بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

بهترین چاقو مسافرتی برای سفر های تفریحی چیست؟ اگر اهل سفر و مسافرت باشید قطعا برای کار هایی نظیر بریدن طناب، بریدن گوشت، شکستن شاخه و برگ درختان و… به چاقوی مسافرتی نیاز خواهید داشت. چاقوی مسافرتی وسیله ای برای حمل روزانه و یک ابزار کاربردی برای کمک به شما در مقابله با مشکلات معمول کوچک در طبیعت و تهیه غذا است. علاوه بر این یک ابزار کاربردی در بین لوازم خانه نیز محسوب می شود. برای اینکه راحت در جیب جا شود ، باید یک چاقوی نسبتا جمع و جور باشد. اگرچه شما به راحتی می توانید بیش از 1 میلیون برای یک چاقوی با کیفیت هزینه کنید و ممکن است ارزش آن را داشته باشد ، اما در این راهنما ما بیشتر بر چاقوهای سطح اول ولی حرفه ای با امکانات خاص برای مسافرت تمرکز کردیم که می توانید آنها را با کمتر از 100 هزار تومن تهیه کنید.

بهترین چاقو مسافرتی باید بتواند کارهای جانبی متداول را انجام دهد ، مانند باز کردن بسته ها و جعبه ها و اگر بیرون از خانه می روید ، کارهای خارج از منزل (اردو ، مانند آشپزی و …). اگرچه اینها دلایل اصلی حمل چاقو هستند ، اما مفید بودن آنها بسیار مهم است. علاوه بر موارد بالا از چاقوهای جیبی سفری برای باز کردن کیسه خوراک مرغ و حتی به وسیله برخی می توانید آتش هم روشن کنید. یکی از ویژگی های خوب این چاقو ها تیز شدن راحت آن ها توسط چاقو تیز کن است که می توانید یکی از آن ها را همراه خود داشته باشید.

پیشنهاد مطلب: معرفی کارد و چاقو میوه خوری 

انواع بهترین چاقو مسافرتی

چاقوها بسیار متنوع هستند ، از چاقویی با لبه ثابت تا چاقویی که داخل جیب می رود و هرکس کار خاصی را انجام می دهد ، برخی از چاقوها چند منظوره هستند. با انتخاب یکی از انواع چاقوها می توانید یکی از نیازهای خود را برطرف کنید.

چاقوهای کار: این گروه از چاقوها به شما کمک می کند که تیغه را باز کرده و آن را کاملاً باز کنید. قفل ایمنی این چاقوها از بسته شدن تصادفی جلوگیری می کند.

چاقوهای سوزنی: این گروه از چاقوها دارای دو تیغه متقارن هستند و برای کارهای سنگین، حفاری و پرتاب مناسب هستند.

چاقوهای جیبی: این چاقوها با تیغه های تاشو ، در حالی که فضای کمی را اشغال می کنند، گزینه مناسبی برای سفر و مسافرت هستند. چاقوهای جیبی می توانند یک یا چند تیغه داشته باشند ، تیغه ها با یک سوئیچ در داخل دسته قرار می گیرند، آنها همچنین محافظت خوبی دارند زیرا روی دسته جمع شده و داخل آن قرار می گیرند.

چاقوهای تیغه ثابت: این چاقوها قوی تر و راحت تر از تاشو هستند ، به راحتی تمیز می شوند ، اما سنگین تر هستند. به دلیل ثابت بودن تیغه ، آنها به فضای بیشتری احتیاج دارند و باید دارای پوسته باشند.

چاقوهای قفل شونده: این چاقوها قدرت تیغه ثابت و تاشو را ندارند ، تیغه های آنها قابلیت تا شدن دارند ، اما در هنگام باز شدن تیغه قفل می شود تا به طور تصادفی خم نشود و هنگام استفاده آسیب نبیند.

چاقوهایی که با یک دست باز می شوند: این چاقوهای تاشو با یک دست با طرح و دکمه مخصوص باز و بسته می شوند. البته این چاقوها به راحتی با هر دو دست باز و بسته می شوند.

چگونه یک چاقوی سفری خوب انتخاب کنیم؟

انتخاب چاقو یک تصمیم شخصی است و 10 نفر مختلف احتمالاً 10 مورد علاقه متفاوت خواهند داشت. اما پس از تایین نیاز و استفاده از تجربیات خود، تصمیم گرفتن برای خرید چاقو جیبی سفری آسان تر می شود.

تیغه های تاشو (برخلاف تیغه های ثابت): اکثر تیغه های تاشو آنقدر کوچک هستند که در جیب جا می شوند و به طور کلی برای حمل و مسافرت گزینه خوبی است. در شرایط عادی، آنها احتمالاً قابل قبول تر از یک چاقو با تیغه ثابت روی پوسته کمربند خواهند بود. تیغه های ثابت هم جای خود را دارند.

باز کردن با یک دست: سنجاق های انگشت شست و سوراخ های انگشت شست ، تیغه را محکم می کند تا شست شما بتواند آن را باز کند. باله یک سنجاق کوچک است که از پشت دسته بیرون زده شده است. وقتی سریع آن را فشار می دهید ، تیغه باز می شود و قفل می شود.

پد های بسته با یک دست: این سبک قفل کردن ، تیغه را در حالت باز ثابت می کند و بسته شدن آسان با یک دست را ارائه می دهد. هنگامی که تیغه را باز می کنید ، نواری از روکش فلزی به طرف مرکز چاقو بیرون زده و پشت تیغه را گرفته و در محل خود قفل می کند. برای بازکردن قفل تیغه ، از انگشت شست خود استفاده کنید تا قفل را به طرف دیگر حرکت دهید در حالی که تیغه را با انگشت اشاره خود به جلو حرکت می دهید.

گیره چاقو جیبی: بیشتر چاقوهای ارزان قیمت دارای گیره جیبی هستند ، اما مدلهای گران تر اغلب به شما امکان می دهند گیره را در دو طرف دسته و همچنین در دو سر آن حرکت دهید. این یک ویژگی خوب است ، اما ضروری نیست.

جنس فولادی قابل قبول: فولاد تیغه استحکام تیغه، مقاومت در برابر خوردگی و میزان تیز شدن آن را تعیین می کند. فولادهای ارزان تر نرم تر هستند و سریع تر نازک می شوند ، اما تیز کردن آنها راحت تر از فولادهای گران تر است.
چاقو مسافرتی دندانه: مزیت اصلی دندانه ها این است که امکان بریدن طناب را ارائه می دهند. از طرف دیگر ، تیز کردن آنها دشوار است و از برش چندان تمیز ندارند.

بدون بازکردن کمکی: چاقوها با بازکردن کمکی دارای مکانیزم داخلی هستند که تیغه را به محض بیرون آمدن از دسته به حالت باز می چرخاند. اگر چاقوی دستی به خوبی طراحی شده باشد در همان لحظه باز می شود. به این ترتیب، بازکردن کمکی یا اتوماتیک به سادگی قطعاتی را اضافه می کند که بدون مشکل جدی می شکند. اگر برنامه ای دارید که نیاز به استقرار سریع مانند مقابله با حیوانات وحشی یا محافظت از خود در مقابل مردم، چاقوهای کمکی و اتوماتیک جای خود را دارند. وگرنه ارزشش را ندارند.
نکات مهم هنگام خرید چاقوی مسافرتی

پیشنهاد مطلب: قیمت فندک کبریتی دائمی

جنس محصول: فرقی نمی کند که بدنبال چاقوی تیز مسافرتی باشید یا چاقوی میوه ای معمولی ، مهم این است که جنس دستگاه مورد نظر شما از کیفیت خوبی برخوردار باشد و با هدفی که تهیه کرده اید مطابقت داشته باشد. امروزه جنس تیغه اکثر چاقوهای شکاری یا چاقوهای توریستی از فولاد ضد زنگ است که توصیه می کنیم ، اگر به دنبال خرید چاقوی مسافرتی مناسب برای خود هستید ، حتماً به دنبال چاقوهایی با این نوع تیغه ها باشید.

اندازه: نکته مهم دیگری که هنگام انتخاب و خرید چاقوی مسافرتی موثر باید به آن توجه داشته باشید اندازه آن است. چاقوهای مسافرتی در دو مدل تیغه های ثابت و تاشو طراحی و به بازار عرضه شده اند که بسته به فضایی که قصد دارید این ابزار تیز را در آن قرار دهید، نیاز به خرید یک چاقوی بزرگ یا کوچک دارید.

جنس و طرح دسته: در قسمت دسته چاقو ، تولید کنندگان عمدتا از موادی مانند: چوب ، استخوان ، پلاستیک و همچنین فلزات آلومینیوم و فولاد استفاده می کنند که در این میان دسته های چوبی سبک تر و دسته های فلزی سنگین تر و قوی تر هستند. به خاطر داشته باشید که دسته چاقو باید طوری طراحی شود که با طول تیغه و همچنین جنس آن مطابقت داشته باشد تا هنگام استفاده و ضربه زدن بیشترین تأثیر را داشته باشد.

تک کاره یا چند منظوره: دومین نکته ای که هنگام خرید چاقوی مسافرتی باید به آن توجه کنید این است که آیا محصول مورد نظر شما چند منظوره است یا تکی. زیرا برخی از این مدل های چاقوهای مسافرتی علاوه بر داشتن چاقوی تیز، دارای اره ،الماس، سوزن ، قیچی ، دربازکن و … نیز هستند و در واقع یک چاقوی کامل در طول سفر هستند.

پرچ و میخ روی دسته: به نوع پرچ ها و میخ های هر دو دسته توجه کنید ، این میخ ها نباید گشاد یا بیرون زده باشند. اگر دسته چاقو به خوبی وصل نشده باشد ، با کمترین فشار برداشته می شود.

انواع تیغه های چاقو

تیغه خنجری شکل: تیغه های خنجرهی صاف و قطره ای شکل هستند که معمولاً در بالا دارای منحنی برش هستند. این چاقوها برای برش های صاف استفاده می شوند و می توانند به صورت عمودی به سطوح نفوذ کنند. این دلیل استفاده از این سبک چاقوها در کارهای نظامی است. علاوه بر این ، چنین چاقوها می توانند به عنوان چاقوهای کوچک استفاده شوند. از آنجا که آنها دارای تیغه ای صاف هستند ، می توان آنها را با مشت برید و برای برش نیازی به کشش روی سطح ندارند. اگر این تیغه ها بزرگ باشند ، می توانند کمی شکننده و در برابر فشار و ضربه آسیب پذیر باشند.

تیغه های تانتو: تیغه های تانتو دارای شکل هندسی خاصی هستند که باعث می شود نسبت به تیغه های دیگر در برابر ضربه و فشار مقاومت بیشتری داشته باشند. آنها همچنین تأثیر بیشتری دارند.

چاقو سفری با تیغه قطره ای: تیغه ها دقیقاً اشکی شکل هستند و رایج ترین تیغه در بین چاقوها هستند. این نوع تیغه از چاقوهای سبک تا سنگین متفاوت است. اشک یا تیغه اشک با حرکات دایره ای برش خوبی ایجاد می کند و به سطح کشیده می شود و یکی از بهترین گزینه های موجود برای استفاده روزانه است. این تیغه ها برای برش مستقیم و عمودی مناسب نیستند.

تیغه سوزنی شکل: تیغه های سوزنی معمولاً تنها به یک دلیل ، یعنی ورود مستقیم به هدف مورد استفاده قرار می گیرند. برای این منظور آنها از آن در ساخت نیزه ها استفاده می کنند. چاقوهای ساخته شده برای پرتاب و اصابت به اهداف نیز باید دارای تیغه سوزن باشند تا پس از برخورد به راحتی در بافت مورد نظر نفوذ کنند.

قیمت بهترین چاقو مسافرتی: قیمت چاقوی مسافرتی با مارک و کیفیت تیغه و دسته آن تعیین می شود. اینکه چقدر برای یک چاقوی مسافرتی هزینه خواهید کرد بستگی به بودجه و نوع مصرف شما دارد ، اما اگر شما فردی هستید که عاشق کوهنوردی و مسافرت هستید ، پیشنهاد می کنیم یک چاقوی با کیفیت بخرید که می توانید سالها از آن استفاده کنید. در ادامه این مقاله ، بهترین چاقوهای موجود در بازار ایران را مرور کرده و لیستی از بهترین ها را برای شما آماده کرده ایم. با مراجعه به وب سایت پذیرنده ، می توانید هر یک از محصولات موجود را به صورت آنلاین سفارش دهید.

لیست محصولات منتخب
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو مدل Original

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:تاشو
 • تعداد عملکرد:1
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری مدل CL11

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:تاشو
 • تعداد عملکرد:1
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

مجموعه ابزار چندکاره کارتی مدل STE

 • تعداد ابزار:11
 • نوع چاقو:کارتی
 • تعداد عملکرد:11
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری کد CKC 02

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:تاشو
 • تعداد عملکرد:1
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری تاشو مدل Bone 01

 • ابعاد
  21x3x2 سانتی‌متر
 • وزن
  122 گرم
 • طول بلند ترین تیغه
  90 میلی متر
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری مدل 114b

 • ابعاد
  19x8x3 سانتی‌متر
 • وزن
  85 گرم
 • نوع چاقو
  تاشو
 • نوع تیغه
  استیل
 • طول بلند ترین تیغه
  90 میلی متر
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری کد 1011

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:دسته دار
 • تعداد عملکرد:1
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری کد CS

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:دسته دار
 • تعداد عملکرد:1
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری برونینگ مدل DA73-1

 • وزن
  242 گرم
 • نوع چاقو
  تاشو
 • نوع تیغه
  فولادی
 • طول بلند ترین تیغه
  92 میلی متر
 • تعداد عملکرد
  1 عدد
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری کلمبیا کد 1318A

 • تعداد ابزار:2
 • نوع چاقو:دسته دار
 • تعداد عملکرد:3
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقوی سفری کلمبیا مدل 2748A

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:دسته دار
 • تعداد عملکرد:1
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری برونینگ مدل DA308

 • وزن
  209 گرم
 • نوع چاقو
  تاشو
 • نوع تیغه
  فولاد با روکش تیتانیوم سیاه
 • طول بلند ترین تیغه
  95 میلی متر
 • تعداد عملکرد
  1 عدد
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری مدل 830

 • ابعاد
  15*3 سانتی‌متر
 • وزن
  73 گرم
 • نوع چاقو
  تاشو
 • نوع تیغه
  تاشو
 • طول بلند ترین تیغه
  55 میلی متر
 • تعداد عملکرد
  1 عدد
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقوی سفری ام تچ مدل MT-800

 • ابعاد
  21x4x1 سانتی‌متر
 • وزن
  230 گرم
 • نوع چاقو
  تاشو
 • نوع تیغه
  کربن استیل
 • طول بلند ترین تیغه
  90 میلی متر
 • تعداد عملکرد
  1 عدد
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقوی سفری کلمبیا مدل 1318a

 • ابعاد
  35x3x1 سانتی‌متر
 • وزن
  200 گرم
 • نوع چاقو
  دسته دار
 • نوع تیغه
  فولاد کربن بالا
 • طول بلند ترین تیغه
  200 میلی متر
 • تعداد عملکرد
  1 عدد
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری مدل کهربا کد 200

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:تاشو
 • تعداد عملکرد:1
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو تاشو سفری مدل 2000

بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری برونینگ مدل FA38

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:تاشو
 • تعداد عملکرد:1
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری کد ZNJ2K

 • ابعاد
  11x4x2 سانتی‌متر
 • وزن
  100 گرم
 • نوع چاقو
  دسته دار
 • نوع تیغه
  دو لبه
 • طول بلند ترین تیغه
  55 میلی متر
 • تعداد عملکرد
  1 عدد
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری کلمبیا مدل 1138A

 • تعداد ابزار:3
 • نوع چاقو:دسته دار
 • تعداد عملکرد:3
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقوی ویکتورینوکس مدل Swiss Champ 16795XLT

 • ابعاد
  طول 9.1 سانتی‌متر
 • وزن
  250 گرم
 • تعداد عملکرد
  50 عدد
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقوی سفری کابار مدل .OLEAN N.Y

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:دسته دار
 • تعداد عملکرد:1
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

تبر سفری توماهاوک مدل 0241

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:دسته دار
 • تعداد عملکرد:1
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقوی سفری 5.11 مدل کارامبیت - RC

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:تاشو
 • تعداد عملکرد:1
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری کلد استیل مدل MAGNUM TANTO IX

 • وزن
  370 گرم
 • نوع چاقو
  دسته دار
 • نوع تیغه
  فولاد ضد زنگ
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری زد هانتر مدل MAO2

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:دسته دار
 • تعداد عملکرد:1
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری کلمبیا مدل FST-3070-B

 • وزن
  130 گرم
 • نوع چاقو
  تاشو
 • نوع تیغه
  استیل
 • طول بلند ترین تیغه
  90 میلی متر
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری مدل 08712148

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:دسته دار
 • تعداد عملکرد:1
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقوی سفری مدل 2016

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:دسته دار
 • تعداد عملکرد:1
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

تبر کلمبیا کد 0741

 • وزن
  800 گرم
 • نوع چاقو
  دسته دار
 • نوع تیغه
  فولاد آب دیده 80crv2
 • طول بلند ترین تیغه
  170 میلی متر
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

ابزار چندکاره مدل BL8

 • تعداد ابزار:6
 • نوع چاقو:تاشو
 • تعداد عملکرد:20
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری توماهاوک مدل 0150

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:دسته دار
 • تعداد عملکرد:1
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری بوکر مدل DA75

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:تاشو
 • تعداد عملکرد:1
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

مجموعه چاقو مدل 18 کاره

 • نوع چاقو:تاشو
 • تعداد عملکرد:18
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری کلمبیا کد 18

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:دسته دار
 • تعداد عملکرد:10
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقوی چندکاره سفری کنزاکس مدل KMF-114

 • تعداد ابزار:8
 • نوع چاقو:تاشو
 • تعداد عملکرد:8
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقوی جیبی مدل LA-148

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:تاشو
 • تعداد عملکرد:1
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری کلمبیا کد 2104

 • تعداد ابزار:1
 • نوع چاقو:دسته دار
 • تعداد عملکرد:1
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو طرح سکه مدل Coin Knife

 • ابعاد
  4x4x1 سانتی‌متر
 • وزن
  30 گرم
 • نوع چاقو
  تاشو
 • طول بلند ترین تیغه
  2 میلی متر
بهترین چاقو مسافرتی خوش دست و برنده بازار کدام است؟

چاقو سفری باهکو مدل لپلندر به همراه اره

 • نوع چاقو
  دسته دار
 • نوع تیغه
  ساده-اره ای
 • طول بلند ترین تیغه
  210 میلی متر
 • تعداد عملکرد
  2 عدد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *