راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید موس گیمینگ بازی لاجیتک مدل G300s

آخرین بروز رسانی در 11 مهر 1400

راهنمای خرید موس گیمینگ:خرید موس گیمینگ خوب می تواند تجربه بی نظیری از یک بازی فوق العاده را در ذهن گیمر ایجاد کند. گیمر هایی که با پی سی سر و کار دارند و عاشق بازی طولانی مدت اند، چه بخواهند و چه نخواهند نیازمند خرید موس گیمینگ خوش دست و راحت برای بازی هستند. به همین دلیل الان اکثر شرکت های بزرگ تولید کننده لوازم گیمینگ، وارد این زمینه شده اند و بر سر تولید یک ماوس کامل و حرفه ای باهم رقابت می کنند. از آنجایی که ماوس برای گیمر حکم اسلحه را در بازی دارد، باید دقت کرد تا بهترین مورد را برای خرید انتخاب کرد. چرا که قرار هست تا ساعات طولانی از آن استفاده کند و نباید در این مدت فرد دچار ناراحتی هایی در دست شود. در این راهنمای خرید موس گیمینگ از سری مطالب باغ سلامتی تصمیم گرفتیم تا هر آنچه را که برای خرید یک موس گیمینگ عالی نیاز دارید، در اختیار شما قرار دهیم. ما چند مورد از بهترین های موجود را بررسی می کنیم تا بتوانید متناسب با نیاز خود اقدام به انتخاب و خرید بکنید.

مطلب پیشنهادی: طراحی اتاق گیمینگ خفن

آنچه در این مطلب خواهید دید پنهان کن

موارد مهمی که باید در هنگام خرید موس گیمینگ خوب توجه کرد

نقد و بررسی و قیمت خرید موس | بهترین مدل های موس گیمینگ در سال 2020 {حرفه ای}

طراحی و شکل ظاهری

ماوس که انتخاب می کنید باید فیت دست شما باشد، نباید بعد از چند ساعت استفاده، ناراحتی در دست خود احساس کنید. باید در استفاده از آن کاملا راحت بوده و همچنین نباید وزن زیادی روی دست خود احساس کنید. دقت کنید تا ماوسی که انتخاب می کنید با اندازه و حالت ارگونومی دست شما هم خوانی داشته باشد در غیر این صورت پس از مدتی ممکن است به درد هایی در ناحیه مچ و انگشتان خود مبتلا شوید. در ضمن اسفاده طولانی مدت از ماوسی که نامناسب باشد، می تواند بر ساختار و استخوان بندی دست نیز تاثیر منفی بگذارد که نتیجۀ آن ابتلا به انواع سندروم­های دردناک در دست شماست.

اندازه

خرید موس گیمینگ حرفه ای

اگر ماوسی که انتخاب می کنید بزرگ تر دست شما باشد، نگاه داشتن و کنترول آن دشوار خواهد شد و حتی ممکن است نتوانید از کلید های آن به خوبی استفاده کنید. در کل حالت ماوس باید به گونه ای باشد که وقتی در دست می گیرید، برای استفاده از آن نیازی به فشار آودن به دست یا خود دستگاه نداشته باشید. باید کاملا راحت و سبک باشد. البته برخی ماوس ها برای شرایط مختلف و محیط های خاص برخی از بازی ها، وزنه های کوچکی نیز دارند که می توانید وزن آن را به دلخواه تغییر دهید.

نکته بعدی این است که آیا شما راست دست هستید یا چپ دست؟ خیلی از ماوس هایی که در بازار وجود دارند، فقط برای یک دست طراحی شده اند (چپ یا راست) یعنی شما باید متناسب با این سوال باید ماوس خریداری کنید. البته برخی از آن ها به گونه ای طراحی شده اند که تمام افراد بتوانند از آن استفاده کنند. در این بین برای گروه راست دست نگرانی وجود ندارد چرا که اکثر ماوس ها با استاندارد های راست دست ساخته می شوند. اما افراد چپ دست باید دقت کنند تا ماوسی انتخاب کنند که در استفاده از آن راحت باشند.

ساختار و کیفیت ساخت

جنس استفاده شده در ساختار بدنه و دکمه ها فاکتور مهمی است که حتما باید بدان توجه کرد. مخصوصا اگر از برند های تازه کار یا برند هایی که زیاد در این زمینه مطرح نیستند ، بخواهید خرید بکنید باید بیشتر به این مسعله توجه کنید. سفتی یا نرمی بدنه و دکمه ها، روان بودن کلید ها از موارد مهمی است که باید در انتخاب یک ماوس خوب به آنها دقت کنید.

مورد بعدی جنس یا پوشش کابل در مدل های کابلی است، خیلی از ماوس ها از هیچ پوشش محافطی در مقابل ضربه و کشیده شدن ندارند و به همین دلیل سریع فرسوده می شوند و ماوس نمی تواند ارتباط درستی با سیستم برقرار کند، درنتیجه کارکردش با اختلال مواجه می شود.

پوشش کابل در موس گیمینگ

الان اکثر ماوس های گیمیگ و حرفه ای از نوعی پوشش کتان و یا کنف استفاده می کنند که اجازه نمی دهد کابل سریع از بین برود. پس اگر جزء افرادی هستید که مدام با ماوس خود جنگ و دعوا دارید، سعی کنید به این نکته نیز توجه کنید.

نکته بعدی نوع سوئیچ­ یا کلید های ماوس هست . معمولا روی ماوس ها دو نوع سوئیچ­ وجود دارد: فلزی و نوری . سوئیچ­ های فلزی از یک سطح فلزی با قابلیت ارتجاعی، دستور را به سیستم ارسال می کنند، اما سوئیچ­ نوری به واسطه قطع و وصل نور، دستورات را به سیستم منتقل می کنند. سیستم فلزی از دیر باز مورد استفاده قرار می گیرد و اغلب ماوس های موجود نیز از همین سیستم استفاده می کنند.

عیب بزرگ این کلید ها این است که سر و صدای زیادی ایجاد میکنند و سرعت انتقال و واکنش آنها نیز نسبت به کلید های نوری کم تر است. مورد بعدی عمر این سوئیچ­ هاست که کمی پایین تر از سوئیچ­ های نوری است. در کل اگر نگران هزینه بالا نیستید و دوست دارید تا به بازی خود سرعت بدهید، توصیه می کنیم یک ماوس با سوئیچ­ های نوری تهیه کنید.

سنسور در موس گیمینگ

موردی که خیلی روی سرعت تاثیر می گذارد ، نوع و سرعت سنسور به کار رفته در آن است. به طور کلی این سنسور ها به دو دسته لیزری و اپتیکال تقسیم می شوند. سنسور های اپتیکال خیلی وقته که مورد استفاده قرار می گیرند. ارسال پیام (موقعیت ماوس) در آنها از طریق یک LED و سنسور SMOS انجام می شود. سنسور های لیزری نیز برای انتقال پیام از یک دیود لیزری و یک سنسور که به نور حساس است استفاده می کنند.

در کل سنسور های لیزری به مراتب بهتر و سریع تر از سنسور های اپتیکال هستند. چرا که تشخیص حرکت در آنها بسیار سریع و دقیق است به همین دلیل در هر سطحی به خوبی کار می کنند این در حالی است که سنسور های اپتیکال نمی توانند در سطوحی مثل شیشه و سرامیک کارایی خوبی داشته باشند. سعی کنید از ماوسی استفاده کنید که از سنسور لیزری استفاده می کند نه صرفا به خاطر سرعت چون ماوس های اپتیکال نیز سرعت بالایی دارند، بیشتر به خاطر دقت بالاتر می توانند انتخاب خوبی باشند.

دقت موس گیمینگ

دقت و عمل کرد  ماوس ها را از طریق پارامتری به عنوان « DPI » که کوتاه شده عبارت «Dot Per Inch» به معنای {نقطه بر اینج} است می سنجند. دقت در ماوس های اپتیکال از 5000 تا نهایتا 6000 بالاتر نمی رود. اما موارد خاصی نیز ساخته شده اند که سرعت 1600 DPI نیز رسیده اند. در مقابل ماوس های لیزری تا سقف 20000 نیز رسیده اند. برای اکثر بازی ها و خیلی از کار های کامپیوتری دقت بین 2000 تا 5000 کافی است و نیازی به سرعت بیشتر نیست .

در خیلی از موارد شما مجبور به کاهش این سرعت هستید. به همین منظور خیلی از شرکت های ، یک دکمه برای کاهش یا افزایش DPI در ماوس ها قرار می دهند تا نیاز به نرم افزار خاصی برای این کار نباشد و کاربر بتواند به راحتی دقت را تنظیم کند. تقریبا تمام ماوس های گمینگ این دکمه را دارند.

تعداد دکمه ها

این بیشتر به نوع کاری بر می گردد که می خواهید انجام دهید. برای امور روزمره وجود 5 دکمه کافی است . اما اگر برای بازی بخواهید و دوست داشته باشید اکثر کار های بازی را با ماوس انجام دهید، سعی کنید تعداد دکمه ها بیشتر از 7 تا باشد. شما بعدا می توانید از طریق خود درایور ماوس یا با استفاده از نرم افزار های حرفه ای، هر یک از دکمه ها را متناسب با نیاز خود شخصی سازی کنید.

وزن و اندازه

در مورد وزن باید گفت که برخی از فعالیت ها مثل شلیک کردن در بازی ها هم به سرعت بالا و هم به وزن ماوس نیاز دارد و در بخی موارد نیز به وزن بیشتری نیاز دارید. مثلا اگر در یک نرم افزار گرافیکی کار ترسیم انجام می دهید، به وزن بیشتری نیاز دارید تا ماوس خیلی راحت زیر دست شما بازی نکند. برای این منظور رو ماوس های گیمیگ وزنه هایی قرار داده شده که با نصب کردن آنها می توانید به وزن دلخواه برسید.

اما اندازه ، باید مدلی انتخاب کنید که کاملا در دست شما جای بگیرد و به توانید به راحتی از تمام دکمه های آن استفاده کنید. اگر خیلی دراز باشد استفاده از کلید های اصلی که در جلو قرار دارند سخت می شود و اگر بیش از حد پهن باشد، استفاده از کلید های مجاور ماوس سخت تر می شود. قبل از خرید آن را در دست بگیرید و روی یک سطح صاف امتحان کنید تا ببینید که به دست شما فشار وارد می شود یا نه؟ دقت داشته باشید که اندازه ماوس برای ساعات طولانی که قرار است با آن کار کنید بسیار مهم است.

در ادامه ما برخی از مدل هایی که هم می تواند برای کار های معمولی و هم برای بازی مورد استفاده قرار بگیرد را مورد بررسی قرار دهیم. البته مواد مورد بررسی بیشتر روی گیم تمرکز دارند. اما بقیه کا ها را نیز به خوبی انجام می دهند.

موس گیمینگ مکث تاچ مدل MX305G

خرید موس گیمینگ مکث تاچ مدل MX305G

این ماوس خیلی شکیل و خوش دست است و ساعت ها می توانید از آن استفاده کنید، بدون اینکه دچار درد مچ یا هر گونه ناراحتی در دست تان شوید. از لحاظ راحتی و طراحی به عنوان یک موس گیمینگ ارزان بسیار مطلوب است. سیم آن نیز با یک لایه کنفی پوشیده شده که اجازه نمی دهد به راحتی سیم آن قطع یا آسیب ببیند. سطح کفی این ماوس از فلز استیل ساخته شده، به همین دلیل به راحتی روی ماوس پد می لغزد و فشار زیادی به دست شما وارد نمی کند. وزن بسیار کم نیز از مشخصه این ماوس به شمار می رود.

این مدل از یک اسکرول بزرگ استفاده میکند که کار کردن با آن را راحت تر می کند. همچنین از ال ای دی های رنگی نیز در دیزاین این ماوس استفاده شده که صحنه ی رمانتیکی به فضای اتاق می دهد.

این ماوس از 6 تا دکمه استفاده می کنه و میشه گفت برای کار های روزمره نیز عالیه. از یک سنسور اپتیکال با محدوده دقت ( 1600 تا 3200 ) بهره میبره و وزن کلی آن 110 گرم  است و برای کار های طولانی بسیار مناسب است.

ویژگی های مثبت

 • قابلیت کارکرد با دو دست ، نگران راست دست یا چپ دست بودن نباشید.
 • وزن پایین
 • تعداد دکمه های بالا
 • داشتن سیم کنفی
 • طراحی زیبا نسبت قیمت پایین
 • خوش دست
 • کیفیت خوب
 • نورپردازی بسیار عالی

خرید موس ماوس بی سیم مدل 4D

خرید موس بی سیم مدل 4D

هر چند که یک ماوس بی سیم هستش ولی چون سرعت خوبی داره خیلی راحت میشه ازش به عنوان یک موس گیمینگ استفاده کرد. اما فراموش نکنید این جزء ارزان ترین های لیست ماست و نباید ازش انتظار کارایی آنچنانی را داشته باشیم.

طراحی باریک و کشیده آن هم شیک و زیباست و هم در دست گرفتن آن را نیز لذت بخش تر می کند. از یک سنسور اپتیکال با فرکانس ( ۲٫۴ گیگاهرتز ) بهره می برد که سریع محسوب میشود .

نکات مثبت

 • بی سیم
 • از لحاظ ظاهری زیباست
 • فرکانس 2.4 Ghz
 • دارای 4 کلید
 • کارکردن با دو باطری نیم قلمی
 • دارای کلید تعین Dpi بین 800 و 1600

نکات منفی

 • بسیار باریک است می تواند در استفاده های طولانی کمی باعث ناراحتی شود.

خرید موس موس گیمینگ دی نت مدل X7

خرید موس مخصوص بازی دی نت مدل X7

این ماوس از یک سنسور اپتیکال با محدوده دقت 2400 بهره می برد. با نور پردازی LED خود حس یک بازی فوق العاده را در شما به ارمغان می آورد. از 7 دکمه استفاده می کند و این باعث می شود تا با شخصی سازی دکمه های آن، اکثر کار های گیمی خود را با همین ماوس انجام دهید و سرعت شما را در سایر فعالیت ها نیز افزایش می دهد. همچنین یک دکمه جهت تغییر رنگ ها LED دارد و می توانید رنگ مورد علاقه خودتان را روی آن شخصی سازی کنید.

جنس کابل استفاده شده در این مدل از کنف است ، این یعنی این که حالا حالا ها قرار نیست با کابل آن به مشکل بر بخورید.

نکات مثبت

 • نور پردازی حرفه ای
 • طول سیم و کیفیت مناسب آن
 • دیزاین حرفه ای
 • طراحی کاملا ارگونومیک با کف دست

نکات منفی

 • عیب نمی شه گفت ولی کمی ابعاد بزرگی داره.

 

خرید موس ماوس تسکو مدل TM 762 G

خرید موس تسکو مدل TM 762 G

«TM 762» یکی از محصولات فوق العاده و حرفه ای شرکت بزرگ «تسکو» محصوب می شود. از طراحی و کیفیت ساخت بالایی برخوردار بوده و کابل 1.5 متری آن از یک پوشش کتان بهره می برد و اجازه نمی دهد تا در مقابل کشش و تا شدن ، آسیب ببیند.

از 6 کلید بهره می برد ، 3 کلید اصلی ، یک کلید برای تنظیمات DPI و 2 کلید برای Back/Forward که اطراف آن تعبیه شده. بالا ترین مقدار DPI در این مدل از ماوس های شرکت تسکو برابر با 1600DPI است .همچنین حداقل دقت آن 1200DPI هستش که می توانید با استفاده از کلیدی که روی ماوس قرار داده شده استفاده کنید.

در کل اگر دنبال یک ماوس خوش دست و زیبا و ارزان برای گیم می گردید و دوست دارید تا لحظات طولانی به بازی بپردازید این گزینه یک انتخاب عالی برای شماست.

نکات مثبت

 • دقت بالا
 • قیمت مناسب نسبت به امکانات عالی
 • طراحی عالی و کیفیت ساخت بالا
 • ارگونومی خوب و راحتی در استفاده

خرید موس موس گیمینگ ای فورتک مدل A70

 

خرید موس مخصوص بازی ای فورتک مدل A70

نور پردازی این ماوس بی شک جزء بهترین هاست. این مدل از 8 دکمه استفاده می کند. طراحی مناسبی برای کارکرد های طولانی دارد و می توانید از آن برای بازی و یا امور روزمره استفاده کنید. این ماوس قیمت بالایی نسبت که امکاناتش دارد اما در کنار آن از یک حسگر اپتیکال با دقت بالای 3200 تا 4000DPI بهره می برد که باعث می شود تا واکنش پذیری خیلی سریعی داشته باشد. همین باعث شده تا زمان پاسخگویی آن کمتر از 2 میلی ثانیه باشد. اگر هزینه بالا برای شما اهمیتی ندارد و از دیزاین ساده ولی شکیل آن لذت می برید، قطعا می تواند یک انتخاب عالی برای شما باشد.

نکات مثبت

 • سرعت بسیار بالا
 • نور پردازی عالی
 •  قابلیت سفارش سازی کامل دکمه ها
 • DPI بسیار بالا
 • زیبایی و ظرافت
 • نکات منفی
 • قیمت بالا

مطلب مرتبط: راهنمای خرید صندلی گیمینگ حرفه ای

خرید موس موس گیمینگ بازی لاجیتک مدل G300s

 

خرید موس گیمینگ بازی لاجیتک مدل G300s

ماوس G300s یکی از محصولات گیمینگ و با کیفیت شرکت بزرگ لاجیتک (Logitech) می باشد. از لحاظ طراحی ظاهری جزء ماوس های ساده ولی بسیار زیباست. در ساخت این ماوس بیشتر از شکل ظاهری به کارایی و حالت ارگونومیک دست توجه شده و از قرار دادن رنگ و لعاب اضافی خودداری کردند. سعی کردند یک ماوس کاملا خوش دست و کامل بسازند. طراحی بدنه به گونه ای است که افراد چپ دست نیز می توانند به راحتی از این مدل بهره ببرند. بازی کردن برای ساعت های طولانی با این ماوس اصلا ناراحت کننده نیست و می توانید لحظات لذت بخشی را از گیم و بازی کردن داشته باشید.
بر روی بدنه ماوس G300s نه دکمه قرار داده شده که می توانید هر تک تک آن ها را با استفاده از نرم افزار اختصاصی و حرفه ای شرکت لاجیتک شخصی سازی کنید. وجود این تعداد دکمه به شما اجازه می دهد تا خیلی از فعالیت های بازی مورد نظر را با استفاده از همین ماوس انجام دهید. بنابرین دیگر نیاز زیادی به کیبورد نخواهید داشت.
یکی دیگر از مزیت های فوق العاده این ماوس، تغییر و ترکیب بندی حرفه ای رنگی ال ای دی هایی است روی آن نصب شده است. شما با استفاده از نرم افزار مخصوص آن می توانید ترکیب رنگی مورد نظر را انتخاب کرده و فضای بی نظیری را برای خود ایجاد کنید.
من به شخصه نمی توانم هیچ نکته ضعفی برای این ماوس بی نظیر پیدا کنم.

مزیت ها قابل توجه

 • دارای 9 کلید با قابلیت برنامه ریزی برای محیط های مختلف بازی و سیستم عامل.
 • بدنه خوش فرم و تقریبا نرم.
 • ساده، ولی بسیار خوش دست با ظاهر زیبا و کارآمد.

خرید موس موس گیمینگ ایفورتک مدل V3M Bloody

 

خرید موس گیمینگ ایفورتک مدل V3M Bloody

شرکت ایفورتک جزء یکی از بهترین شرکت ها در زمینه تولید لوازم گیمیگ و کامپیوتری از جمله ماوس و کیبورد است. مدل V3M Bloody  نیز یکی از محصولات با کیفیت این شرکت است .ظاهر کشیده و جمع و جور این ماوس، به شما اجازه می دهد تا در دست گرفتن آن برای شما آسان تر شود. نوع ارگونومی بدنه متناسب با دست شماست. دارای 7 دکمه با قابلیت برنامه ریزی برای فعالیت های مختلف است.

ماوس V3M Bloody وزن بسیار کمی داشته و استفاده آن برای مدت طولانی موجب ناراحتی در مچ نمی شود. وزن آن کلا 142 گرم است. با وجود کابل USB نسبتا بلند 1.8 متری به راحتی می توانید آن را جابجا کرده و در استفاده از آن آزادی عمل داشته باشید.

ماوس V3M Bloody دارای 160 کیلوبایت حافظه داخلی است که می تواند از طریق آن تنظیمات شخصی سازی شده توسط کاربر را در خود ذخیره کند. میزان حساسیت این مدل  3200 dpi است، بنابرین خیلی راحت در سطح های مختلف کار می کند. میزان پاسخگویی نسبت حرکت ماوس کمتر از 1 میلی ثانیه است که خیلی سریع محسوب می شود.

ویژگی های خاص

 • این مدل دارای ویژگی افزایش قدرت شلیک برای بهترین عملکرد اسلحه در بازی هاست.
 • زمان پاسخگویی کمتر از 1 میلی ثانیه
 • روی اکثر سطوح کار می کند.
 • خوش دست و کیفیت ساخت بالا
 • دارای حافظه ی داخلی جهت ذخیرۀ تنظیمات
 • دکمه های کاملا نرم که به راحتی کلیک می شوند.

خرید موس موس گیمینگ بی‌ سیم لاجیتک مدل G602

 

خرید موس گیمینگ بی‌ سیم لاجیتک مدل G602

از لحاظ ظاهری هیچ عیبی به نظر من ندارد و می توان در طراحی آن هوشمندی شرکت لاجیتک را مشاهده کرد. در این موس گیمینگ فوق العاده دیگر خبری از کابل و درد سر های آن نیست، بلکه این مدل بی سیم است و می تواند با استفاده از یک یا دو باتری معمولی AA کار کند. برای تنظیم وزن می توانید از یک یا دو باتری استفاده کنید. البته با حذف یکی از باتری ها مدت زمان شارژ دهی کاهش می یابد. عمر مفید این موس گیمینگ بالای 20 میلیون کلیک است که برای چنین ماوسی عالیست. باتری ها در این ماوس می توانند تا 250 ساعت برای گیم و 1440 ساعت برای کار های معمولی شارژ فراهم کنند.
G602 اولین ماوسی است که از فناوری لیزری « دلتا زیرو » (Delta Zero) استفاده می کند که مختص همین شرکت (لاجیتک) است. بالا ترین میزان دقت در این ماوس 2500 DPI است و قابلیت کاهش تا 250 DPI را نیز با استفاده از دکمه ای که برای این منظور قرار داده شده ، دارد. فرکانس کاری آن 2.4 گیگاهزتز است که از طریق یک دانگل USB با سیستم ارتباط برقرار می کند. برد نهایی این ماوس سه متر است که برای گیم کافی می باشد.
بر رو این ماوس یازده دکمه ی قابل برنامه ریزی قرار داده شده که به راحتی با نرم افزار اختصاصی لاجیتک، قابل برنامه ریزی است.

نکات مثبت

 • خوش ساخت
 • تعداد بالا دکمه
 • شارژ دهی بالا

نکته منفی 

 • قیمت بالا
 • DPI پایین

سوالات متداول برای خرید موس گیمینگ

DPI به چه معناست؟

در واقع منظور از DPI نقطه در اینچ است که کاربرد اصلی آن اندازه گیری وضوح و کیفیت خروجی چاپگر است. این عدد به چگالی جوهر روی یک ورق کاغذ اشاره دارد. اما البته ، برای تعیین تراکم پیکسلی تصویر نیز به روشی گیج کننده استفاده می شود. هرچه DPI بالاتر باشد ، نقاط روی صفحه ضخیم تر و نزدیک تر می شوند. و هرچه چگالی نقاط بیشتر باشد ، تصویر با جزئیات بیشتری انجام می شود.

استفاده از آن مشابه PPI یا پیکسل در اینچ است. مفهومی که به تراکم پیکسلی مانیتور یا تصویر دیجیتال اشاره دارد. با این حال ، این دو یکسان نیستند ، زیرا PPI بحث مانیتور و وضوح تصویر دیجیتال است و در واقع تعداد پیکسل های یک تصویر یا صفحه نمایش را اندازه گیری می کند.

در حقیقت ، DPI به قابلیت های سخت افزاری ماوس اشاره دارد. در حالی که تنظیم حساسیت به سادگی یک سری تنظیمات نرم افزاری را اعمال می کند. به عنوان مثال ، ماوس ارزان با DPI پایین را در نظر بگیرید. در این موس ، با افزایش حساسیت ، ماوس نمی تواند حرکات کوچک شما را تشخیص دهد. و سیستم عامل فقط مکان نما را دورتر می کند و حرکت را به درستی تشخیص نمی دهد.

نوری بگیرم یا لیزری؟

هر دو نوع سنسور می توانند یک تجربه عالی را ارائه دهند ، اما ابزارهای نوری دقیق تر هستند. موش های لیزری می توانند روی سطوح بیشتری کار کنند ، و اگر کاربر واقعاً خوبی هستید ، می توانید از ماوس نوری و ترجیحاً مدلی استفاده کنید که به خوبی توسط PixArt طراحی یا توسعه داده شده است.

موس بی سیم بگیرم یا با سیم؟

ماوس های بی سیم در چند سال گذشته پیشرفت زیادی کرده اند ، اما هنوز نقاط ضعفی مانند محدودیت عمر باتری (به ویژه با قابلیت های RGB) و کند شدن عملکرد احتمالی دارند که می تواند نگران کننده باشد ، به ویژه در بازی. اگر ماوس بی سیم را انتخاب می کنید ، سعی کنید عمر باتری آن حداقل 30 ساعت یا بیشتر باشد. همچنین باید تصمیم بگیرید که می خواهید از سیستم بلوتوث استفاده کنید یا اتصال دانگل 2.4 گیگاهرتز. شما می توانید هر دو را در یک ماوس داشته باشید. سیستم بلوتوث برای جابجایی بین چندین دستگاه مناسب است ، اما همچنان با تأخیر عملکرد مواجه خواهید شد. اما نسخه 2.4 گیگاهرتزی نیاز به پورت و سوئیچ USB دارد که این یک نقطه ضعف خواهد بود.

منظور از سرعت انتقال اطلاعات در موس ها چیست؟

اطلاعاتی که ماوس به رایانه شما منتقل می کند بیشتر مربوط به مکان ماوس است و بر حسب هرتز (Hz) نمایش داده می شود ، بدین معنی که ماوس چند بار در ثانیه مکان خود را در رایانه به شما می گوید. هرچه این عدد بیشتر باشد ، موش سریع تر پاسخ می دهد ، به این معنی که فاصله زمانی بین حرکت ماوس و حرکت شما در بازی کاهش می یابد.

روشنایی RGB خوبه؟

اکثر موش های گیمینگ دارای این ویژگی هستند ، بنابراین ممکن است این دلیل اصلی برتری یک موس گیمینگ بر دیگری نباشد. تقریباً همه موش های دارای نور RGB دارای ویژگی هایی مانند کم نور شدن ، تغییر رنگ ، تنظیم سرعت تغییر رنگ و جلوه های مختلف هستند. علاوه بر این ، برخی از موش ها توانایی روشنایی مطابق تصویر مانیتور را دارند.

چرا برخی ماوس ها وزنه دارند؟

برخی از موش ها دارای محفظه ای زیر ماوس هستند که می توانید وزن 3.6 گرم را در زیر آن قرار دهید. همچنین می توانید این وزنه ها را در جلو یا پشت ماوس قرار دهید تا مرکز جرم موس کمی تغییر کند. به این ترتیب می تواند بسته به کاری که انجام می دهید وزن ماوس را تنظیم کنید.

در ادامه می توانید مشخصات کامل موارد نام برده شده را به همراه قیمت خرید موس گیمینگ ببینید. در کنار این موارد ما برخی از مدل های رایج را نیز قرار دادیم.ما در این مطلب سعی کردیم تا آنجایی که می توانیم در این راهنمای خرید موس گیمینگ به شما برای خرید موس گیمینگ ارزان و مناسب کمک کنیم و تجربیات و اطلاعات خود را با شما شریط شویم. امیدوارم این پست برای شما مفید بوده باشد.
5/5 - (2 امتیاز)
لیست محصولات منتخب
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس گیمینگ مکث تاچ مدل MX305G

 • ابعاد
  5 * 7 * 14 میلی‌متر
 • وزن
  110 گرم
 • تعداد کلیدها
  6 عدد
 • کلید روشن و خاموش
  ندارد

مشخصات فنی

 • نوع اتصال
  با سیم
 • نوع رابط
  پورت USB
 • جنس رابط
  سیم کنفی بسیار محکم
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  1600 تا 3200
 • دقت
  2400dpi
 • طول کابل
  1.3 متر
 • جنس کابل
  کنفی . شیلد دار
 • ضربه‌پذیری کلیدها
  بله
 • قابلیت کارکردن با هر دو دست
  بله
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس بی سیم مدل 4D

مشخصات فنی

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  110x60x20 میلی‌متر
 • وزن
  50 گرم
 • تعداد کلیدها
  4 عدد
 • کلید روشن و خاموش
  ندارد

مشخصات فنی

 • نوع اتصال
  بی‌سیم
 • نوع رابط
  دانگل USB
 • جنس رابط
  USB
 • فرکانس
  2.4GHz
 • برد ماوس
  10 متر
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  800 تا 1600
 • دقت
  800 تا 1600
 • تعداد باتری
  دو عدد
 • نوع و سایز باتری
  باتری نیم‌قلمی (سایز AAA)
 • نمایشگر وضعیت باتری
  ندارد
 • اقلام همراه ماوس
  دانگل اتصال بیسیم
 • سایر قابلیت‌ها
  کلید تنظیم سرعت – DPi
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس مخصوص بازی دی نت مدل X7

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۲۹٫۵*۸۶٫۵*۳۹٫۲ میلی‌متر
 • وزن
  150 گرم
 • تعداد کلیدها
  مشکی عدد
 • کلید روشن و خاموش
  ندارد

مشخصات فنی

 • نوع اتصال
  با سیم
 • نوع رابط
  پورت USB
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • دقت
  2400
 • طول کابل
  1.8 متر
 • جنس کابل
  کنفی
 • ضربه‌پذیری کلیدها
  4000000
 • سازگار با سیستم‌عامل‌های
  98/2000/ME/XP/Vista/Win7/8
 • سایر قابلیت‌ها
  تغییر DPI
 • 7 کلید
 • کلید دابل کلیک
 • نور پردازی LED
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس تسکو مدل TM 762 G

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  40 × 78 × 133 میلی‌متر
 • وزن
  157 گرم
 • تعداد کلیدها
  6 عدد
 • کلید روشن و خاموش
  ندارد

مشخصات فنی

 • نوع اتصال
  با سیم
 • نوع رابط
  پورت USB
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  800 تا 1600
 • دقت
  1200 تا 1600DPI
 • طول کابل
  1.5 متر
 • جنس کابل
  دارای روکش کتان
 • قابلیت کارکردن با هر دو دست
  خیر
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس مخصوص بازی ای فورتک مدل A70

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  12.5*7.5*4 میلی‌متر
 • وزن
  120 گرم
 • تعداد کلیدها
  8 عدد
 • کلید روشن و خاموش
  ندارد

مشخصات فنی

 • نوع اتصال
  با سیم
 • نوع رابط
  پورت USB
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  بیشتر از 3200
 • دقت
  4000
 • زمان پاسخ‌دهی
  کمتر از 2 میلی ثانیه
 • طول کابل
  1.8 متر
 • حافظه ماوس
  160 کیلو بایت
 • نمایشگر وضعیت باتری
  ندارد
 • قابلیت کارکردن با هر دو دست
  بله
 • سازگار با سیستم‌عامل‌های
  Windows XP/ Vista/ 7/ 8 /8.1 / 10
 • ابعاد
  12.5*7.5*4
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس گیمینگ بازی لاجیتک مدل G300s

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  40 × 72 × 113 میلی‌متر
 • وزن
  109 گرم
 • تعداد کلیدها
  9 عدد

مشخصات فنی

 • نوع اتصال
  با سیم
 • نوع رابط
  پورت USB
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  1600 تا 3200
 • دقت
  2500dpi
 • سرعت پیگیری اطلاعات
  60 اینچ بر ثانیه
 • حداکثر شتاب
  20G
 • زمان پاسخ‌دهی
  1 میلی‌ثانیه
 • نمایشگر وضعیت باتری
  ندارد
 • قابلیت کارکردن با هر دو دست
  بله
 • سازگار با سیستم‌عامل‌های
  Windows 8, Windows 7, Windows Vista
 • اقلام همراه ماوس
  دفترچه راهنما
 • سایر قابلیت‌ها
  امکان انتخاب دقت ماوس از 250dpi تا 2500dpi
 • امکان کنترل نورپردازی بدنه ماوس
 • پشتیبانی از 9 برنامه برای کنترل
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس گیمینگ ایفورتک مدل V3M Bloody

مشخصات فیزیکی

 • وزن
  142 گرم
 • تعداد کلیدها
  7 عدد

مشخصات فنی

 • نوع اتصال
  با سیم
 • نوع رابط
  پورت USB
 • سرعت پیگیری اطلاعات
  75 اینچ /ثانیه
 • طول کابل
  1.8 متر
 • حافظه ماوس
  دارای 160 کیلوبایت حافظه داخلی
 • سایر قابلیت‌ها
  امکان تغییر رزولوشن بین 200 تا 3200 DPI
 • عکس العمل کلیدها : کمتر 1 میلی ثانیه
 • ابعاد : 124mm x 67mm x 42.5mm میلیمتر
 • پردازش تصویر: 3.68 مگا پیکسل / ثانیه
 • دارای ویژگی افزایش قدرت شلیک برای بهترین عملکرد اسلحه در بازی
 • دارای 3 هسته متناسب با نوع بازی
 • دارای سوئیچینگ کلید موس با طول عمر بالا که در کلیک های طولانی فرسایش کمتری دارد
 • دارای کلیدهای قابل برنامه ریزی
 • رزولوشن :3200 DPI
 • کارکرد بر روی سطوح :کارکرد عالی بر روی تمام سطوح
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس گیمینگ بی‌ سیم لاجیتک مدل G602

 • ابعاد
  44 × 82 × 136 میلی‌متر
 • وزن
  151 گرم
 • تعداد کلیدها
  11 عدد
 • کلید روشن و خاموش
  دارد

مشخصات فنی

 • نوع اتصال
  بی‌سیم
 • نوع رابط
  دانگل USB
 • فرکانس
  2.4 گیگاهرتز
 • برد ماوس
  3 متر
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  1600 تا 3200
 • دقت
  2500dpi
 • سرعت پیگیری اطلاعات
  2 متر بر ثانیه
 • حداکثر شتاب
  20Gs
 • ضربه‌پذیری کلیدها
  تا 20 میلیون کلیک
 • تعداد باتری
  دو عدد
 • نوع و سایز باتری
  باتری قلمی (سایز AA)
 • عمر باتری
  با مورد Performance (بازی) در حدود 250 ساعت و با مود Endurance (استفاده روزمره) در حدود 1440 ساعت
 • نمایشگر وضعیت باتری
  دارد
 • قابلیت کارکردن با هر دو دست
  خیر
 • سازگار با سیستم‌عامل‌های
  Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Mac OS 10.6.8 and above
 • اقلام همراه ماوس
  دانگل بی‌سیم 2.4 گیگاهرتز
 • کابل افزایش طول دانگل بی‌سیم
 • سایر قابلیت‌ها
  تکنولوژی سنسور Delta Zero
 • قابلیت تغییر حساسیت ماوس در حین بازی
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس ریزر مدل DEATHADDER ESSENTIAL RZ01

مشخصات کلی ماوس ریزر مدل DEATHADDER ESSENTIAL RZ01

 • ابعاد
  127x72x42 میلی‌متر
 • وزن
  90 گرم
 • تعداد کلیدها
  5 عدد
 • نوع اتصال
  با سیم
 • نوع رابط
  پورت USB
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  بیشتر از 3200
 • دقت
  6400
 • طول کابل
  1.2 متر
 • سایر قابلیت‌ها
  دکمه های Hyperesponse
 • حداکثر 10 میلیون کلیک
 • سنسور نوری 6،400 DPI
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس بی‌ سیم لاجیتک مدل M185

ماوس بی‌ سیم لاجیتک مدل M185  یک ماوس بی‌سیم با طراحی زیبا است که توسط کمپانی لاجیتک، طراحی و تولید شده است. M185 بسیار جمع و جور و کم وزن دارای یک دریافت کننده USB  است که در قسمت جلوی بدنه قرار می‌گیرد، در نتیجه برای استفاده در کنار لپ ‌تاپ، برای جابه جایی‌ و همراه داشتن در هر زمان و مکانی بسیار ایده‌آل و مناسب است.

 • ابعاد
  39 × 60 × 99 میلی‌متر
 • وزن
  75 گرم
 • تعداد کلیدها
  3 عدد
 • کلید روشن و خاموش
  دارد
 • نوع اتصال
  بی‌سیم
 • نوع رابط
  دانگل USB
 • فرکانس
  2.4 گیگاهرتز
 • برد ماوس
  10 متر
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  800 تا 1600
 • دقت
  1000dpi
 • تعداد باتری
  یک عدد
 • نوع و سایز باتری
  باتری قلمی (سایز AA)
 • عمر باتری
  تا 12 ماه
 • نمایشگر وضعیت باتری
  ندارد
 • قابلیت کارکردن با هر دو دست
  بله
 • سازگار با سیستم‌عامل‌های
  Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Mac OS X 10.5+, Linux Kernel 2.6
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس بی‌سیم جنیوس مدل NX-7005

NX-7005 محصولی متفاوت و دوست ‌داشتنی از شرکت جنیوس است . با دانگل USB به رایانه شما متصل می‌شود. به کمک پشتیبانی از فرکانس 2.4 گیگاهرتزی، این ماوس می‌تواند از فاصله 10 متری از رایانه شما به کنترل اشاره‌گر رایانه بپردازید.

 • ابعاد
  39 × 58 × 100 میلی‌متر
 • وزن
  56 گرم
 • تعداد کلیدها
  3 عدد
 • کلید روشن و خاموش
  دارد
 • نوع اتصال
  بی‌سیم
 • نوع رابط
  دانگل USB
 • فرکانس
  2.4 گیگاهرتز
 • برد ماوس
  10 متر
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  800 تا 1600
 • دقت
  1200 DPI
 • تعداد باتری
  یک عدد
 • نمایشگر وضعیت باتری
  ندارد
 • قابلیت کارکردن با هر دو دست
  بله
 • سازگار با سیستم‌عامل‌های
  Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Mac OS X, Linux
 • سایر قابلیت‌ها
  پشتیبانی از موتور سنسور BlueEye
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس تسکو مدل TM2018N

ماوس تسکو مدل TM2018N یکی از ماوس‌های هوشمند شرکت تسکو است. این ماوس که 7 دکمه مجهز شده است برای اجرای بازی‌های کامپیوتری و کنترل مولتی‌مدیا بسیار مناسب است. با توجه به قابلیت تنظیم دقت ماوس تا 3200 dpi می‌توان گفت که از این محصول برای اجرای بازی‌های کامپیوتری مناسب است. نوع حسگر این محصول به‌صورت نوری و یا اپتیکال است که دقت بسیار بالایی را به وجود می‌آورد.

 • ابعاد
  39×86×130 میلی‌متر
 • وزن
  135 گرم
 • تعداد کلیدها
  7 عدد
 • نوع اتصال
  با سیم
 • نوع رابط
  پورت USB
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  1600 تا 3200
 • دقت
  3200 حداکثر
 • طول کابل
  1.5 متر
 • جنس کابل
  کتان
 • ضربه‌پذیری کلیدها
  5.000.000 بار کلیک
 • سایر قابلیت‌ها
  قابلیت کنترل دقت ماوس توسط کلید DPI
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس ای فورتک مدل N-70FX

مشخصه های مهم ماوس ای فورتک مدل N-70FX

 • تعداد کلیدها
  7 عدد
 • کلید روشن و خاموش
  ندارد
 • نوع اتصال
  با سیم
 • نوع رابط
  پورت USB
 • محدوده دقت
  800 تا 1600
 • دقت
  1600DPI
 • سازگار با سیستم‌عامل‌های
  Windows
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس تسکو مدل TM 264N

ماوس تسکو مدل TM 264N محصولی بی نظیری  از شرکت «تسکو» است. این ماوس از طریق USB به کامپیوتر متصل می‌شود. اتصال از طریق USB باعث شده که این ماوس را به راحتی بتوان به هرکامپیوتری متصل کرد. ماوس TM 264N شرکت تسکو از 3 کلید برای انجام کار های کامپیوتری تشکیل شده است.

مشخصه های بارز ماوس تسکو مدل TM 264N

 • ابعاد
  35 × 65 × 115 میلی‌متر
 • وزن
  67 گرم
 • تعداد کلیدها
  3 عدد
 • نوع رابط
  پورت USB
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  800 تا 1600
 • دقت
  1200 DPI
 • طول کابل
  1.5 متر
 • قابلیت کارکردن با هر دو دست
  بله
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس بی‌سیم تسکو مدل TM 628w

ویزگی هی کامل ماوس بی‌سیم تسکو مدل TM 628w

 • ابعاد
  35.5 × 71.5 × 100 میلی‌متر
 • وزن
  100 گرم
 • تعداد کلیدها
  6 عدد
 • کلید روشن و خاموش
  دارد
 • نوع اتصال
  بی‌سیم
 • نوع رابط
  دانگل USB
 • فرکانس
  2.4 گیگاهرتز
 • برد ماوس
  10 متر
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  1600 تا 3200
 • دقت
  1600dpi
 • ضربه‌پذیری کلیدها
  5 میلیون کلیک
 • تعداد باتری
  دو عدد
 • نوع و سایز باتری
  باتری نیم‌قلمی (سایز AAA)
 • نمایشگر وضعیت باتری
  ندارد
 • قابلیت کارکردن با هر دو دست
  بله
 • سایر قابلیت‌ها
  امکان فعالیت در دو دقت 1000 و 1600
 • دارای دکمه تغییر DPI
 • دارای کلید Back و Forward
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس بی‌ سیم مخصوص بازی لاجیتک مدل Lightspeed G903

مشخصات و قابلیت ها

 • ابعاد
  40 × 66 × 130 میلی‌متر
 • وزن
  110 گرم
 • تعداد کلیدها
  11 عدد
 • نوع اتصال
  بی‌سیم
 • نوع رابط
  دانگل USB
 • فرکانس
  2.4 گیگاهرتز
 • محدوده دقت
  بیشتر از 3200
 • دقت
  12000
 • سازگار با سیستم‌عامل‌های
  Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Mac OS 10.6.8 and above
 • سایر قابلیت‌ها
  دارای چراغ RGB
 • طول کابل شارژ برابر با 1.8 متر
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس تسکو مدل TM 286

مشخصه ها

 • وزن
  60 گرم
 • تعداد کلیدها
  6 عدد
 • کلید روشن و خاموش
  ندارد
 • نوع اتصال
  با سیم
 • نوع رابط
  پورت USB
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  800 تا 1600
 • دقت
  1200dpi
 • طول کابل
  1.5 متر
 • ضربه‌پذیری کلیدها
  3 میلیون کلیک
 • نمایشگر وضعیت باتری
  ندارد
 • قابلیت کارکردن با هر دو دست
  بله
 • سازگار با سیستم‌عامل‌های
  Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP
 • سایر قابلیت‌ها
  امکان فعالیت در دو دقت 800 و 1200
 • دارای دکمه تغییر DPI
 • دارای دکمه‌های Back و Forward
 • دارای پوشش ضدتعریق و ضدلغزش در بالای ماوس
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس باسیم تسکو مدل TM 2014N

مشخصه ها

 • ابعاد
  70.3 × 135 میلی‌متر
 • وزن
  145 گرم
 • تعداد کلیدها
  6 عدد
 • نوع اتصال
  با سیم
 • نوع رابط
  پورت USB
 • محدوده دقت
  بیشتر از 3200
 • دقت
  3200DPI
 • طول کابل
  1.5 متر
 • سازگار با سیستم‌عامل‌های
  Win 98, XP, ME, Vista, Win7, Win8
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس بی سیم ایکس پی پروداکت مدل 584w

ویژگی ها

 • ابعاد
  39 × 58 × 100 میلی‌متر
 • وزن
  100 گرم
 • تعداد کلیدها
  3 عدد
 • نوع اتصال
  بی‌سیم
 • نوع رابط
  دانگل USB
 • نسخه بلوتوث
  3.0
 • فرکانس
  2.4 گیگاهرتز
 • برد ماوس
  10متر
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  800 تا 1600
 • دقت
  1200 DPI
 • تعداد باتری
  دو عدد
 • نمایشگر وضعیت باتری
  ندارد
 • قابلیت کارکردن با هر دو دست
  بله
 • سازگار با سیستم‌عامل‌های
  Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Mac OS X, Linux
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس تسکو مدل TM 2021

مشخصه ها

 • ابعاد
  35 × 63 ×125 میلی‌متر
 • وزن
  124 گرم
 • تعداد کلیدها
  8 عدد
 • نوع اتصال
  با سیم
 • نوع رابط
  پورت USB
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  1600 تا 3200
 • دقت
  3200 حداکثر
 • طول کابل
  1.5 متر
 • جنس کابل
  دارای روکش کتان
 • سایر قابلیت‌ها
  قابلیت کنترل دقت ماوس توسط کلید DPI
 • داشتن دقت 3200 dpi
 • بدنه ارگونومیک
 • ابعاد
  35 × 63 ×125 میلی‌متر
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس مخصوص بازی گرین مدل GM601

مشخصات

 • ابعاد
  38 × 72 × 127 میلی‌متر
 • وزن
  115 گرم
 • تعداد کلیدها
  7 عدد
 • نوع اتصال
  با سیم
 • نوع رابط
  پورت USB
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  1600 تا 3200
 • دقت
  2400/1600/1200/800 DPI
 • طول کابل
  1.5 متر
 • سازگار با سیستم‌عامل‌های
  Windows 8.1/8/7/10
 • سایر قابلیت‌ها
  جنس: پلاستیک ABS
 • دارای کلید Backward و Forward در سمت چپ
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس بی سیم جنیوس مدل NX-7015

مشخصات

 • تعداد کلیدها
  3 عدد
 • نوع اتصال
  بی‌سیم
 • نوع رابط
  دانگل USB
 • فرکانس
  2.4 گیگاهرتز
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  800 تا 1600
 • دقت
  1600 DPI
 • سازگار با سیستم‌عامل‌های
  Windows 7, 8, 10, Mac OSX 10.4+ or above
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

ماوس بی‌ سیم لاجیتک مدل M171

مشخصه ها

 • ابعاد
  35.2 × 61.5 × 97.7 میلی‌متر
 • وزن
  70.5 گرم
 • تعداد کلیدها
  3 عدد
 • کلید روشن و خاموش
  دارد
 • نوع اتصال
  بی‌سیم
 • نوع رابط
  دانگل USB
 • فرکانس
  2.4 گیگاهرتز
 • برد ماوس
  10 متر
 • تعداد باتری
  یک عدد
 • نوع و سایز باتری
  باتری قلمی (سایز AA)
 • نمایشگر وضعیت باتری
  ندارد
 • قابلیت کارکردن با هر دو دست
  بله
 • سازگار با سیستم‌عامل‌های
  Windows / Mac / Chrome OS / Linux
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس بی سیم لاجیتک مدل MX ERGO TRACKBALL

ویژگی ها

 • ابعاد
  51.4 × 99.8 × 132.5 میلی‌متر
 • وزن
  164.3 گرم
 • تعداد کلیدها
  8 عدد
 • نوع اتصال
  بی‌سیم
 • نوع رابط
  دانگل USB
 • دقت
  320 تا 440 dpi
 • سازگار با سیستم‌عامل‌های
  ویندوز 7 به بالا
 • Mac OSX10.12 با بالا
 • سایر قابلیت‌ها
  ابعاد دانگل: 6.1 × 14.4 × 18.4 میلی‌متر
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس داتیس مدل E-300

ویژگی ها

 • ابعاد
  100*60*30 میلی‌متر
 • وزن
  50 گرم
 • تعداد کلیدها
  3 عدد عدد
 • نوع اتصال
  با سیم
 • نوع رابط
  پورت USB
 • محدوده دقت
  800 تا 1600
 • دقت
  1600 DPI
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس جنیوس مدل DX-120

مشخصه ها

 • ابعاد
  37 × 60 × 105 میلی‌متر
 • وزن
  85 گرم
 • تعداد کلیدها
  3 عدد
 • کلید روشن و خاموش
  ندارد
 • نوع اتصال
  با سیم
 • نوع رابط
  پورت USB
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  800 تا 1600
 • دقت
  1000 DPI
 • طول کابل
  1.5 متر
 • قابلیت کارکردن با هر دو دست
  بله
 • سازگار با سیستم‌عامل‌های
  Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Mac OSX
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس بی سیم مدل HV-MS997GT

مشخصات

 • ابعاد
  123x64x39 میلی‌متر
 • وزن
  120 گرم
 • تعداد کلیدها
  6 عدد
 • بی‌سیم
 • نوع رابط
  دانگل USB
 • فرکانس
  2.4GHZ
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  800 تا 1600
 • دقت
  1600
 • ضربه‌پذیری کلیدها
  1000000
 • سازگار با سیستم‌عامل‌های
  همه سیستم عامل ها
 • ابعاد
  123x64x39
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس مخصوص بازی گرین مدل GM402

ویژگی ها

 • ابعاد
  40 × 68 × 125 میلی‌متر
 • وزن
  128 گرم
 • تعداد کلیدها
  6 عدد
 • نوع اتصال
  با سیم
 • نوع رابط
  پورت USB
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  1600 تا 3200
 • دقت
  2400/1600/1200/800 DPI
 • طول کابل
  1.5 متر
 • قابلیت کارکردن با هر دو دست
  بله
 • سازگار با سیستم‌عامل‌های
  Windows 8.1/8/7/10
 • سایر قابلیت‌ها
  جنس: پلاستیک ABS
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس بی سیم مدل 24G

مشخصات کلی

 • ابعاد
  27*58*113 میلی‌متر
 • وزن
  50 گرم
 • تعداد کلیدها
  4 عدد
 • کلید روشن و خاموش
  ندارد
 • نوع اتصال
  بی‌سیم
 • نوع رابط
  دانگل USB
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  1600 تا 3200
 • دقت
  1000dpi
 • تعداد باتری
  دو عدد
 • نوع و سایز باتری
  باتری نیم‌قلمی (سایز AAA)
 • نمایشگر وضعیت باتری
  ندارد
 • قابلیت کارکردن با هر دو دست
  خیر
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

خرید ماوس بی سیم ای فورتک مدل G3-200N

مشخصات کامل

 • ابعاد
  100×60×40 میلی‌متر
 • وزن
  62 گرم
 • تعداد کلیدها
  3 عدد
 • کلید روشن و خاموش
  ندارد
 • نوع اتصال
  بی‌سیم
 • نوع رابط
  پورت USB
 • برد ماوس
  10 متر
 • نوع حسگر
  اپتیکال
 • محدوده دقت
  800 تا 1600
 • دقت
  1000 DPI
 • تعداد باتری
  یک عدد
 • نوع و سایز باتری
  باتری قلمی (سایز AA)
 • نمایشگر وضعیت باتری
  ندارد
 • قابلیت کارکردن با هر دو دست
  بله
راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

ماوس مخصوص بازی ریزر مدل Basilisk V2

با موفقیت موس  Basilisk در دنیای بازی ، Razer در سال 2020 دومین نسخه از این موس محبوب را با ارگونومی عالی معرفی کرد. موس Basilisk V2 Razor دارای 11 کلید قابل برنامه ریزی است. Basilisk V2 Razer دارای یک نشانگر در زیر است که به شما امکان می دهد هنگام حرکت دادن موس به دلخواه ، نرم تر یا سخت تر ، مقاومت را تنظیم کنید ، با این سطح از سفارشی سازی ماوس ، می توانید بین سلاح های خود و سایر حرکات ماوس با دقت بیشتری جابجا شوید. سوئیچ نوری نسل جدید Razer با بهینه سازی نور مادون قرمز زمان پاسخ دهی را به 0.2 میلی ثانیه کاهش داده است و به دلیل حذف تماس فیزیکی معمولی در ماوس ها ، دقت بالای این موس از هرگونه تاخیر یا کلیک ناخواسته جلوگیری می کند. Sensor Optical + Focus Razor با 20000 DPI و وضوح 99.6٪ ، دارای بالاترین دقت ماوس در بازار است و مسیریابی ایمن و دقیق کوچکترین حرکات در طول بازی و اجرای دقیق ضربه های سر را تضمین می کند. روشنایی RGB این موس می تواند 16.8 میلیون ترکیب رنگ را تنظیم کند. همچنین ، با ایجاد 5 حافظه داخلی برای این ماوس ، می توانید دکمه های ماوس را سفارشی کرده و در هر رایانه دیگر با همان تنظیمات سفارشی بازی کنید.

راهنمای خرید موس گیمینگ و بررسی 5+33 مدل {حرفه ای}

ماوس مخصوص بازی ریزر مدل viper

 • نوع اتصال:با سیم
 • محدوده دقت:بیشتر از 3200
 • نوع حسگر:اپتیکال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *