نقد و بررسی دقیق فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P با قیمت و خرید ( ارزان )

نقد و بررسی دقیق فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P با قیمت و خرید ( ارزان )

فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P دستگاهی کاربردی و دارای طراحی و ساخت زیبا است. این هیتر فرایند سرمایش و گرمایش در فضاهای کوچک را به راحتی میسر می کند. این دستگاه برای مکان هایی که به صورت 24 ساعته فعال نیستند، مانند ادارات و مغازه ها و… کاربرد دارد. این دستگاه دارای طول 265 ، عرض 265 و ارتفاع 125 میلی متر و همچنین دارای وزن 0.72 کیلوگرم می باشد.

قابلیت قرار دادن روی زمین ، میز و هر سطح تخت و البته دیوار را داراست و سیم برقی به طول 80 سانتی مترهم دارد. در فصول سرد سال می توانید از سیستم گرمایش و در فصول گرم سال هم می توانید از سرمایش آن استفاده کنید. در واقع این فن هیتر می تواند هردوی این کار ها را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. فن هیتر FH2000P در هنگام کار، صدای کمی از خود تولید می کند و به دلیل کوچک بودن و وزن سبک، امکان استفاده در هر مکانی را فراهم کرده است.
پارس خزر که سابقه خوبی در تولید محصولات و لوازم خانگی را دارا است، یک بار دیگر با تولید محصولی دیگر این مهم را ثابت کرد و نشان داد با تولید محصولات داخلی مقرون به صرفه و با کیفیت می توان با نمونه های خارجی مشابه رقابت و بازار را از آنها برباید.

فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P دستگاهی کاربردی و دارای طراحی و ساخت زیبا است.

اما فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P دارای چهار قطعه اصلی می باشد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

 • شبکه ورودی هوا
 • شبکه خروج هوای گرم تولید شده
 • کلید کنترل حرارت( کنترل هوای سرد، گرم و داغ)
 • کلید ترموستات(کلید تنظیم درجه حرارتی محیط)

نحوه راه اندازی فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P

نحوه راه اندازی فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P

پیش از اتصال دو شاخه به پریز، کنترل کنید که ولتاژ برق با ولتاژ کارکرد هیتر، مطابقت داشته باشد. برای استفاده از دستگاه به منظور خنک کننده در فصل تابستان می توانید کلید کنترل حرارت را روی علامت ضربدر قرار دهید. برای استفاده از دستگاه با گرمایش کم، کلید کنترل حرارت را در وضعیت 1 قرار دهید. برای استفاده از بیشترین حد گرمای این دستگاه، کلید کنترل حرارت را می توانید روی وضعیت 2 بگذارید. نهایتا برای خاموش و غیرفعال کردن هیتر، کلید کنترل حرارت را روی 0 قرار دهید.

14 مدل از بهترین هیتر برقی ارزان و کم مصرف

چگونگی عملکرد سیستم گرمایش

چگونگی عملکرد سیستم گرمایش فن هیتر پارس خزر.

برای اینکه گرمایش تولید شده توسط دستگاه را تنظیم کنید، دکمه ای وجود دارد که دارای دو حالت 1 و 2 می باشد. حالت 1 این دکمه سبب فعال سازی یک المنت و حالت 2 هم باعث فعال سازی همزمان دو المنت می شود. اما با این حال سرعت فن در هر دو حالت مذکور مساوی است. عملکرد المنت به همراه فن، سبب فراهم شدن هوای گرم مطبوعی می شود و به همین خاطر موجب گرم کردن سریع محیط هم می شود.

چگونگی عملکرد ترموستات را از طریق چرخاندن کلید جلویی، می توان تنظیم کرد. پس از رسیدن به دمای مورد نظر خود می توانید این دکمه را بر خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا سبب خاموش شدن دستگاه شوید و پس از این باعث فعال سازی ترموستات می شود. لازم به ذکر است که به هنگام پایین آمدن دمای محیط، سیستم گرمایشی شروع به فعالیت می کند.

این فعالیت تا زمانی که به دمای مورد نیاز برسید ادامه دار بوده و پس از رسیدن به دمای مد نظر، به صورت کاملا اتوماتیک غیرفعال می شود که این البته سبب پایین آمدن میزان مصرفی برق می شود.

چگونگی عملکرد سیستم سرمایش

چگونگی عملکرد سیستم گرمایش فن هیتر پارس خزر.

از طریق دوران دکمه عقبی هیتر و جایگذاری روی علامت شبیه ضربدر، سیستم سرمایشی شروع به فعالیت می کند. البته به یاد داشته باشید که منظور از سیستم سرمایش در فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P تنها عملکردی مشابه پنکه کوچک است و تنها تولید باد می کند. یک ویژگی جالب فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P این است که دارای سیستم پیش گرم کن اتومات برای محافظت از دستگاه و المنت ها از خطر یخ زدگی در مکان های دارای دمای زیر 5 درجه سانتی گراد است.

برای فعال سازی این قابلیت پس از اتصال برق به دستگاه، کلید کنترل حرارت را روی وضعیت شماره 2 تنظیم کرده و بعد کلید ترموستات را روی علامت ستاره مانند قرار دهید. بدین شکل چنانچه دمای محیط زیر 5 درجه سانتی گراد برسد، دستگاه اتوماتیک فعال شده و سبب جلوگیری از یخ زدگی قطعات داخلی هیتر می شود.

نگهداری و مراقبت

FH2000P نیاز به انجام مراقبت های خاصی ندارد و چنانچه همه نکات ذکر شده را رعایت کنید، به سرویس دوره ای هم احتیاجی نیست. با این حال چنانچه می خواهید آن را گردگیری و تمیز کنید، می توانید اول هیتر را از برق جدا کرده و با تکه ای کوچک پارچه نمدار سطح بدنه را تمیز کنید. البته باید همواره توجه کنید که نباید آب به داخل دستگاه خصوصا قطعات داخلی آن نفوذ کند.

شبکه خروجی هوا را به منظور بهره گیری بیشتر از هوای خروجی، با یک برس مخصوص گردگیری جاروهای برقی تمیز کنید. چنانچه قصد دارید در فصل تابستان از این وسیله نگهداری کنید، حتما از بسته بندی خود دستگاه برای حفاظت از آن استفاده کنید. همواره از تمیز کردن بدنه هیتر با مواد شیمیایی مانند الکل، تینر ، بنزین و… خودداری کنید چرا که شکل ظاهری دستگاه را خراب می کند.

اگر به مدت طولانی از دستگاه استفاده نمی کنید، لازم است دو شاخه را از پریز جدا کرده تا از ورود گرد و غبار به داخل دستگاه جلوگیری شود. لازم به ذکر است در صورت نشستن گرد و غبار روی المنتها، در هنگام روشن کردن دستگاه بوی خاص سوختن گرد و غبار احساس می شود که البته کاملا هم طبیعی است اما به سرعت از فضا محو خواهد شد.

ایمنی بالای فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P

ایمنی بالای فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P

فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P به گونه ای طراحی شده که امکان افتادن از ارتفاع را به پایین ترین حد ممکن رسانده است. دلیل این موضوع استفاده از پایه های ضدلغزش در ساخت این محصول باکیفیت است. این برای دستگاه هایی که حرارت ایجاد می کنند، یک مزیت به شمار می آید. قسمت مکش هوای محیط در بالای این دستگاه قرار داده شده تا اگر چنانچه قصد تکیه این هیتر به دیوار را هم داشتید، دیوار مانع از انجام کار هیتر نشود. با این حال با قرارگیری ورودی هوا در بالای این هیتر، امکان ریخته شدن آب یا مایعات دیگر را به داخل هیتر ممکن می سازد.

فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P دارای ویژگی قطع حرارتی اتوماتیک است. این ویژگی به این معنی است تا چنانچه درجه حرارت هیتر به هر علتی افزایش داشت مثل مسدود شدن ورودی هوا یا سقوط هیتر از ارتفاع، به صورت اتوماتیک جریان برق قطع و دستگاه غیرفعال می شود. در صورت وجود چنین حالتی باید ابتدا دو شاخه اصلی را از پریز جدا کرده و دستگاه را به مدت 30 دقیقه خنگ نگه دارید.

سپس چنانچه شی خارجی موجب پوشیده شدن سیستم ورود و خروج شده، باید آن را جدا کنید و نهایتا دو شاخه را به پریز متصل و هیتر را روشن کنید. همچنین همه سیم کشی های صورت گرفته به صورت کاملا ایمنی انجام شده است.

سایر نکات مهم

در هنگام استفاه از این هیتر، حداقل فاصله 50 سانتی متری از اشیا قابل تحریق و آتش سوزی ماننده پرده ، لباس و هر چیزی که قابلیت سوختن سریع دارد، رعایت شود. هیتر را در نزدیکی وسایلی مانند ظرفشویی و مکان هایی مانند استخر و همچنین شیر آب قرار ندهید. زیرا امکان ریختن آب روی دستگاه و صدمه وارد شدن به هیتر وجود دارد.

توجه کنید که کابل دستگاه در مسیر خروجی هوای گرم قرار نگرفته باشد. مرتب و مکرر کابل دستگاه را از نظر هر گونه عیب و ایراد مانند پارگی و بریدگی روکش و… بررسی کنید. دقت کنید که نباید در مسیر شبکه های ورودی و خروجی هوا در هنگام روشن بودن دستگاه مانعی وجود داشته باشد. از آویزان کردن اشیا و اجسام در قسمت فوقانی شبکه ورودی هوا و یا در مقابل خروجی هوا خودداری کنید.

10 مدل از بهترین بخاری برقی ارزان

به دلیل امکان جرقه الکتریکی در المنت بخاری ، از قرار دادن مایعات آتش زا مانند اتر و الکل و تینر و بنزین در نزدیکی هیتر خودداری کنید. به هیچ وجه اجسام خارجی را از طریق شبکه های دستگاه به داخل نبرده و یا فرو نکنید. اگر ناچار به استفاده از سیم سیار هستید، از استاندارد بودن آن غافل نشوید.

در هوای آزاد از این بخاری استفاده نکنید. به منظور بهره وری و ایمنی بیشتر در مکان های با مساحت کمتر از 4 متر مربع از این دستگاه استفاده نکنید. برای ایمنی اطفال و سالم ماندن دستگاه، آن را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

کلام آخر

فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P به عنوان یک نمونه کالای ایرانی باکیفیت، می تواند انتخابی صحیح و به جا برای شما باشد. قطعات به کار رفته در این هیتر، طراحی بدنه ، شکل ظاهری و قیمت مناسب آن می توانید هر گونه شک درون شما را در مورد خرید این محصول از بین ببرد. با خرید این فن هیتر می توانید آن را به دوست گرماده و سرماده خود تبدیل کنید و البته در کنار آن حس خوب خرید یک محصول با کیفیت ایرانی که توانایی رقابت با کالاهای خارجی مشابه را هم دارد، را برای خودتان به ارمغان بیاورید.

مشخصات کلی فن هیتر پارس خزر مدل FH2000P

 • ابعاد

طول 265 × عرض 265 × ارتفاع 125 میلی متر

 • وزن

0.72 کیلوگرم

 • قابلیت نصب

زمین

 • حداکثر توان گرمایشی

2000 وات

 • تنظیمات حرارت

دارد

 • ترموستات ایمنی

دارد

 • سیستم قطع خودکار

بله

 • سیستم ضد انجماد

ندارد

 • ولتاژ ورودی برق

220-240 ولت

بیشتر

رومیزی

مجهز به فن

دارای خروجی باد گرم و سرد

دارای کلید تنظیم درجه حرارت محیط (ترموستات) به منظور مصرف بهینه انرژی

سیم برق 80 سانتی متری

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *