قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

قیمت خرید فرش | راهنمای خرید وهر آنچه باید درباره فرش بدانیم |معرفی 40 مدل برتر سال 2020 |

آخرین بروز رسانی در 26 اسفند 1402

قیمت خرید فرش | راهنمای خرید وهر آنچه باید درباره فرش بدانیم |معرفی 40 مدل برتر سال 2020 |

فرش از سالیان دور با انسان زندگی کرده است و می توان گفت همچون انسان تاریخ ارزشمندی داراست. بشر از زمان های دور به دنبال وسیله ای برای حفظ خود از سرما و سختی ها بوده است. سالهای دور از پوست حیوانات و برگ گیاهان برای این کار استفاده می کرده است. شاید همین دلیل بود که پوست و پشم حیوانات را به زیر اندازهای مناسب برای حفاظت از خود تبدیل کرد. در سیر تحول بشریت زیراندازهایی که بشر استفاده می کرد نیز تحول یافت و کم کم به مدل های مختلف و مناسب تری برای جلوگیری از بروز سرما و سختی زمین تبدیل شد.

امروز بشر آموخته است با به هم پیوند زدن انواع پشم های مختلف یک زیر انداز ضخیم و مناسب و در عین حال زیبا بیافریند. امروز بحث زیبایی و نوآوری در کنار توانایی های انسانی فرش را در کنار اهمیت آن برای حفاظت از سرما و سختی های زمین به زیبا شناسی پیوند زده است. فرش های امروز برای توانایی های انسانی رقم خورده در آن ها و همچنین کیفیت نخ و زیبایی بررسی می شوند.

تاریخچه فرش

آخرین یافته ها این اثر را تا 6000 سال قبل از میلاد نیز نسبت می دهد. شواهد بیشتر در سال 1953 در یک نقاشی مصری مصور کشف شده است که نشانگر دست بافتگی می باشد. اولین قالی گره خورده، فرش پازیریک در سال 1960 در مقبره ای پر از یخ در مغولستان خارجی کشف شد این قالی با منشا ناشناخته در حدود سال 464 پیش از میلاد بافته شده است و ابعادی تقریبا 5 در 6 فوت دارد و دارای تمام ویژگی های قالی مدرن ایرانی با گره غیوردس است. نقش و نگار اصلی حاشیه قالی ردیف هایی از گوزن و اسب سواران را داراست.

این فرش توسط باستان شناس روسی به نام سرگئی رودنکو کشف شده است و با اینکه در مغولستان یافت شده است. اما نقش و نگار های روی این قالی آن را به ایران و نگاره های تخت جمشید نسبت می دهد. این شباهت به اندازه ای می باشد که سرگئی رودنکو در سال 1947 اعلام کرد که این قالی تخت جمشید را یادآوری می کند. قالی یافته شده که تا به حال سالم ترین فرش به جا مانده از تاریخ گذشته است، پس از پاره قالی های کشف شده در ایران و شهرهای مختلف نشان می دهد اولین قالی ها به ایران وابسته بودند.

پیشنهاد:
کاسه آبگوشت خوری چه مارکی خوبه؟

قدمت

با توجه به نوشته های سرگئی رودنکو، اولین قالیها صد ها سال پیش از میلاد در بابل و در میان مادها و پارس ها بافته می شد. کهن ترین نمونه فرش یافته شده توسط دانشمندان، حاشیه ای از گل و گلدوزی های بابلی دارد. دانشمندان تاریخ این قالی ها را به سده هفتم قبل از میلاد پیوند زده اند. نمونه ای از این قالیها در حال حاضر در موزه لوور نگهداری می شود. این قالی طرحی از گل و گیاه چهار برگ تکرار شده دارد که حاشیه آن تصاویری از نیلوفر آبی می باشد.

در طول قرن ها، پیشرفت های تدریجی در بافت و تکامل طراحی، الگوهای استادانه ای را برای قالیها ایجاد کرده است. در اوایل قرن هشتم قبل از میلاد، خانواده های ثروتمند اغلب خانه های خود را با قالیهای بافته شده و با شکوه تاریخی زینت می دادند.

تبریز، کاشان، هرات و کرمان به مراکز شلوغ فرش تبدیل شدند.

در اواخر قرن شانزدهم میلادی، تحت سلطنت شاه طهماسپ صفوی، قالی معروف اردبیل ساخته شد. این قالی تقریبا 17 در 34 فوت بود و بیش از 32 میلیون گره محکم در آن به کار رفت. امروزه این اثر هنری با ارزش در موزه ویکتوریا و آلبرت لندن در انگلیس نگهداری می شود و یکی از باشکوه ترین قالیهای نوع خود در جهان به حساب می آید.

روند ساخت فرش به تدریج از جنوب به فارس، سپس در هند در قرن شانزدهم از طریق قفقاز و تا غرب از مراکش گسترش یافت. همچنین شواهد نشان می دهد که معامله گران اولیه قالی ها و قالیها آن ها را به سمت شرق و تا پکن کشیدند. هنر قالی بافی خیلی زود در قرن هدفهم در چین رونق یافت.

اسامی فرش ها

اگر چه بافندگی به زودی در سراسر جهان رایج شد، هر گروهی و قومی طرح های کاملا متفاوتی را برای اهداف مختلف تولید کردند. در خاورمیانه، قالی بافی به یک صنعت بزرگ تبدیل شد که افراد برای خانه های خود قالی تهیه می کردند. در ادامه این صنعت به حدی گسترش یافت که قالیها می توانستند در نقش پول معامله شوند و برای سایر کالاها معاوضه می شدند. عده ای نیز قالی بافی را تفریحی  در اوقات فراغت برای کسب درآمد بیشتر تبدیل کرده بودند.

در آن سوی مرزها اما فرش ها به صورت انحصاری برای حاکمان بافته می شد و در زندگی روزمره مردم عادی نفوذ نمی کرد. در چین قالی های دست بافت زینتی اساسا برای اقامتگاه های خاص و افراد ثروتمند بافته می شد و تنها ثروتمندان می توانستند از عهده خرید آن ها یا ساخت چنین قالی هایی بر بیایند.

ورود فرش به اروپا

در حدود سال 1270 میلادی بود که مارکوپولو قالی ها را در سفرهای خود از ترکیه امروزی گذرانده و به اروپا رساند. با تجارت و جنگ های صلیبی، واردات قالی به اروپا شروع شد و در اوایل سال های 1500 میلادی راهی فرانسه و انگلیس شد. در فرانسه خرید فرش ایرانی به حدی سخت و سنگین شد که جریان اقتصادی آن را تحت تاثیر قرار داد. به حدی که در سال 1608 میلادی، هنری چهارم تصمیم گرفت تا بافت قالی را در کاخ در لوور شروع کند. هدف گرفتن صنعت فرش بازار فرانسه در اختیار خود کشور بود.

متاسفانه بخاطر طراحی های جالبی که از نقش و نگارهای شرقی گرفته شده بودند و نشانه هایی نیز از فرانسه داشتند، او آنقدر خوشحال شده و به آن ها علاقه مند شد که تمام قالی های بافته شده را به خاندان سلطنتی اختصاص داد و این قالی ها هرگز وارد بازار فرانسه نشدند.

جانشین وی لوئی سیزدهم کارگاهی در خارج از کشور برای ایجاد این قالی های برگرفته شده از صنایع شرقی تاسیس کرد که به Savonneries معروف شدند و اولین طرح های اصلی قالی در اروپا را ایجاد کردند. این طرح های فرانسوی موفقیت زیادی کسب کردند اما هنوز هم نمی توانستند به پای قالی های ایرانی برسند.

پیشنهاد:
میز اتو از کجا بخرم؟ تو این گرونی چطوری میز اتو انتخاب کنم؟

 در صنعت اروپا

خیلی زود انگلستان نیز دست به کار شده و اولین کارگاه تولیدی را در سال 1655 در ویلتون ساخت. با ظهور انقلاب صنعتی، تولید قالی به یک صنعت کاملا تجاری تغییر کرد. روش های دیگر قالی بافی با استفاده از الیاف طبیعی به راحتی در دسترس قرار گرفت. با افزایش تقاضا و توسعه فناوری، مواد مصنوعی و همچنین روش های متفاوت رنگ آمیزی نیز باعث تکامل مواد و تفاوت الگوها و ایجاد تنوع بسیار در قالی ها شد و صنعت امروزی  را به وجود آورد. با وجود انواع متنوعی از قالی که اکنون در دسترس است، انتخاب فر ش مناسب با توجه به نیازهای زیبایی، نصب و کارآیی برای افراد بسیار اهمیت دارد.

این شانه فرش چیست که انقدر مهم هست در خرید فرش؟

خیلی ها تصور می کنند هر چقدر شانه و تراکم فرش بیشتر باشد، کیفیت و زیبایی فرش هم بیشتر خواهد بود. ولی باید بدانید که این دو مقوله از هم جدا هستند و کیفیت ارتباط زیادی به شانه فرش ندارد.
حال به بررسی کامل شانه و تراکم فرش 9 متری می پردازیم تا بتوانید به راحتی تشخیص بدید که کدام فرش مناسب شما و بودجه شماست.

شانه فرش چیست؟

به تعداد گره هایی که در 1 متر از عرض فرش قرار می گیرد شانه فرش می گویند. که با واحد شانه در فرش مشخص می‌شود. برای‌ مثال فرش 700 شانه یعنی اینکه در هر متر از عرض فرش برابر حدود 700 گره بافته شده است. در بازار شانه های مختلفی وجود دارد برخی از شانه‌های رایج در بازار ایران بازار عبارتند از فرش 500 شانه ایرانی فرش 700 شانه فرش 1000 شانه فرش 1200 شانه و 1500 شانه. این ابعاد می تواند فرش های ماشینی را هم در بر بگیرد.

تراکم بافت فرش چیست؟

معمولا به تعداد از گره هایی که در 1 متر از طول فرش بافته می شود تراکم فرش می گویند. برای مثلاً فرشی را با تراکم 2550 در نظر بگیرید، در این فرش در 1 متر از طول فرش معادل حدودا 2550 گره بافته وجود دارد. تراکم‌های زیادی مانند شانه در بازار ایران معامله می شوند که برخی از رایج ترین های آن ها در بازار عبارتند از: 2550، 3000، 3600 و 4500 گره. تراکم طولی فرش ها مخصوصا در روش‌های تولید فرش های ماشینی با همدیگر تفاوت های قابل توجهی دارد.

نحوه تشخیص شانه فرش و تراکم در فرش های دستبافت و ماشینی

برای اندازه‌گیری تعداد گره‌ها در یک متر مربع از عرض و طول فرش، می‌توانیم به‌صورت زیر عمل کنیم:

 1.  برای صحت تراکم و شانه فرش، در یک متر مربع از عرض، باید ۷۰۰ گره و در یک متر مربع از طول، باید ۲۵۵۰ گره داشته باشیم.
 2.  در روش دوم تعداد گره‌ها را در ۱ یا ۱۰ سانتی‌متر اندازه‌گیری کرده و سپس آن را در مقیاس مترمربع ضرب کنیم تا تعداد گره‌ها در یک متر به‌دست آید.

پس متوجه شدیم که شانه و تراکم بیشتر در یک فرش باعث استفاده از نخ‌های ریزتر می‌شود که ریزبافتی زیباتری به فرش می‌بخشد. از طرف دیگر، شانه و تراکم کمتر در فرش، باعث استفاده از نخ‌های درشت‌تر می‌شود که فرشی با ریز بافتی کمتری ایجاد می‌کند.

اما این مسئله به تنهایی نشان‌دهنده کیفیت بالا یا پایین فرش نیست؛ زیرا معیارهای دیگری برای ارزیابی کیفیت وجود دارد، از جمله:

نشان استاندارد، وزن فرش دست بافت، جنس نخ خاب فرش، جنس نخ پود، دستگاه بافت، و غیره. این عوامل در مرغوبیت و کیفیت نهایی فرش نقش مهم تری از شانه و تراکم دارند.

قالی دستبافت

قالی دستبافت

فرش دستباف معمولا به نام محلی که در آن بافته می شود یا قومی که آن را می بافند شناخته می شود. بیشتر نقوش و رنگ آمیزی های آن در ارتباط با محل بافته شده است و اغلب نشان دهنده این می باشد که قالی از کجا می آید. امروزه در هند معمولا سبک و الگوهای پرطرفدار ایرانی کپی می شود. رایج ترین نوع فرش و الگوهای آن مربوط به ایران می باشد و سپس قالی های افغانی و پاکستانی و بلوچ و ترکمن و سپس قفقاز و هند می باشند که در بازار به فروش می رسند. اهمیت تولید قالی در طول سالها بدون شک از قالی های ایرانی ناشی شده است. تعداد زیادی از سبک های مختلف فرش ایرانی وجود دارد.

در زیر به معرفی مهم ترین سبک های مختلف فرش دستباف می پردازیم:

قالی پارسی

فرش ایرانی بر اساس شهرهای مختلف آن شناخته می شود. پارس نام تاریخی ایران می باشد که از برترین و در اصل اولین تولید کنندگان قالی می باشند که می توان گفت غنی ترین تاریخ را در این صنعت دارند. هنر بافندگی در این کشور موروثی می باشد و قالیها در هر سبک و اندازه ای بافته می شوند. بخشی از ترکها فرش را به نام گره سنه نیز می شناسند. قالی های تولید شده در ایران اغلب به دلیل منطقه ای که در آن ساخته می شوند، با نام آن منطقه شناخته می شوند و نام گذاری می گردند. همچنین با توجه به گروه های قومی نیز می توان قالی های پارسی را جدا کرد. همانند قالی قشقایی!

ایران

ایران یکی از بزرگترین کشورها در خاورمیانه است و مانند پلی بین شرق به غرب میباشد. جاده ابریشم از این کشور عبور می کند و کاروان های آن نه تنها کالا می آورند بلکه افکار و عقاید پخش شده بین مردم را نیز پخش میکنند. تا سال 1934 نام رسمی این کشور پرشیا بود. در طول اولین سلسله بزرگ پارسی(هخامنشیان 330-550 قبل از میلاد) امپراطوری بزرگ پارس از اتیوپی تا هند و از بسفر تا آکسوس کشیده شد. در آن زمان، داریوش و خشایارشاه بر 28 قوم مختلف حکومت می کردند. تاریخ این کشور بسیار چشمگیر است. حاکمان بسیاری آمده و رفته اند و حتی چنگیز خان و تیمور لنگ نیز بر این امپراطوری حکومت کرده اند.

پیشنهاد:
تمام نکاتی که باید درباره دستگاه بخور سرد و گرم بدانید + 48 مدل

در دوره صفویه، به ویژه در دوران حکومت شاه عباس بزرگ که در سال های 1587 تا 1629 حکومت میکرد محصولات هنری و معماری و صنایع دستی این کشور توسعه یافت.

اصفهان به پایتخت باشکوه این کشور تبدیل شد.

دارایی های طبیعی بزرگ این کشور نیز توجه روسها، انگلیسی ها و در ادامه آمریکایی ها را به سوی خود جلب کرد. با وجود حکومت های مختلفی که پس از صفویه بر این کشور حکومت کردند، همچنان مردم این کشور با فرش درگیر هستند. این صنعت هنوز هم در این کشور رواج دارد و میلیون ها شخص در این صنعت فعالیت میکنند.

کافیست در بازارهای ایران قدم زد و قالیهای منحصر به فرد جمع شده کنار هم را مشاهده کرد.

دستگاه های بافندگی و ابزار و نخهای مختلف که برای تهیه آن به کار میروند. برای بسیاری از مردم غرب، قالیهای شرقی مترادف با فرش ایرانی میباشد. نویسنده سوئدی، نوت لارسون در کتاب خود می گوید: ایرانیها فرهنگ قالی خود را با دقت حفظ می کنند. هنر آنها در بافتن قالی چیزی فراتر از یک دانش است. آنها در دنیا بهترین هستند.

فرش افغانی

فرش افغانی

افغانستان نیز در جنوب آسیا واقع شده است. تنها به اندازه یک دهم کشورهای منطقه مثمرثمر است اما فرش این کشور نیز یکی از بهترین ها در این صنعت می باشد. افغانستان سال هاست که درگیر درگیری های داخلی و بین المللی می باشد، اما هنوز هم مردم به دنبال نقش زنی برجسته گل ها و هشت ضلعی های فرش ترکمن افغانی هستند.

فرش پاکستانی

فرش پاکستانی

بافت قالی در این کشور با ورود قالی به هند آغاز شد و هنگامی که این کشور از هند جدا شد، بیشتر بافندگان مسلمان، به طرف پاکستان نقل مکان کردند. بیشتر آنها در لاهور و کراچی ساکن شده و همزمان دولت نیز از واردات نخ با کیفیت حمایت کرده و آنها را به بافت فرش لاهور یا کراچی تشویق کرد. امروز در پاکستان قالی هایی با نخهای پشمی ظریف استرالیایی بافته می شود که بسیار شبیه به فرش ابریشم ایرانی است. قالیهایی با تراکم گره بالا و دوام زیاد که با قیمتی بسیار کمتر از فرش ابریشم ایرانی عرضه می شود.

امروز پاکستان این قالی ها را به تولید انبوه رسانده و به دو دسته موری و پارسی تقسیم می کند که در 90 درصد قالیهای موری شبیه به الگوی قالیهای ترکمنستان می باشد و قالی های زیگلر که در پاکستان تولید می شوند اما الگوی فرش اراک ایرانی را تقلید می کنند. این قالیها معمولا به جای فرش قفقاز فروخته می شوند.

فرش بلوچی

فرش بلوچی

فرش بلوچی یا بلوچ قالی دستبافی می باشد که در اصل توسط عشایر بلوچ که در نزدیکی مرز ایران، پاکستان و افغانستان زندگی می کنند، بافته میشود. این قالی همچنین در شهر مشهد ایران نیز بافته می شود و به همین دلیل به نام فرش مشهد نیز شناخته می شوند. از سوی دیگر قالی بلوچی در هرات افغانستان نیز بافته می شود که به عنوان فرش هرات نیز به فروش می رسد.

این قالی ها اغلب کوچک و دارای نقش و نگارهای زنده هستند و معمولا به عنوان قالی های نماز گزاران مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ های غالب در این قالی ها، قرمز، قهوه ای و آبی تیره است. تار و پود این قالی ها از پشم یا مخلوطی از پشم و موی بز می باشد و مدل های جدید این قالی ها نیز دارای اثراتی نیز از پنبه هستند.

دسته بندی

قالی های شرقی بسته به جایی که تولید می شوند به سه دسته تقسیم می شوند:

عشایر

روستایی

کارگاهی

فرش های دسته بندیهای مختلف از جهات بسیاری متمایز هستند. قالی های ماشینی و کارگاهی دارای جزئیات بسیاری هستند که در قالی های عشایر پیدا نمی شود. از طرف دیگر قالیهای عشایر و روستایی بیان زنده ای دارند که هرگز در قالیهای ماشینی پیدا نمی شوند.

دسته بندی قالی در دنیا به صورت زیر می باشد:

 • نمدی
 • روستایی و عشایری
 • گلیم
 • کارگاهی یا ماشینی
 • اختصاصی و سفارشی

هر چند این دسته بندی در ایران که مهد فرش به حساب می آید کاملا متفاوت است و هر کدام از این دسته ها خود به زیر مجموعه های بسیاری تقسیم شده و مبحث طولانی دارند.

ارزش قالی دستباف

علی رغم پیشرفت و توسعه فنآوری در سال های اخیر، فرش دستباف هنوز هم به همان روش قبلی بافته شده و مورد استقبال می باشد. هنر بافتن قالی به بسیاری از نسلها منتقل می شود و ارزش یک کار دست واقعی را به تصویر می کشد.

فرش دستباف از سه مشخصه اصلی تشکیل می شود:

 • پرز
 • پرزهای گره خورده دور تار
 • تار و پود

انواع قالی دستباف

 • تمام ابریشم

فرش ابریشم به قالی گفته می شود که پرز و چله های آن تماما از ابریشم باشد.

 • پشمی

قالی می باشد که تار و پود آن از پنبه و پرزهای آن پشمی است. باید گفت قالی های تولید شده در میان عشایر و روستایی ها به جای پنبه دارای پشم می باشد.

 • سوف

این نوع قالی دارای نگاره های گل و بوته پرز دار است.

 • کف ابریشم

در زمینه این قالی ها، در قسمت پرز به جای چشم از ابریشم استفاده میگردد.

 • گل ابریشم

در این نوع فرش در نقش و نگاره ها و همینطور حاشیه های قالی به جای پرز پشم، از ابریشم استفاده می گردد. این قالی ها تقریبا قیمت بالاتری دارند زیرا چله این قالیها نیز معمولا از ابریشم می باشد.

فرش ماشینی

فرش ماشینی

فرشی که امروزه آن را می شناسیم سال هاست که با انسان بوده و تولید شده است تا آدمی را از گرما و سرما محافظت کند و به او کمک کند تا زنده بماند. تکنیک گره زدن و بافتن قالی طی سالیان متمادی پیشرفت کرده و جزئیات بیشتری پیدا کرده است. با این وجود هنوز هم یک هنر دستی منحصر به فرد به شمار میرود.

در قرن نوزدهم و با شتاب گرفتن صنعتگرایی، دستگاه های بافندگی نیز توسعه یافتند. این به این معنی می باشد که تولید قالی صنعتی و ماشینی نیز آغاز شد و در انگلستان، قالی های ماشینی در مقیاس بالا تولید شدند. با گذشت سالها، تکنیک های تولید پیچیده تر شده و امروزه بیشتر قالی های بازار را فرش ماشینی تشکیل میدهد.

فرش ماشینی امروزه از کیفیت بالایی برخوردار است و برای یافتن تفاوت این قالی با نوع دستبافت آن چشم آموزش دیده ای نیاز می باشد. بسیاری باور دارند قالی ماشینی فاقد روح و زندگی می باشد که این حس فوق العاده را در فرش دستباف می توان دید و احساس کرد.

پیشنهاد:
خرید ظرف غذا کودک 41 مدل فانتزی و سازگار با روحیه کودکان

تکنیک تولید

قالی ماشینی از طریق هزاران حلقه نخ که به یک دستگاه بافندگی غول پیکر متصل می شوند، بافته می شود که به سرعت فرش را براساس الگوی مورد نظر گره می زند و می بافد. در حین تولید، پودهای قالی ثابت بوده و نقش ها براساس تارها بافته میشوند.

محدودیت های خاصی در این نوع بافت وجود دارد. از جمله این واقعیت که فقط تعداد مشخصی از رنگها در این نوع قالی ها به کار می رود. معمولا بین 8 تا 10 رنگ را می توان در این بافتها به کار برد. پس از اینکه قالی ها بافته می شوند، در اندازه های مختلف از هم جدا شده و برای اضافه شدن حاشیه ها به قسمت دیگر منتقل می شوند. در حالی که در فرش دستباف حاشیه ها بخشی از تار و پود به شمار می روند.

سرعت تولید قالی های ماشینی بسیار سریع می باشد و گاهی به یک ساعت یا یک روز محدود می شود در حالی که تولید فرش دستباف ممکن است ماه ها و حتی سالها به طول بیانجامد. یکی از مهم ترین دلایل ارزان بودن این قالی ها نیز همین می باشد.

نگهداری

در یک قالی شرقی، تار و پود بسیار ضخیم و مناسب می باشد که دوام آن را زیاد می کند. به منظور افزایش طول عمر قالی، تمیز نگه داشتن آن اهمیت زیادی دارد. گرد و غبار می تواند در میان تار و پود قالی نفوذ کرده و اغلب در حاشیه ها و کناره ها، جمع می شود.

به یک قالی دستباف به مانند یک قطعه هنری نگاه می شود. قالی دستباف اغلب بسیار مقاوم تر از نوع ماشینی است و می توان بدون نگرانی از خراب شدن سریع، از آن استفاده کرد. در حقیقت فرش دستباف، می تواند با پیر شدن زیباتر شود و جلوه بیشتری از خود به نمایش بگذارد.

جارو کشیدن

جارو کشیدن

توصیه می شود در هفته یک بار این کار را انجام داد.

بهتر است جارو کشیدن در امتداد شمع یا خواب قالی انجام شود. به راحتی با کشیدن دست می توان شمع یا خواب فرش را تشخیص داد. خواب قالی به سمتی می باشد که با کشیدن دست روی آن احساس صافی و سطح مسطح را درک کرد و برعکس اگر حس خشن بودن و زبری افزایش یابد، برخلاف جهت خواب یا شمع قالی می باشد. فرش جدید می تواند دارای کرک و پشم اضافه باشد. در قالی های ایرانی اغلب بعد از یک یا دوبار جارو کشیدن این پشم و کرک اضافی از بین می رود اما در قالی های هندی مدت زمان بیشتری برای از بین رفتن آن ها نیاز است.

توصیه می شود برای از بین بردن کرک و پشم های اضافی عجله نکرده و اجازه داد به مرور زمان از بین بروند تا از فرسودگی فرش جلوگیری کنند.

از این که تا این لحظه با ما همراه بودید از شما تشکر می کنم. اما در ادامه ما 40 مورد از بهترین انتخاب هایی که شما می توانید در حوضه ی فرش داشته باشید را برای شما عزیزان لیست کرده ایم تا بتوانید انتخاب راحتی داشته باشید. شایان ذکر است که هرچند ما به صورت دوره ای قیمت ها را آپدیت می کنیم و لذا ممکنه برای محصولات تخفیف اعمال بشه ؛ بهتر است برای مشاهده قیمت روز و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصول مورد نظر از سایت دیجی کالا دیدن فرمایید. قیمت کالا ها هم براساس اندازه و ابعاد محاسبه میشود تمام این طرح ها اندازه بندی دارند.

در آخر هر نظر یا انتقادی بود در انتهای همین مطلب می توانید کامنت بگذارید. « برای تک تک شما عزیزان آرزوی شادی و نشاط دارم. »

5/5 - (1 امتیاز)
لیست محصولات منتخب
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش دستبافت پنج و نیم متری کد شش-6 یک جفت

مشخصات

 • سایز
  5.35 متر مربع
 • ابعاد
  273x196x2 سانتی‌متر
 • شکل
  مستطیل
 • محل بافت
  یزد
 • وزن تقریبی
  39 کیلوگرم
 • تراکم بافت
  رج 21
 • جنس پرز
  پشم
 • جنس نخ تار (چله)
  نخ پنبه
 • جنس نخ پود
  نخ پنبه
 • جنس نخ خاب
  پشم
 • ارتفاع نخ خاب
  2 سانتی متر
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی سهند کد VF17.VD زمینه سرمه ای

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • نام طرح
  VF17.VD
 • کد طرح
  VF17.VD
 • رنگ زمینه
  سورمه‌ای
 • رنگ حاشیه
  سرمه ای
 • تعداد رنگ به کار رفته
  8 رنگ
 • تراکم عرضی (شانه)
  700
 • تراکم طولی (تراکم)
  1400
 • جنس نخ خاب
  پلی پروپیلن هیت ست
 • ارتفاع نخ خاب
  10 میلی‌متر
 • جنس نخ پود
  کنف
 • تراکم پود در متر
  490000
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر و پنبه
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی طرح پلاتینیوم کد 5004 زمینه طوسی

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • رنگ زمینه
  طوسی
 • تراکم عرضی  (شانه)
  1000
 • تراکم طولی (تراکم)
  700
 • جنس نخ خاب
  پلی‌استر
 • جنس نخ پود
  پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی سهند کد P630.0J زمینه سرمه ای

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • نام طرح
  P630.0J
 • کد طرح
  P630.0J
 • رنگ زمینه
  کرم , آبی , سورمه‌ای , قرمز , سفید , پیازی
 • رنگ حاشیه
  لاکی
 • تعداد رنگ به کار رفته 
  6 رنگ
 • تراکم عرضی (شانه)
  320
 • تراکم طولی  (تراکم)
  800
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش گلیم ماشینی کویر کد FMK06 زمینه کرم

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • رنگ زمینه
  کرم
 • تعداد رنگ به کار رفته
  6 رنگ
 • تراکم عرضی (شانه)
  320
 • جنس نخ پود
  کنف
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر و پنبه
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی ساوین کد 4043 زمینه مشکی

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • نام طرح
  کد 4043
 • کد طرح
  4043
 • رنگ زمینه
  مشکی
 • تراکم عرضی  (شانه)
  320
 • تراکم طولی  (تراکم)
  960
 • جنس نخ خاب
  پلی پروپیلن هیت ست فریز
 • ارتفاع نخ خاب
  10 میلی‌متر
 • جنس نخ پود
  کنف
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر و پنبه
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی سهند طرح فانتزی کد SL24.NS زمینه نقره ای

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • کد طرح
  SL24.NS
 • رنگ زمینه
  یاسمنی , موشی , سفید , نقره‌ای , طوسی , عنابی
 • رنگ حاشیه
  نقره ای
 • تعداد رنگ به کار رفته
  6 رنگ
 • تراکم عرضی  (شانه)
  315
 • تراکم طولی  (تراکم)
  960
 • جنس نخ خاب
  پلی پروپیلن هیت ست فریز
 • ارتفاع نخ خاب
  8+1 میلی‌متر
 • جنس نخ پود
  کنف
 • تراکم پود در متر
  151200
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر و پنبه
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی فرش سهند کد VF17.VA زمینه آبی

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • کد طرح
  VF17.VA
 • رنگ زمینه
  آبی
 • رنگ حاشیه
  آبی
 • تعداد رنگ به کار رفته
  8 رنگ
 • تراکم عرضی (شانه)
  700
 • تراکم طولی  (تراکم)
  1400
 • جنس نخ خاب
  پلی پروپیلن هیت ست
 • ارتفاع نخ خاب
  10 میلی‌متر
 • جنس نخ پود
  کنف
 • تراکم پود در متر
  490000
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر و پنبه
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی ساوین طرح اتاق کودک کد 4034

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • نام طرح
  حیوانات مزرعه
 • کد طرح
  4034
 • رنگ زمینه
  کرم
 • تراکم عرضی  (شانه)
  320
 • تراکم طولی  (تراکم)
  960
 • جنس نخ خاب
  پلی پروپیلن
 • جنس نخ پود
  کنف
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر و پنبه
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی سهند کد C036.XO طرح سنگی زمینه گردوئی

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • نام طرح
  سنگی
 • کد طرح
  C036.XO
 • رنگ زمینه
  بژ
 • رنگ حاشیه
  گردوئی
 • تعداد رنگ به کار رفته 
  6 رنگ
 • تراکم عرضی(شانه)
  320
 • تراکم طولی(تراکم)
  960
 • جنس نخ خاب
  پلی پروپیلن هیت ست فریز
 • ارتفاع نخ خاب
  11+1 میلی‌متر
 • جنس نخ پود
  کنف
 • تراکم پود در متر
  153600
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر و پنبه
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی طرح پتینه کد2013 زمینه طوسی

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • رنگ زمینه
  طوسی
 • تراکم عرضی (شانه)
  1000
 • تراکم طولی  (تراکم)
  650
 • جنس نخ خاب
  پلی‌استر
 • جنس نخ پود
  پلی‌استر
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی دنیای فرش طرح ریز ماهی زمینه سورمه ای

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • تعداد رنگ به کار رفته شده در
  8 رنگ
 • تراکم عرضی  (شانه)
  700
 • تراکم طولی  (تراکم)
  2550
 • جنس نخ خاب
  اکریلیک هیت‌ست شده
 • ارتفاع نخ خاب
  11 میلی‌متر
 • جنس نخ پود
  پلی‌استر و پنبه
 • تراکم پود در متر
  850
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی سهند کد B045.BJ طرح هریس زمینه قرمز کالیته بختیاری

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • نام طرح
  هریس
 • کد طرح
  B045.BJ
 • رنگ زمینه
  کرم , سورمه‌ای , قرمز , پیازی , لاکی , فیروزه ای
 • رنگ حاشیه
  لاکی
 • تعداد رنگ به کار رفته 
  6 رنگ
 • تراکم عرضی(شانه)
  320
 • تراکم طولی  (تراکم)
  960
 • جنس نخ خاب
  پلی پروپیلن هیت ست فریز
 • ارتفاع نخ خاب
  13+1 میلی‌متر
 • جنس نخ پود
  کنف
 • تراکم پود در متر
  153600
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر , پنبه
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی ساوین کد 4045 زمینه طوسی

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • نام طرح
  کد 4045 طوسی
 • کد طرح
  4045
 • رنگ زمینه
  طوسی
 • تراکم عرضی  (شانه)
  320
 • تراکم طولی  (تراکم)
  960
 • جنس نخ خاب
  پلی پروپیلن هیت ست فریز
 • ارتفاع نخ خاب
  10 میلی‌متر
 • جنس نخ پود
  کنف
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر و پنبه
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی سهند کد VF19.DK زمینه سرمه ای

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • کد طرح
  VF19.DK
 • رنگ زمینه
  سورمه‌ای
 • رنگ حاشیه
  سرمه ای
 • تعداد رنگ به کار رفته
  8 رنگ
 • تراکم عرضی  (شانه)
  700
 • تراکم طولی  (تراکم)
  1400
 • جنس نخ خاب
  کنف
 • ارتفاع نخ خاب
  8 میلی‌متر
 • جنس نخ پود
  پلی‌استر و پنبه
 • تراکم پود در متر
  490000
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر و پنبه
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی طرح شنل کد360 زمینه زرشکی

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • رنگ زمینه
  زرشکی
 • تراکم عرضی(شانه)
  1000
 • تراکم طولی (تراکم)
  650
 • جنس نخ خاب
  پلی‌استر
 • جنس نخ پود
  پلی‌استر
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی زمرد مشهد طرح 14003 زمینه کرم

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • کد طرح
  14003
 • رنگ زمینه
  کرم
 • رنگ حاشیه
  پیازی
 • تعداد رنگ به کار رفته شده در 
  8 رنگ
 • تراکم عرضی  (شانه)
  700
 • جنس نخ خاب
  اکریلیک هیت‌ست شده
 • ارتفاع نخ خاب
  10 میلی‌متر
 • جنس نخ پود
  کنف
 • تراکم پود در متر
  2100
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی طرح پتینه کد2013 زمینه طوسی و زرد

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • رنگ زمینه
  طوسی
 • تراکم عرضی(شانه)
  1000
 • تراکم طولی  (تراکم)
  650
 • جنس نخ خاب
  پلی‌استر
 • جنس نخ پود
  پلی‌استر
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی ساوین طرح اتاق کودک کد 4035

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • نام طرح
   ساوین طرح اتاق کودک کد 4035
 • کد طرح
  4035
 • رنگ زمینه
  طوسی
 • رنگ حاشیه
  کرم
 • تراکم عرضی(شانه)
  320
 • تراکم طولی  (تراکم)
  960
 • جنس نخ خاب
  پلی پروپیلن
 • جنس نخ پود
  کنف
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر و پنبه
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی ساوین کد 4042 زمینه نقره ای

این مدل بسیار خوش طرح و خوش رنگ می باشد. به دلیل برخورداری از رنگ سرد نمایی فوق العاده ای به دکوراسیون منزل می دهد.

قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید موکت ظریف مصور طرح سایه زمینه کرم کد 2011

مشخصات

 • متراژ
  3×1 متر , 2×3 متر , 3×3 متر , 4×3 متر , 5×3 متر , 6×3 متر , 7×3 متر , 8×3 متر , 9×3 متر , 10×3 متر , 11×3 متر
 • نوع طرح
  طرح‌دار
 • نوع بافت
  موکت بافته نشده یا نیدل پانچ
 • جنس نخ
  پلی پروپیلن
 • ضخامت
  4 میلی‌متر
 • تعداد لایه
  یک لایه
 • نحوه رنگرزی
  محلول رنگی
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی ساوین کد 2103 زمینه کرم

برای تهیه و ساخت قالی در ایران از طرح های زیادی استفاده می‌شود که شهرتی جهانی دارند و در جای جای دنیا آن را با نام ایران می‌شناسند. آن  یکی‌از وسایل جدانشدنی زندگی ما ایرانیان است.مدل ماشینی ساوین کد 2103 جلوه‌ای از هنرها، رنگ‌ها و اصالت ایرانی را درخود دارد. شرکت‌هایی در ایران هستند که قالی ماشینی تولید می‌کنند.

قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید گلیم ماشینی دنیای فرش طرح خشتی سلطنتی

مشخصات

 • وزن تقریبی
  1 کیلوگرم
 • محل بافت
  کاشان
 • جنس نخ تار (چله)
  پلی‌استر
 • جنس نخ پود
  جوت
 • تعداد رنگ
  6 رنگ
 • سایر توضیحات
  320 شانه
 • تراکم 750
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی ساوین طرح ۴۰۰۲ زمینه شکلاتی

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • نام طرح
  4002
 • کد طرح
  4002
 • رنگ زمینه
  شکلاتی
 • تعداد رنگ به کار رفته 
  8 رنگ
 • تراکم عرضی  (شانه)
  320
 • تراکم طولی  (تراکم)
  960
 • جنس نخ خاب
  پلی پروپیلن هیت ست فریز
 • ارتفاع نخ خاب
  10 میلی‌متر
 • جنس نخ پود
  کنف
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی ساوین طرح کوکب کد FSM52 زمینه قرمز

رنگ‌های شاد و زیبایی که در این قالی می‌بینیم، در کنار طرح‌های هندسی مجموعه‌ای زیبا و جذاب از هنر و فرهنگ ایرانی را پیش چشم قرار داده‌اند.  FSM52 زمینه‌ی قرمز با طرح سنتی خود، به خانه‌ی مدرن شما اصالتی از فرهنگ و هنر ایرانی می‌دهد و زیبایی‌اش را دوچندان می‌کند.

قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی زمرد مشهد طرح پتینه کد TA101 زمینه طوسی

شرکت زمرد مشهد یکی از قدیمی ترین و خوشنام ترین واحدهای صنعتی در شهر مشهد میباشد که به دلیل داشتن ماشین آلات و تجهیزات جدید و پیشرفته در زمینه تولید انواع نخ ، رنگرزی و همچنین تولید انواع قالی ماشینی البته در واحدهای جداگانه ، قادر به تولید انوع گلیم های سنتی و فانتزی در طرح های گوناگون با جنسهای مخلتف میباشد و به دلیل اینکه نخ مصرفی و همچنین رنگرزی آن در واحدهای ریسندگی و رنگرزی همین مجموعه صورت میگیرد از استاندارد و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است .

قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید گلیم ماشینی دنیای فرش طرح کهکشان زمینه سورمه ای

مشخصات

 • وزن تقریبی
  1 کیلوگرم
 • محل بافت
  کاشان
 • جنس نخ تار (چله)
  پلی‌استر
 • جنس نخ پود
  جوت
 • تعداد رنگ
  6 رنگ
 • سایر توضیحات
  – شانه : 320
 • – تراکم :750
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی سهند کد VF12.AK زمینه آبی

این مدل با طرح سنتی خود، به خانه‌ی مدرن شما اصالتی از فرهنگ و هنر ایرانی می‌دهد و زیبایی‌اش را دوچندان می‌کند.

قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی فرش سهند کد VF17.V5 زمینه کرم

این محصول شرکت « سهند» در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. با توجه به فضایی که در نظر گرفته‌اید، می‌توانید هر یک از متراژ‌های یک‌ونیم‌متری، چهارمتری، شش‌متری، هشت‌متری و دوازده‌متری و انواع سایزهای دیگر آن را انتخاب کنید. اینقالی ماشینی با تعداد 700 شانه‌ در یک متر، بافتی قابل‌قبول دارد که انتخاب خوبی به نظر می‌رسد. بافت آن با استفاده از نخ پنبه و پلی‌استر انجام شده است.

قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی ساوین کد 4054 زمینه نقره ای

قالی ماشینی در حدود ۵۰ سال پیش وارد ایران شد. به دلیل گستردگی استفاده از قالی در ایران، و قیمت بالای دستباف، در زمانی کوتاه توانست مورد استقبال قرار بگیرد. تولید مدل های ماشینی در حجم زیاد در دهه‌ی ۶۰ خورشیدی آغاز شد. در این سال‌ها چندین کارخانه‌ی بزرگ قالی ماشینی از جمله ساوین تولیدات خود را روانه‌ی بازار داخلی کردند و همان گونه که گفته شد، به دلیل قیمت مناسب و شباهت زیاد به مدل دستباف به خوبی مورد استقبال قرار گرفت.

قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی زمرد مشهد مدل تاج الماس زمینه سورمه ای

شرکت زمرد مشهد یکی از قدیمی ترین و خوشنام ترین واحدهای صنعتی در شهر مشهد میباشد که به دلیل داشتن ماشین آلات و تجهیزات جدید و پیشرفته در زمینه تولید انواع نخ ، رنگرزی و همچنین تولید انواع قالی ماشینی البته در واحدهای جداگانه ، قادر به تولید انوعقالی های سنتی و فانتزی در طرح های گوناگون با جنسهای مخلتف میباشد و به دلیل اینکه نخ مصرفی و همچنین رنگرزی آن در واحدهای ریسندگی و رنگرزی همین مجموعه صورت میگیرد از استاندارد و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است .

قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی ساوین کد 2106 زمینه کرم شتری

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • نام طرح
  2106
 • رنگ زمینه
  کرم
 • رنگ حاشیه
  شتری
 • تعداد رنگ به کار رفته شده در 
  8 رنگ
 • تراکم عرضی  (شانه)
  320
 • تراکم طولی(تراکم)
  1600
 • جنس نخ خاب
  پلی پروپیلن هیت ست فریز
 • جنس نخ پود
  کنف
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر و پنبه
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید گلیم ماشینی کد 114 طرح پیچک

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • نام طرح
  پیچک
 • کد طرح
  پیچک
 • رنگ زمینه
  مشکی
 • تعداد رنگ به کار رفته 
  6 رنگ
 • تراکم عرضی  (شانه)
  320
 • تراکم طولی  (تراکم)
  600
 • جنس نخ خاب
  اکریلیک هیت‌ست شده
 • جنس نخ پود
  پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر و پنبه
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی زمرد مشهد طرح 7006 زمینه صورتی

مشخصات

 • کیفیت
  درجه یک
 • شکل
  مستطیل
 • کد طرح
  7006
 • رنگ زمینه
  کرم
 • تعداد رنگ به کار رفته 
  7 رنگ
 • تراکم عرضی (شانه)
  500
 • تراکم طولی  (تراکم)
  1000
 • جنس نخ خاب
  پلی پروپیلن
 • ارتفاع نخ خاب
  10 میلی‌متر
 • جنس نخ پود
  کنف
 • تراکم پود در متر
  1000
 • جنس نخ تار
  پلی‌استر
 • قابل شست‌وشو
  دارد
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش گلیم ماشینی کویر کد FMK03 زمینه کرم

زمینه‌ی پرنقش‌ونگار گلیم ماشینی «کویر» کد «FMK03» با رنگ کرم نمای زیبایی به فضای خانه می‌بخشد. رنگ‌های گرم به‌کاررفته در این مدل، فضای مطلوبی برای شما ایجاد می‌کند. با توجه به فضایی که در نظر گرفته‌اید چه اتاق خواب چه آشپزخانه یا اتاق نشیمن، می‌توانید هر یک از متراژ‌های یک‌ونیم‌متری، چهارمتری، شش‌متری، نه‌متری و دوازده‌متری آن را انتخاب کنید. این قالی ماشینی با تعداد 320 شانه‌ در یک متر، بافتی قابل‌قبول دارد و با توجه به قیمت مناسبش، انتخاب خوبی به نظر می‌رسد. تار و پود گلیم کویر با نخ پنبه و پلی‌استر بافته شده است و مانعی برای شست‌و‌شو ندارد.

قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش دستباف شش متری سی پرشیا کد 170018

مشخصات

 • سایز
  5.82 متر مربع
 • ابعاد
  294 × 198 سانتی‌متر
 • شکل
  مستطیل
 • محل بافت
  نیشابور
 • نام طرح
  ترنج
 • رنگ زمینه
  کرم
 • رنگ حاشیه
  صورتی
 • نحوه رنگرزی
  سنتی با استفاده از رنگ های طبیعی
 • وزن تقریبی
  20 کیلوگرم
 • تراکم بافت
  40 رج
 • جنس پرز
  پشم و ابریشم
 • جنس نخ تار (چله)
  کتان
 • جنس نخ پود
  کتان
 • جنس نخ خاب
  پشم گل ابریشم
 • ارتفاع نخ خاب
  حدود یک سانتی متر
قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی ساوین کد 2104 زمینه آبی

در تمامی خانه ها حتما حداقل شاهد یک قالی را خواهیم بود. قالی ها را بر مبنی جنس نخ های خاب و تار و پودها، تراکم های عرضی و طولی، شکل و قالب شست و شو بودن و رنگ پس ندادن آن در زمان شست و شو دسته بندی و ارزیابی می کنند. شاید تا به حال اسم نخ خاب را نشنیده اید و یا نمی دانید چه اهمیت و کارایی در قالی دارد.

قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی سهند طرح هریس کد P648.BJ زمینه لاکی

رنگبندی گرم و زنده ای این محصول و نیز نقوش ریز و جزئی آن باعث می شود فضای خانه و منزل شکیل و زیبا به چشم بیاید.

قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی سهند کد P648.BJ طرح هریس زمینه قرمز

طراحی دایره ای این محصول امکان استفاده ی ان را در پادری های درب منزل را فراهم میکند. نقوش پیچیده و رنگبندی گرم و جذاب از مشخصه های عالیه این محصول می باشد.

قیمت خرید فرش | راهنمای خرید بهترین فرش ایرانی

خرید فرش ماشینی ساوین طرح رکسانا کد FSM36 زمینه قهوه‌ ای

«ساوین» «رکسانا» کد «FSM36» را تولید کرده که رنگ غالب آن قهوه‌ای و کرم است. در این مدل، رنگ‌های فیروزه‌ای هم به چشم می‌خورد. برخلاف بیشتر قالی ‌های ایرانی، رکسانا طرحی قرینه ندارد. با دیدن قالی ساوین طرح رکسانا به یاد پارچه‌های چهل‌تکه می‌افتیم که ویژگی منحصربه‌فرد این قالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *