصرف برقشو فاکتور بگیریم خوبه.

 9. کامران مرادی گفته:

  سلام خوب هستید
  ما برای حمام بخاری برقی میخواستیم بخریم طبق نظرات دوستان تصمیم این مدل را تهیه کنیم ولی شما در نظرات عرض کردید که این مدل مناسب حمام های مرطوب نیست ولی حمام ما زیاد بخار نمیکند و عموما خشک است آیا با این حال پارسخزر مناسب هست یا خیر؟

  • تیم پشتیبانی گفته:

   سلام و احترام
   دوست عزیز همون طور که قبلا ذکر شد این مدل مناسب حمام نیست! ولی می تونید از مدل های دیواری مخصوص حمام استفاده کنید. یک مورد در لیست بالا معرفی شده( بخاری برقی حمام کم مصرف اتحاد 2000 وات) البته مدل های خارجی هم وجود داره که در صورت هزینه بیشتر می تونید تهیه کنید.

 10. یلدا گفته:

  سلام چرا فن هیتر من از درجه ۳ کار میکنه و درجه ۱ و ۲ کار نمیکنه حتی وقتی تو پارک روشنش میکنیم توی هوای سرد.اونجایی ک دمای خیلی پایینی داره هم همین جوریه

  • تیم پشتیبانی گفته:

   سلام و احترام
   این به نوع ترموستات دستگاه برمیگرده به نوعی ایراد هم محسوب میشه ولی چیزی که ما تو این دستگاه تجربه کردیم اینکه اول رو بالاترین درجه بزارین بعد کم کم متناسب با دمای محیط کم تر کنید. ینی اول روی 6 بزارید بعد که محیط به دمای مورد نظر رسید درجه رو بیارید پایین تر و همون جا نگه دارین تا خاموش شه. بعد از این خود دستگاه اون دمارو نگه میداره و هر موقع پایین تر بیاد روشن میشه البته دقیق دقیق نیست هر چی باشه تولید داخله و نقص داره حتی برخی مدل های چینی هم تو این بازه قیمتی مورد دارن. نظر ما کلا رو گرمایش الکتریکی منفیه به خاطر مصرف بسیار بالا ولی تو رنج خودش بد نیست با وجود مشکلاتی که داره به خاطر گارانتی به صرفه تره.

 11. مرتضی گفته:

  با سلام
  در هیچ گزارش و یا بروشوری میزان مصرف برق برای یک ساعت دستگاه هیتر 2000 ثابت رومیزی نوشته نشده است . ممنون می شوم در اینخصوص اطلاعاتی درج فرمایید.

  • تیم پشتیبانی گفته:

   سلام و احترام
   ببینید مصرف وسایلی که با برق گرم میشن بسیار بالاست مهم نیست با چه مکانیزمی گرما ایجاد میکنه. در مورد مصرف ساعتیش باید خودتون با ابزاری که برای این کار هست مقدار آمپری که میکشه و همچنین ولتاژ محاسبه کنید ولی ما طی یه بازه 3 ماهه که رو درجه متوسط تست کردیم مبلغ 1میلیونو 400 تومن هزینه برق صرف فقط همین وسیله شد!

   درمورد توان هم یه چیز اسمیه و دقیق نیست و بیشتر جنبه تبلیغاتی داره تو همه برند ها مگر برندهای معتبر خارجی با استانداردای لازم باشه نه مدل های داخلی و چینی.

   برای محاسبه توان باید میزان آمپر مصرفی دستگاه رو بسنجید و سپس در ولتاژ مصرفی اون ضرب کنید تا توان دستگاه به دست بیاد. در این مدل فرض بر 2000 وات هس:
   حالا باید ببینید در یک ساعت چند وات مصرف میکنه چون هر 1 کیلو وات 1000 واته در نتیجه 2000 وات میشه 2 کیلو وات در هر ساعت. حالا باید ضربدر 24 ساعت بکنید که میشه 48 کیلو وات. ینی مصرف هر یک روز این وسیله میشه 48 وات ماهانشم ضربدر 30 روز که میشه 720 ساعت در میاد 1440 کیلو وات در ماه.
   حالا بایدبر حسب نرخ روز اداره برق مصرف خودتونو باتوجه به جدول طبقه ای پیدا کنید و با اون نرخ میزان هزینه ساعتی و روزانه یا ماهانه رو بدست بیارید.
   طبق نرخ طبقه ای 1400 حدودا هزینه مصرف یک ساعت : 183 – تومان ، هزینه مصرف یک روز : 4,382 – تومان ، هزینه مصرف یک ماه : 738,726 – تومان البته فرمول محاسبه شامل مالیات ها و عوارض های مختلفی میشه که در این محاسبه اعمال شده. از طریق سایت های مربوط به این کار هم میتونید به صورت آنلاین هزینه رو محاسبه کنید. البته این هزینه ها بر فرض اینکه 24 ساعته کامل روشن هس محاسبه شده و باید بدونید که نرخ برق با توجه به مشترک پر مصرف یا کم مصرف بودن و یا شهری و روستایی فرق میکنه این اعداد به صورت استاندارده و اگه اضافه بار اضافه بشه بیشتر خواهد بود!

 12. مهدی گفته:

  سلام چرا انقد مصرف برق هیتر برقی پارس خزر بالاس؟ و اینکه میشه از یک تایمر ساده برای تنظیم دقیق دستگاه استفاده کرد؟؟

  • تیم پشتیبانی گفته:

   سلام و احترام
   ببینید المنت های این نوع هیتر تابشی نیست و یه رشته سیمه که با جریان الکتریکی داغ میشه دقیقا مشابه سشوار که المنت سیمی داره. این نوع المنت به دلیل این که جریان بیشتری میکشه و توان بالایی داره در نتیجه مصرف بیشتری هم داره و در عوض گرمای بهتری هم داره. درمورد تایمر نه به هیچ وجه مگر اینکه مدلی تهیه کنید که بالای 16 آمپر بتونه تحمل کنه. تایمر های ساده مخصوصا دیجیتالی نمیتونن توان بخاری برقی رو تامین کنن در نتیجه میسوزن.

  • تیم پشتیبانی گفته:

   سلام و احترام
   حدودا در روز 5 – 6 تومن مصرف این وسله هستش با تمام توانش. با استفاده از سایت kilowat.ir هم میتونید با مشخص کردن توان دستگاه و بازه مصرفی هزینه مصرفی رو دربیارین.

 13. مهرداد گفته:

  سلام
  من یکساله و نیمه که مدام از این دستگاه fh2000p استفاده میکردم و خیلی هم ازش راضی بودم تا این که دیشب دیدم فنش از کا افتاد ولی المنتش کار میکنه
  میشه راهنماییم کنید چی قطعه ای ازش باید عوض بشه که فنش دوباره کار کنه
  ممنونم

  • تیم پشتیبانی گفته:

   سلام و احترام
   اول مطمئن بشین که کلید روشن و خاموش سالم باشه و قطعی و اتصالی نداشته باشه به دلیل گرم کارکردن دائمی دستگاه امکان ذوب شدن سیم ها و اتصال وجود داره. اگه مشکل از کلید نبود میتونید موتور رو باز کنید و مشابهشو تهیه کنید. کلا دستگاه زیاد پیچیده نیس و یه موتور داره یه پروارنه توربینی که روش سوار شده فقط دقت کنید که پروانه درست بسته بشه تا بعدا از بالانس خارج نشه و ایجاد لرزش نکنه.

 14. farhad2001 گفته:

  تجربه استفاده 2 ساله من از بخاری برقی فن دار پارس خزر مدل 2000 دوستان این فنو برای مغازه گرفتم یه کافی نت تقریبا 12-13 متری 24 ساعته روشن میزاشتم ولی بیشتر روز ها روی درجه 2 کار میکرد و بقیه مواقع روی درجه 1 بوده. بعد 2 ماه فنش از بالانس دراومد و صدای تراکتور میداد به دلیل بالانس نبودن فن و جنس بد فنش که پلاستیکیه و اصلا بالانس طراحی نشده و بدنه همیشه ویبره داره مجبور شدم باز کنم و روغن کاری کنم فنو که حل شد تا حدودی ولی باز ویبره زیادی داره هنوز
  ولی گرمای خوبی داره موردی برای گرما دهیش واقعا بهه ذهنم نمیرسه جز مصرف بالاش که طبیعه دیگه المنت به این بزرگی پرمصرفه.
  ترموستاتش هم خوب بود روی دمای 25 تنظیم کرده بودم و در کل خوب بود هیتر برقی پارس خزر2000 ترموستات خوبی داره و فیوزشم خیلی خوب جواب میده چند بار تست کردم درجا قطع میکنه جلوی فن گرفته بشه یا ناگهانی بیفته قطع میکنه

 15. asal گفته:

  سلام وقت بخیر من این محصول رو خریداری کردم و فقط از حالت پنکه اون استفاده میکنم چون گرم هست مدت زیادی روشن میکنم میخاستم بدونم حالت پنکه اون هم هزینه زیادی برای برق داره چون باد انچنان خنکی نمیده در حد یه فنه

 16. ساسان گفته:

  سلام .من این دستگاه رو ۳ سال دارم و کاملا راضی هستم اما چند وقته که استفاده میکنم زمانی که روی درجه ۲ حرارت میزارم یکی از المت ها رنگ قرمز میشه و دوشاخ به شدت داغ میکنه و یکی دوشب استفاده کردم مقداری از پریز رو ذوب کرده بود. علتش چیه؟

  • تیم پشتیبانی گفته:

   سلام و احترام
   ممکنه فن مشکل داشته باشه و نتونه گرمارو کامل دفع کنه، کند بشه یا مشکلات ازین قبیل. در غیر این صورت ممکنه اتصالی بین المنت باشه یک قطعه فلزی یا رسانا بین پره ها گیر کرده باشه یا خود کلید ترموستات مشکل داشته باشه باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

 17. امیر گفته:

  باسلام من هیتر رو روشن میکنم النمت هاش چرا قرمز نمیشه ولی خوب گرما میده مدلش اینجوریه یا مشکل داره

  • تیم پشتیبانی گفته:

   سلام و احترام
   بله این طبیعی هستش. اگه المنت قرمز شه می سوزه و از بین میره، زمانی داغ میشه که فن کار کنه درواقع عبور هوای فن باعث میشه گرمای المنت وارد محیط بشه و خود المنتو نسوزونه. اگه جلوی فنو بگیرید می بینید که قرمز میشه.

 18. محمدرضا گفته:

  سلام دوستان بخاری برقی چند ساعت باید روشن باشد روی 12 ساعت نیاز دارم اتاق کار رو گرم کنه تازه خریدم این مدل رو نمیدونم چقد میتونه روشن باشه میترسم بیشتر از 2 3 ساعت داغ بشه دوستان کسی استفاده کرده این مدل رو؟

 19. علیرضا گفته:

  من سرویسکار بخاری برقی و تجهیزات الکتریکی ام سیم کشی بخاری برقی آراسته مدل 2000 فن دار خیلی ضعیف تر این مدل پارس خرز هستش و سریع موتورش به مشکل میخوره گاها هم فنش لنگ میزنه اما پارس خزر بد نیست البته تعریف نباشه ها همه برند های بخاری ایرانی به معنای واقعی کلمه آشغال! هستند ولی خب چاره نیست بین بد بدتر باز 2000 خزر بهتره

 20. سعیده بهرامی گفته:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من حدودا یک ماه پیش دو تا از این مدل دستگاه خریدم که یکیش از همون روز اول بعد کمی کار کردن شروع به بوی بد دادن کرد تا جایی که محیط رو پر میکرد و مجبور به خاموش شدنش میشدی اولش فکر میکردم شاید برای نو بودنش باشه ولی هنوزم همین طوره فروشنده هم گفت به نمایندگی بگید ولی نمایندگی هم که ظاهرا شمارش سر کاریه چون ۴ ساعت هم پشت خط بمونی نوبتت نمیشه الان باید چیکارش کنم گاهی اوقات بوش انقدر شدید میشه که حتی سردرد هم میندازه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ali abdali گفته:

   سلام و وقت بخیر
   خب دوست عزیز بوی بد برای چند روز طبیعه و از سوختن المنتاش ناشی میشه. بیشتر از اون باید ببینید که آیا سیم ها سوختکی داره یا المنت مشکل داره یا نه این دستگاه زیاد پیچیده نیست یه فن داره یه المنت میتونید خودتون باز کنید اگه نمایندگی قبول نمیکنه مشکلو پیدا کنید بالاخره هرچی باشه جنس ایرانیه متاسفانه نه میشه کامل تاییدش کرد نه رد. ولی این موارد تا حالا کم گزارش شده. ممکنه یه چیزی به المنت ها گیر کرده باشه یا روغن یا گریز از موتور روی المنت ها ریخته باشه و باعث بوی بد شه.

   تو محیط باز بزارید کار کنه چند ساعت و حین کار چک کنید ببینید قرمز شدگی داره المنت ها؟ پشت دستگاه و اطراف کلید ترموستات داغ میشه یا نه. اگه مورد مشکوکی ندیدین بزارید چن ساعت کار کنه بوی بدش میره.

   اگه نمایندگی قبول نمیکنه باید از جایی که خریدین پیگیری کنید و اگه اون فروشنده قبول ضرر نمیکنه ممکنه از اول جنس تعمیری و معیوب بهتون داده باشه ما فقط دیجیکالا رو پیشنهاد کردیم که این موارد رو تا امروز که تاریخ 1402/12 هستش مرجوع میکنه بدون توجه به نمایندگی و فلان.

  • ناصر گفته:

   من پارسال از دیوار 3 تا خریدم برای مغازه و کلا یه مورد مشکل داشت که اونم کلید ترموستاتش برعکس کار می کرد 1 رو 2 میرفت 2 رو 1 بازش کردم جای سیما رو عوض کردم اوکی شد از لحاض گرما دهی واقعا خوبه درسته قبول دارم بعد چن ماه به صدا کردن میافته ولی مهم نیس به چشم نمیاد صداش. شما سعی کن المتو عوض کنی شاید مشکل از اون باشه یا ممکنه داخل اتصالی داشته باشه من یه سشوار داشتم همیشه بو میداد صفر هم بود فکر میکردم طبیعه ولی وقتی بازش کردم دیدم چند سانت از سیم ذوب شده به خاطر پین بی کیفت پینو دراوردم با هویه مستقیم لحیمش کردم حل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *