مهم ترین ویژگی‌ های ماشین لباسشویی خوب چیست؟

مهم ترین ویژگی‌ های ماشین لباسشویی خوب چیست؟

مهم ترین ویژگی‌ های ماشین لباسشویی خوب چیست؟ اطلاعات مربوط به خرید ماشین لباسشویی فضای زیادی را در حافظه شما اشغال نمی کند ، اما این اطلاعات اندک می تواند از خرید یک ماشین لباسشویی بد جلوگیری کند. بیشتر نکاتی که هنگام خرید لباسشویی باید به آن توجه کنید ، نکاتی است که پس از چندین سال استفاده از ماشین لباسشویی متوجه خواهید شد.اگر می خواهید ماشین لباسشویی بخرید ، مهم است که نیازهای خود را بشناسید و بدانید چه ماشین هایی وجود دارد.

قبل از این مطلب حتما این پست را نیز مطالعه کنید: راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

آنچه در این مطلب خواهید دید پنهان کن

نکته ای که باید در مورد انتخاب ماشین لباسشویی بدانید

دستگاه نیمه اتوماتیک است یا تمام اتوماتیک؟

این بستگی به نیازها و محدودیت های بودجه شما دارد. بسیاری از ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک برنامه های متفاوتی را برای شستشوی مختلف مانند شستشوی ظریف لباس یا شستن پشم ارائه می دهند. برخی می توانند سفارشی شوند و حتی می توانید تنظیمات دلخواه خود را ذخیره کنید تا آنها را در دست داشته باشید.

به دنبال چه ویژگی هایی هستید؟

چرخه ماشین لباس شویی بسته به پارچه و نوع لباس هایی که می خواهید شستشو دهید ، چرخه چرخش که با دور در دقیقه مشخص می شود مهم است. مخزن فقط باید در یک دور 300-500 دور در دقیقه بچرخند ، در حالی که ماشین های حرفه ای تر می توانند به 1000 دور در دقیقه برسند.

ماشین لباسشویی چه ظرفیت و اندازه ای بگیرم؟

اولین چیزی که باید به آن توجه کنید ظرفیت ماشین لباسشویی است. شما باید دستگاهی را انتخاب کنید که ظرفیت آن متناسب با تعداد اعضای خانواده باشد. اگر تنها یا با همسرتان زندگی می کنید ، دستگاهی با ظرفیت 5 کیلوگرم نیازهای شما را برطرف می کند. اما اگر تعداد اعضای خانواده شما بیش از 3 نفر است ، باید دستگاهی با ظرفیت بیش از 7 کیلوگرم را در نظر بگیرید. در خانواده های سنتی با اعضای بزرگ خانواده ، معمولاً خرید ماشین لباسشویی با ظرفیت 9.5 کیلوگرم طبیعی است.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که هر چند وقت یکبار از ماشین لباسشویی خود استفاده می کنید. اکثر مردم معمولاً هر روز از ماشین لباسشویی استفاده نمی کنند. اما ماشین های جدیدتر دارای گزینه هایی به نام Quick Wash هستند که برای استفاده روزمره مناسب هستند. اگر قصد دارید روزانه از دستگاه استفاده کنید ، یک دستگاه با ظرفیت 5 کیلوگرم برای یک نفر یا یک زن و شوهر کافی خواهد بود. برای خانواده های بزرگتر ، زیرا حجم لباس در استفاده روزمره کمتر است ، ظرفیت 6.8 تا 7 کیلوگرم کافی خواهد بود.

برای خونم چه ماشین لباسشویی بخرم؟

از نظر اندازه ، دستگاهی که ارائه می دهید باید در فضای ارائه شده در خانه قرار گیرد. اندازه ماشین های لباسشویی معمولاً 27 اینچ است. برای نصب صحیح ماشین لباسشویی ، باید فضای 6 اینچی پشت آن را در نظر داشته باشید. اگر ماشین لباسشویی را با درب بالا ترجیح می دهید ، باید مراقب باشید که میز کار یا کابینت مانع باز شدن آن نشود. در مورد دستگاه های درب ورودی ، توجه کنید که درب دستگاه از کدام طرف باز می شود. زیرا اگر دستگاه به عنوان مثال در کنار دیوار قرار گیرد ، باز نشدن درب ، فرایند ورود و خروج لباس را کاملاً پیچیده می کند.

ماشین لباسشویی اتوماتیک بگیرم یا نیمه اتوماتیک؟

در ماشین های لباسشویی اتوماتیک کافی است آب و برق دستگاه را وصل کرده ، پودر لباسشویی را اضافه کرده و دستگاه را طوری تنظیم کنید که شستشو به صورت خودکار انجام شود. در این دستگاهها ، فرایند شستشو ، آبگیری و تخلیه در صورت نیاز انجام می شود. برای ماشین های لباسشویی نیمه اتوماتیک ، باید خودتان آب اضافه کنید و اگر دستگاه دو نفره است ، برای استفاده از خشک کن ، باید لباس ها را به صورت دستی از ماشین لباسشویی خارج کرده و در خشک کن قرار دهید.

تفاوت اصلی دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در تامین آب آنها است. اگر در منطقه ای با کمبود آب و قطعی های تصادفی آب زندگی می کنید ، ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک ممکن است به درستی کار نکنند. در چنین مواردی ، بهتر است ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک تهیه کنید. زیرا آب مصرفی به یکباره در آن قرار دارد و مانند مدل اتوماتیک نیازی به منبع ثابت آب ندارد.

نوع ماشین لباسشویی خودمو چی انتخاب کنم؟

به طور کلی ، دو دسته اصلی برای ماشین های لباسشویی وجود دارد: درب جلو و درب بالا

ماشین لباسشویی از بالا خوبه؟

این نوع دستگاه ها دارای درب خروجی برای پوشاک در بالای دستگاه هستند. کلیدهای کنترل معمولاً در قسمت بالای صفحه قرار دارند. اما در برخی از مدل ها ، این کلیدها در قسمت جلویی دستگاه تعبیه شده اند. در داخل این نوع دستگاه ها یک محفظه بزرگ وجود دارد که آب و یک شیر را نگه می دارد. وظیفه میکسر این است که لباس ها را تمیز کند. برخی از ماشین های لباسشویی با درهای بالایی از نوع HE هستند که به معنی کارایی بالای این ماشین ها است. این مدلها همزن ندارند و برای چرخاندن لباس از پروانه استفاده می کنند. این دستگاه ها برای تمیز کردن لباس به جای چرخاندن لباس از چرخش استفاده می کنند و خروجی بسیار شبیه به دستگاه های درب جلو خواهد بود.

موقع شستن لبا ها کمرم درد میکنه، چی بگیرم؟

یکی از نکات مثبت دستگاه های درب بالا این است که برای ورود و خروج لباس مجبور به خم شدن نیستید و اگر از مدل های با کارایی بالا خرید کنید ، نسبت به مدل های همزن آب و انرژی کمتری مصرف می کنید در حالی که مقدار نظافت مطلوب است. اگرچه ممکن است مدل های درب بالا به دلیل سهولت ورود و خروج لباس برای افراد مسن گزینه بهتری به نظر برسد ، اما باید توجه داشت که برخی از این مدل ها دارای محفظه ای عمیق هستند که در آوردن لباس ها را نسبت به مدل های ورودی در ورودی مشکل می کند. از طرف دیگر ، مدل های HE ممکن است از آب کمتری استفاده کنند ، اما ابتدا به مواد شوینده مخصوص نیاز دارند ، و دوم ، اگر دستگاه متوجه شود که لباس به درستی تمیز نشده است ، دوباره شستشو داده می شود ، که باعث کاهش مصرف آب نمی شود. افتاد.

ماشین لباسشویی پاکشوما مدل TFU-73200 ظرفیت 7 کیلوگرم

 • نوع مخزن
  درب از جلو
 • دستگاه نمایش وضعیت
  صفحه نمایش
 • میزان صدای آبکشی
  78
 • ارتفاع
  850 سانتی متر
 • زاویه باز شدن در
  180
 • میزان صدا
  59
 • پهنا
  600

ماشین لباسشویی ایکس ویژن مدل ماشین لباسشویی ایکس ویژن مدل TG72-BW/BS ظرفیت 7کیلوگرم

 • دستگاه نمایش وضعیت
  صفحه نمایش
 • نوع مخزن
  درب از جلو
 • سرعت چرخش موتور
  1200 دور در دقیقه
 • ظرفیت دیگ
  7 کیلوگرم
 • طبقه بندی رنگی
  ساده
 • جهت بازشدن در
  به سمت چپ

ماشین لباسشویی بست مدل BWD-7112 ظرفیت 7 کیلوگرم

 • دارای بدنه بادیگارد برای کاهش صدا و لرزش
 • فناوری نانو سیلور جهت باکتری زدایی
 • شستشوی سریع در 19 دقیقه
 • حداکثر دور خشک کن 1000 دور در دقیقه
 • سیستم بالانس اتوماتیک البسه

آیا ماشین های لباسشویی درب جلو خوبن؟

ماشین های لباسشویی درهای جلو در ده سال گذشته بسیار محبوب شده اند. این نوع ماشین ها لباس های بیشتری را با انرژی کمتر نسبت به مدل های درب بالایی می شویند. کلیدهای کنترلی این مدل ها در جلوی دستگاه نصب شده و می توان از فضای دستگاه استفاده یا پوشش داد.

داخل دستگاه های درب یک محفظه افقی در جلو وجود دارد که با کمی چرخاندن لباس ها را به آرامی تمیز می کند. در این مدلها ، برخلاف مدلهای درب بالا ، لازم نیست که محفظه پر از آب باشد. بلکه کم آبی بدن در چند مرحله و در صورت نیاز رخ می دهد. همچنین به دلیل نداشتن همزن ، امکان قرار دادن لباس بیشتر در دستگاه های درب ورودی وجود دارد. عملکرد خشک کن در دستگاه های درب جلو بستگی به تعداد دور آنها در دقیقه دارد. دستگاههایی که با دور چرخشی 1200 دور در دقیقه لباس را خشک می کنند برای مدت کوتاهی کار شستن را به اتمام می رسانند. این دستگاه ها که معمولاً گرانتر هستند ، شامل تنظیمات مختلفی هستند.

در مقایسه شستن درب از بالا شستن درب از جلو کدام بهتر است؟

درب از بالا

 1. برای بارگیری و تخلیه لباس ها نیازی به خم شدن ندارید.
 2. آب بیشتر مصرف کنید آب کم مصرف کنید

درب از جلو

 1. برای بارگیری و تخلیه لباس ها باید خم شوید.
 2. این لباسشویی کیفیت متوسطی دارد و لباس های شسته شده را با کیفیت بالا ارائه می دهد.
 3. سر و صدا سر و صدای کمتری دارد.
 4. گران تر است

ویژگی های کلی مهم هنگام انتخاب ماشین لباسشویی

هرچه دستگاه شما گزینه های بیشتری داشته باشد ، طبیعتاً قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. بنابراین ، بهتر است انتخاب خود را بر اساس نیازهای خود انجام دهید. علاوه بر عناصری که تا کنون ذکر شد ، برخی ویژگی های کلی هنگام انتخاب ماشین لباسشویی ، به ویژه نوع درب ورودی که بی دلیل نیستند ، اهمیت بیشتری دارند. در حالی که فروشنده می تواند در مورد عملکرد دستگاه به شما بگوید ، داشتن اطلاعات کافی برای هر قسمت از دستگاه به شما در انتخاب دقیق تر و شخصی تر کمک می کند.

ماشین لباسشویی تسمه ای یا بدون تسمه؟

دسته دیگر که می توان ماشین لباسشویی را در نظر گرفت ، استفاده از تسمه و نداشتن آن است. برخی از ماشین های لباسشویی با هزینه بالاتر آن را ندارند. در این نوع مدلها به جای قرار دادن موتور در قسمت پایین محفظه و چرخاندن مخزن به وسیله تسمه ، موتور پشت آن قرار می گیرد و این کار را مستقیم و بدون واسطه انجام می دهد.

درایو مستقیم و بدون تسمه چیست؟

یکی از مزایای ماشین های لباسشویی بدون تسمه یا Direct Drive این است که ویبره و صدای کمتری تولید می کند. در ماشین های لباسشویی با تسمه، اندازه تسمه پس از مدتی افزایش می یابد که منجر به ایجاد سر و صدا و ارتعاش زیاد می شود. همچنین از آنجا که حذف تسمه و فولی اصطکاک را کاهش می دهد ، مدلهای بدون کمربند از نظر مصرف انرژی بیشتر هستند. حداکثر سرعت خشک کن در برخی از این دستگاه ها به بیش از 3000 دور در دقیقه می رسد که نشان دهنده قدرت بالای موتور و مصرف بهینه این مدل ها است. همچنین ، اگر قسمت مخزن دستگاه خود را بیش از حد پر کنید ، دستگاه تشخیص می دهد و شستشو را شروع نمی کند.

اما دستگاه معمولی معمولاً قادر به انجام چنین تشخیصی نیست و تحت هر شرایطی که می تواند به دستگاه آسیب برساند شروع به چرخش می کند. از طرفی ماشین های لباسشویی بدون تسمه نیز اشکالاتی دارند. به عنوان مثال ، موتور آنها نسبت به ضربه و تغییرات ولتاژ بسیار حساس است. در صورت بر هم خوردن تعادل دستگاه ، عملکرد موتور تحت الشعاع قرار می گیرد و تعادل مجدد بسیار مشکل خواهد بود. نزدیکی بیش از حد موتور نیز می تواند مشکل ساز باشد و تعمیر درایو مستقیم معمولاً دشوار تر و گران تر از درایوهای تسمه ای است.

مطلب مرتبط: قیمت ماشین لباسشویی بوش چقدر است؟

مهم ترین ویژگی‌ های ماشین لباسشویی خوب چیست؟

نمایشگر دیجیتال داشته باشه!

مدلهای جدید ماشین های لباسشویی مجهز به نمایشگرهای دیجیتالی و تنظیمات مختلف هستند. البته به دلیل تنظیمات زیاد امکان خطا وجود ندارد. زیرا دستگاه به طور هوشمند انتخاب احتمالی را محدود می کند. به عنوان مثال ، این بدان معناست که اگر شستشوی ملایم را انتخاب می کنید ، نمی توانید گزینه گرمایی قوی را برای خشک کردن آن انتخاب کنید.

ستاره انرژی باید بدرخشه!

بسیاری از این مدل ها دارای سنسور رطوبت هستند. این سنسور به کاهش مصرف برق دستگاه شما کمک می کند. برای دستگاه های دارای سنسور رطوبت ، انتهای خشک کن بستگی به خشک شدن لباس دارد ، نه به پایان زمان تعیین شده خشک شدن.

سرعت دوران موتور لباسشویی باید چقدر باشه؟

هرچه سرعت یا دور در دقیقه دستگاه شما بیشتر باشد ، قدرت خشک شدن آن نیز بیشتر می شود. البته ، این بدان معنا نیست که مثلاً دستگاهی با سرعت 1200 دور در دقیقه فقط با یک سرعت کار می کند. بلکه این سرعت بسته به نوع لباس و میزان رطوبت تنظیم می شود. به عنوان مثال ، برای لباس های نازک از 300 تا 500 دور در دقیقه و برای لباس های ضخیم مانند شلوار جین 1000 دور در دقیقه سرعت چرخش خوبی است.

کنترل دمای آب (تنظیمات دما) مهمه؟

برخی از ماشین های لباسشویی مجهز به سیستم گرمایش هستند و می توانند دمای آب را کنترل کنند. به عنوان مثال ، در زمستان ، زمانی که آب ورودی بسیار سرد است ، این سیستم می تواند به تعادل آن کمک کند. همچنین ، استفاده از آب گرم هنگام شستن لباس ها و ملحفه های سفید می تواند نقش مهمی در تمیز کردن آنها داشته باشد. اما باید توجه داشته باشید که بسیاری از لباس های رنگی هنگام شستشو با آب بسیار داغ رنگ می شوند. برای اطلاع از حداکثر دمایی که می توانید برای شستن لباس استفاده کنید ، اطلاعاتی را که ممکن است با علامت خاصی در داخل لباس دوخته شده است ، مشاهده کنید.

قابلیت بخارشویی

با این ویژگی ، دستگاه لباس های شما را در معرض بخار قرار می دهد. با این کار تمام لکه ها و بوها از روی لباس پاک می شود. البته این ویژگی فقط در دستگاه های پیشرفته و گران قیمت موجود است و باید با تحقیق در مورد نیازها و محدوده خود ببینید آیا ارزش خرید برای شما را دارد یا خیر.

به اصل یا تقلبی بودن ماشین لباسشویی توجه کنید

یکی از مهمترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که ماشین لباسشویی اصل است یا تقلبی. ممکن است برخی افراد به دلیل قیمت پایین وسوسه خرید محصولات تقلبی را داشته باشند ، اما باید توجه داشته باشید که مصرف انرژی این محصولات بسیار بیشتر از مواد اولیه و در عین حال عمر مفید دستگاه و کیفیت شستشو در تقلبی بسیار کم است. همچنین ، اگر محصول خریداری شده خراب شود ، ممکن است نتوانید قطعات یدکی برای آن پیدا کنید.

قفل برای کودکان

حفاظت از کودکان کنجکاو که دیگر مجاز به لمس تنظیمات صفحه کنترل نیستند. به این ترتیب ، آنها دیگر نمی توانند به طور تصادفی برنامه شستشو را قطع یا دست کاری کنند.

ماشین لباسشویی مجهز به وای فای خوبه؟

اگر یک کاربر حرفه ای هستید ، ممکن است بخواهید اتصال به WiFi را در نظر بگیرید. با استفاده از این ویژگی می توانید لباس های شسته شده خود را با کمک سایر محصولات مجهز به اینترنت اشیا مانند Nest کنترل کنید. به عنوان مثال ، در مواقعی که هزینه مصرف برق کمتر است می توانید دستگاه را روشن کنید.

آیا وجود محفظه فولاد ضد زنگ برای لباسشویی مهمه؟

فولاد مورد استفاده در ماشین لباسشویی مهم است. زیرا فولاد باکیفیت همیشه بوی خوبی می دهد باعث بد بو شدن لباسها نمی شود. همچنین دیر تر آسیب می بیند و به لباس ها نچسبد.

آیا ماشین لباسشوی باید گواهی NSF و برچسب انرژی داشته باشد؟

وجود گواهی NSF نشان می دهد که دستگاه 99٪ باکتری ها را در حین شستشو از بین می برد. از سوی دیگر ، برچسب انرژی که توسط دستگاههای دولتی در کشور به وسایل پرمصرف داده می شود ، کارآیی این وسایل را نشان می دهد. این برچسب به ترتیب از A تا G برای راندمان بالا تا پایین طبقه بندی شده است. بنابراین ، مطمئن شوید که دستگاه شما دارای برچسب انرژی A یا بالاتر است ، یعنی. در صورت امکان+ A ، ++ A یا +++ A

مهم ترین ویژگی‌ های ماشین لباسشویی خوب به صورت روتین چیست؟

شستن دستی در لباسشویی چیست؟

این حالت ، همانطور که از نامش پیداست ، شستشوی دست را شبیه سازی می کند. حالت شستشوی دستی برای پارچه های نرم ، لباس شنا و لباس زیر استفاده می شود و پس از استفاده از این حالت ، بهتر است لباس ها را به صورت سنتی و آویزان در زیر نور آفتاب خشک کنید.

جنس بدنه و کیفیت دستگاه

جنس بدنه ماشین لباسشویی یکی از موارد مهمی است که بر قیمت و کیفیت ماشین نیز تاثیر می گذارد. لباسشویی در بین لوازم خانه و آشپزخانه بیشترین استفاده را دارد. به همین دلیل بهتر است مواد محکم و بادوام بخرید. ماشین های لباسشویی گران تر از ورقه های فولادی ضد زنگ ساخته شده اند ، در حالی که ماشین های لباسشویی ارزان تر از پلاستیک یا سرامیک مقاوم ساخته شده اند.

کاربرد شستشوی سریع در لباسشویی خوب

این حالت در شرایطی که عجله دارید بسیار مفید است. با فعال کردن این گزینه ، فرایند شستشو و خشک کردن لباس ها بسیار سریع تر از حد معمول می شود. البته این افزایش سرعت ارتباط مستقیمی با میزان پوشیدن لباس در دستگاه دارد.

چرخش طولانی مدت

این حالت برای حوله ها و لباس های پشمی مناسب است. زیرا در سرعت های بالاتر باعث بیرون آمدن لباس ها به گونه ای می شود که آب زیادی را جذب می کند.

شستشوی پاک

این کیس برای کسانی که از حساسیت رنج می برند مناسب است. این گزینه آلرژن ها و باکتری های موجود در ماشین لباسشویی را هنگام شستشو از بین می برد.

سنسور رطوبت سنج لباسشویی اتوماتیک خوب

علاوه بر حسگرهای تنظیم کننده سطح آب در محفظه ، سنسورهای دیگری نیز وجود دارند که میزان رطوبت لباس را تشخیص داده و بر این اساس زمان کارکرد خشک کن را تنظیم می کنند. به عنوان مثال ، اگر 30 دقیقه فرصت دارید لباس ها را خشک کنید و حسگر در دقیقه بیستم تشخیص دهد که لباس ها خشک هستند ، این کار باعث خشک شدن لباس می شود.

چین و چروک را از بین ببرید

اگرچه جایگزینی برای اتو کردن نیست ، اما چین و چروک هایی را که هنگام شستشو قبل از شستشو ایجاد شده است ، تا حد زیادی از بین می برد.

زنگ هشدار

اگر هنگام کار ماشین لباسشویی مشکلی وجود داشته باشد و همچنین هنگامی که ماشین لباسشویی تمام شده است ، این زنگ هشدار فعال می شود و حتی اگر از آشپزخانه دورتر هستید به شما اطلاع می دهد.

حالت چرخش مضاعف Extended tumble در لباسشویی چیست؟

این شبیه به باز شدن چین و چروک است ، با این تفاوت که وقتی آن را فعال می کنید ، اگر لباس های شما قبل از شستشو چروک خورده باشد ، چین و چروک با چند دور اضافی باز می شود.

شستشوی اسلامی دیگه چیه!؟

برخی از مارک های ماشین لباسشویی برنامه خاصی برای شستشو و آبکشی اسلامی در محصولات خود دارند که مطابق قوانین اسلامی است. این ویژگی برای کاربرانی که شستشوی اسلیمی آنها یکی از دغدغه های آنها است بسیار مفید خواهد بود.

سیستم عیب یابی هوشمند

هر دستگاهی که خریداری کنید ، حتی با کیفیت بالا ، گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی داشته باشد. ال جی یک سیستم عیب یابی هوشمند طراحی کرده است تا عیب یابی را برای ماشین های لباسشویی شما راحت تر کند. بسته به نوع خطا ، سیستم کد خطا را روی صفحه دستگاه نمایش می دهد. مدلهای قدیمی تر نیز زنگ می زدند و متخصصان به صدا گوش می دادند تا دریابند چه خطایی رخ داده و آن را تصحیح می کنند.

شستشو با تاخیر

این ویژگی زمانی استفاده می شود که مدتی در خارج از منزل باشید و دوست دارید هنگام بازگشت به خانه لباس های خود را بشویید و آماده حمل کنید. با احتمال تاخیر در شستشو ، معمولاً می توانید شروع شستشو را به مدت 6 تا 36 ساعت به تعویق بیندازید ، به عنوان مثال ، هنگام بازگشت از محل کار ، لباس های شسته شده و خشک شده را بردارید تا روی ملحفه پهن شود. نیازی به گفتن نیست ، اگر لباس ها به مدت طولانی در داخل دستگاه خیس بمانند ، بو می دهند. این برای جلوگیری از این اتفاق است.

Fuzzy logic

اگر دستگاه شما مجهز به این ویژگی است ، قبل از روشن کردن دستگاه تقریباً هیچ چیزی را بررسی نکنید. این عملکرد به طور خودکار بهترین شرایط شستشو را با در نظر گرفتن جنس لباس ها ، وزن آنها ، زمان شستشوی مورد نیاز و مقدار آب و مواد شوینده مورد نیاز انتخاب می کند. بنابراین ، شما به عنوان یک کاربر نباید نگران تنظیمات باشید.

فناوری حبابی

فناوری ساخت حباب یکی دیگر از ویژگی های خوب و مفید است که در برخی از مدل های ماشین لباسشویی وجود دارد. با استفاده از این فناوری ، هوا به آب تزریق می شود و مواد شوینده و فوم ساخته می شود. سپس این کف لباس ها را می پوشاند و باعث می شود مواد شوینده به پارچه و الیاف لباس نفوذ کند. مزیت این روش این است که نیازی به شستن لباس ها با آب گرم نیست و در نتیجه آسیب کمتری به آنها وارد می شود. مصرف برق و صدای دستگاه در ماشین های لباسشویی با فناوری حباب بسیار کم است.

اهمیت ضمانت، گارانتی و پشتیبانی پس از فروش

تقریباً اکثر لوازم خانگی گارانتی خوب ندارند و یا حداقل یکسال گارانتی دارند. برخی از شرکت ها لوازم خانگی خود را تا 3 یا حتی 5 سال ضمانت می کنند. نیازی به گفتن نیست که ماشین لباسشویی ، مانند سایر لوازم خانگی ، می تواند ناگهان خراب شود. بنابراین ، عاقلانه تر است که دستگاهی را ارائه دهیم که دارای گارانتی معتبر باشد. بنابراین ، هرچه این گارانتی بیشتر باشد ، راحتی و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

پیشنهاد مطلب: قیمت ماشین لباسشویی 10 کیلویی ال جی 

یک نکته مهم در این زمینه گارانتی جداگانه موتور است. برخی از مارک های ماشین لباسشویی شرایط گارانتی جداگانه ای را فقط برای موتور محصول خود تعیین می کنند ، که معمولاً بسیار بیشتر از دوره گارانتی خود ماشین است. به عنوان مثال ، 10 سال ضمانت موتور و 2 سال گارانتی سایر قسمت های ماشین لباسشویی پس از انتخاب خود ، سعی کنید مدل اینترنت دستگاه را جستجو کرده و نظرات و تجربیات افرادی که از آن استفاده کرده اند را بخوانید. گاهی اوقات تجربه عملی با آنچه در مشخصات و تبلیغات به دست می آید متفاوت است. بنابراین سعی کنید با آگاهی کامل از بودجه ، نیازها و عملکرد واقعی دستگاه خود به بازار بروید.

شستشوی اضافی

این گزینه اجازه می دهد تا با شستشوی مجدد مقدار مواد شوینده باقی مانده در الیاف لباس را در صورت اضافه کردن مواد شوینده زیاد حذف کنید.

حالت حذف لکه خودکار

اگرچه هنوز نیاز به استفاده از پاک کننده لکه وجود دارد ، اما استفاده از این گزینه احتمال حذف لکه از لکه پاک کننده را افزایش می دهد.

خود نظافتی

برای جلوگیری از خرابی دستگاه ، برخی از ماشین های لباسشویی دارای گزینه تمیز کردن خودکار هستند. این برنامه تمام مواد شوینده باقی مانده در لوله ها و مخزن شستشو را با آب گرم تمیز می کند و از ایجاد رسوب در آن جلوگیری می کند. به این ترتیب ، دستگاه نیاز به تعمیرات کمتری دارد و عمر مفید آن را افزایش می دهد.

تنظیمات دلخواه یا سفارشی

اگر دوست ندارید هر بار که لباس را داخل دستگاه قرار می دهید ، منوی تنظیمات را بررسی کنید ، می توانید چندین حالت را به دلخواه خود در نظر بگیرید و هر بار به راحتی از آنها استفاده کنید.

برنامه شستشوی پنبه ای برای شستن لباس های پنبه ای و کتان

این برنامه همانطور که از نامش پیداست برای شستن لباس های پنبه ای ، کتان یا پنبه ای مناسب است و برای دمای آب ، سرعت خشک شدن و آبکشی مناسب است. با این نوع لباس ها قابل تنظیم است تا از آسیب دیدن آنها جلوگیری شود.

برنامه پشمی

برای شستن لباس ها و لباس های پشمی استفاده می شود. با تنظیم این برنامه ، می توانید با خیال راحت لباس های کت و کلفت خود را در ماشین لباسشویی بگذارید و دیگر نگران تغییر شکل یا شل شدن آن نباشید. برنامه پشم از آب سرد در پایین ماشین لباسشویی استفاده می کند تا لباس ها آسیب نبینند.

برنامه نیمه شستشو

یکی دیگر از برنامه های جالب و بسیار مفید در ماشین لباسشویی ، برنامه شستشو با نصف ظرفیت است و زمانی استفاده می شود که لباس ها به ظرفیت ماشین لباسشویی نرسیده باشند. استفاده از این برنامه باعث کاهش مصرف آب ، مواد شوینده و انرژی می شود.

تشخیص خودکار سطح آب

یکی از ویژگیهای عالی برای صرفه جویی در آب ، قابلیت تشخیص خودکار آب در محفظه است. برخی از مدل ها حسگرهایی دارند که بسته به میزان پر بودن مخزن ، سطح آب را تنظیم می کنند. اگر یکی از این مدل ها را خریداری می کنید ، بهتر است هر چند وقت یکبار سنسورها را با یک حوله پاک کنید تا عملکرد بهتری داشته باشند.

ماشین لباسشویی درب از بالای دوقلو چیست؟

این نوع ماشین لباسشویی ظرفیت محدودی دارد ، بنابراین از آب کمتری استفاده می کند و با سرعت زیاد می چرخد و با تولید فوم کمتر و شوینده های مفید (با راندمان بالا) کار می کند.

مزایای و معایب خرید ماشین لباسشویی درب از بالای دوقلو

 1. یکی از مزایای ماشین های لباسشویی درب بالا ، جفت دو نفره آنها با ظرفیت زیاد است که در برخی از مدل ها تا 9 کیلوگرم است و به طور کلی این مدل ها شستشوی بهتری دارند.
 2. وجود خشک کن سریع ، زمان خشک شدن لباس ها را در آنها کاهش می دهد.
 3. یکی از معایب ماشین لباسشویی دوقلو در این است که به دلیل سرعت زیاد چرخش ، می تواند باعث گره خوردن و چروک شدن لباس ها شود.

زومیت

لیست محصولات منتخب
مهم ترین ویژگی‌ های ماشین لباسشویی خوب چیست؟

ماشین لباسشویی پاکشوما مدل PWF -1564AJ ظرفیت 15.5 کیلوگرم

 • پهنا
  930
 • میزان صدا
  64
 • زاویه باز شدن در
  90
 • میزان صدای آبکشی
  75
 • نوع مخزن
  دو قلو
 • سرعت چرخش موتور
  400 دور در دقیقه
مهم ترین ویژگی‌ های ماشین لباسشویی خوب چیست؟

ماشین لباسشویی آبسال مدل REN5207 ظرفیت 5 کیلوگرم

 • دستگاه نمایش وضعیت
  صفحه نمایش
 • نوع مخزن
  درب از جلو
 • سرعت چرخش موتور
  700 دور در دقیقه
 • ظرفیت دیگ
  5 کیلوگرم
 • جهت بازشدن در
  به سمت چپ
 • نوع موتور
  تسمه‌ای
مهم ترین ویژگی‌ های ماشین لباسشویی خوب چیست؟

ماشین لباسشویی جی پلاس مدل GWM-K613 ظرفیت 6 کیلوگرم

 • نوع مخزن
  درب از جلو
 • سرعت چرخش موتور
  1000 دور در دقیقه
 • امکانات ماشین لباسشویی
  اضافه کردن لباس حین کار
 • ظرفیت دیگ
  6 کیلوگرم
 • جهت بازشدن در
  به سمت چپ
 • نوع موتور
  تسمه‌ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *