بهترین سنگ هوا آکواریوم

بهترین سنگ هوا آکواریوم

بهترین سنگ هوا آکواریوم چیه؟ اگر شما در حال آماده‌سازی آکواریوم خود هستید، ممکن است با اصطلاح سنگ هوا یا حباب ساز آکواریوم مواجه شده باشید. سنگ‌های هوا قسمت مهمی از هر نوع آکواریوم هستند اما دقیقاً چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟ ما به بررسی آنچه که یک سنگ هوا را جزء لازمه‌های ضروری برای آکواریوم خانگی می‌کند، می‌پردازیم. سنگ هوا به همراه پمپ هوا کار می کند برای مشاهده راهنمای خرید بهترین پمپ هوای آکواریوم قوی کلیک کنید.

چرا باید آب آکواریوم تهویه بشه؟

ماهی ها و کلا موجودات دریایی از طریق آب اکسیژن مورد نیاز خودشون رو تامین می کنند و همچنین کربن دی اکسید و گاز های مخرب رو هم به آب آزاد می کنند. به صورت طبیعی این گاز ها از آب خارج میشن و آکسیژن جدید جایگزین می شود.  این وسط وجود پمپ آب آکواریوم و سنگ هوا باعث تسهیل این فرایند شده و باعث میشه تنفس آبزیان راحت تر انجام بشه. در نتیجه خرید سنگ هوای آکواریوم ضروری هست.

مطلب مرتبط: بهترین دستگاه تصفیه آب آکواریوم

سنگ هوا آکواریوم، یک وسیله است که برای تهویه و بهبود کیفیت آب در آکواریوم استفاده می‌شود. این سنگ، اکسیژن تولیدشده توسط پمپ هوا را به آب می‌رساند و با ایجاد حباب‌های ریز، اکسیژن را در آب حل کرده و گازهای سمی را از آب خارج می‌کند. استفاده از سنگ هوا باعث تولید حباب‌های کوچک در آب می‌شود که باعث تهویه بهتر آب و گردش مناسب آن در آکواریوم می‌شود. درواقع سنگ هوا با شکستن حباب ها بزرگ، حباب های ریز تری داخل آب پخش می کند و باعث می شود تا ظاهر زیباتری در آب بوجود بیاد.

استفاده از سنگ هوا چه مزایایی دارد؟

استفاده از یک سنگ هوا یا حباب هوا در آکواریوم شما برای چند دلیل مفید است. سنگ‌های هوا همراه با پمپ‌های آکواریوم شما کار می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که آکواریوم و ماهیان شما در بهترین شرایط ممکن باقی می‌مانند؛ زیرا حباب‌های هوا پر از اکسیژن را در سراسر آکواریوم پخش می‌کنند. اغلب ماهیان به سمت پایین آکواریوم حرکت می‌کنند بنابراین این بخش آب ممکن است به طور طبیعی به دلیل گازهای مختلفی که ماهیان شما تولید می‌کنند، خالی از اکسیژن شود. با چرخش مناسب آب در آکواریوم با استفاده از سنگ هوا، آب بدون اکسیژن یا حباب‌های هوا به سطح آکواریوم بالا برده می‌شوند و با حباب‌های اکسیژنی از سنگ هوا جایگزین می‌شوند.

مطلب مرتبط: روش های رایگان ساخت پمپ هوا خلاقانه و قوی برای آکواریوم خانگی

کاربرد سنگ هوا آکواریوم

برای افزایش عمر مفید و کارایی سنگ هوا برای آکواریوم بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

تمیز کردن منظم: سنگ هوا به مرور زمان رسوب می کند بنابراین، بهتر است سنگ هوا آکواریوم را به صورت منظم تمیز کنید.

تعویض مناسب: سنگ هوا نیاز به تعویض دوره‌ای دارند تا به خوبی کار کنند. توصیه می‌شود سنگ هواها را حداقل هر شش ماه یکبار تعویض کنید.

تنظیم جریان هوا: برای داشتن نتایج بهتر، می‌توانید جریان هوا را تنظیم کنید تا مطابق با نیازهای آب و موجودات زنده باشد.

سنگ هوا آکواریوم آکوا مدل Rectangle10cm

ابعاد

۱ × ۲ × ۱۲ سانتی‌متر

وزن

۲۶ گرم

سنگ هوا آکواریوم مدلD007

تجهیزات آکواریوم مناسب برای

آب شور

آب شیرین

پلنت (گیاهی)

سنگ هوا اکواریوم مدل a103 ستاره ای

ابعاد

۵*۵*۲ سانتی‌متر

وزن

۵۰ گرم

تجهیزات آکواریوم مناسب برای

آب شیرین

سنگ هوا مدل ACC-169

ابعاد

۱x۱x۹۰ سانتی‌متر

وزن

۱۷۵ گرم

تجهیزات آکواریوم مناسب برای

آب شیرین

مشاهده قیمت بیش از 100 مدل بهترین سنگ هوا آکواریوم با قیمت روز.

قیمت روز انواع سنگ هوا و تجهیزات آکواریوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *