{ بهترین } روش تمیز کردن مبل پارچه ای از لکه های مختلف چیست؟ (جدید) شامپو فرش

{ بهترین } روش تمیز کردن مبل پارچه ای از لکه های مختلف چیست؟ (جدید) شامپو فرش

بهترین روش تمیز کردن مبل پارچه ای چیست؟

اگر برای شما هم سوال است که: بهترین روش تمیز کردن مبل پارچه ای چیست؟ چگونه می توان مبلمان پارچه ای را با بهترین روش تمیز نمود؟ در این مطلب نکاتی را خواهید آموخت که به کمک آنها می توانید مبلمان منزل و یا محل کار و ساختمان تان را به خوبی تمیز کنید. در میان انواع مختلف مبل یکی از نمونه هایی که شاید بیشتر از بقیه نیاز به تمیز کردن داشته باشد مبلمان پارچه‌ای است. به همین دلیل دانستن نکات و روش های تمیز کردن مبل پارچه ای اهمیت زیادی دارد. از طرف دیگر مبل های پارچه ای یکی از سخت ترین کارها برای خانم های خانه دار است که ممکن است به دلایلی که موجب شده بر روی مبلمان پارچه ای لکه‌های به وجود بیاید لازم است. لکه هایی که می‌تواند ناشی از خوردن غذا و میوه شیرینی جات باشد.

بهترین روش تمیز کردن مبل پارچه ای چیست؟

در ادامه روش های تمیز کردن مبلمان پارچه ای « fabric sofa » را ذکر می کنیم. سعی می کنیم این روش را نیز به شما معرفی کنیم. همه ما می‌دانیم که کثیفی و ایجاد لک بر روی مبلمان فقط مخصوص مبل های پارچه ای نیست بلکه مبل های چرمی نیز دچار لکه ها و کثیفی ها می شوند. اما از آنجایی که تمیز کردن مبل های چرمی به مراتب راحت تر از مبلمان پارچه‌ای است دردسر و سختی تمیز کردن مبل های چرمی از مبلمان پارچه های کمتر می باشد.

روش اول تمیز کردن مبلمان پارچه ای با کمک جوش شیرین

روش اول تمیز کردن مبلمان پارچه ای با کمک جوش شیرین

این کار ابتدا با کمک برس جاروبرقی گرد و غبار روی سطح مبل را کاملاً تمیز کنید. اکنون به کمک یک کارد دستی سعی کنید موهایی که روی سطح آن قرار گرفته را جمع کرده و تمیز نمایید. روی سطح کافی و به طور یکسان بر روی تمام قسمت ها بپاشید و اجازه دهید که حدود نیم ساعت باقی بماند. اکنون به کمک جارو برقی سطح مبل را جارو کنید. با کمک آب و صابون به محلول تمیز کننده ایجاد کنید. برای اینکار دو تا سه قطره صابون مایع را در حدود ۴ لیوان آب بریزید و خوب به هم بزنید. به کمک مایع ساخته شده لکه‌های مبلمان پارچه ای را با استفاده از یک تکه پارچه تمیز کنید.

برای این کار را درون محلول تمیز کننده قرارداد و خیس کنید و آن را بفشارید! به گونه‌ای که پارچه مرطوب باشد و دیگر خیس نباشد. سپس با حرکتهای مادر بر روی لکه های مبلمان پارچه‌ای سعی کنید لکه ها را تمیز کنید.

بهترین روش پاک کردن لکه آدامس روی مبل پارچه ای

بهترین روش پاک کردن لکه آدامس روی مبل پارچه ای

یکی از لکه های آزار دهنده و اذیت کننده برای همه خانم های خانه دار روی لباس و یا هر چیز دیگری از جمله لوازم خانه لکه های آدامس می باشد. هرکسی ممکن است لکه های آدامس را به روشی از بین ببرد. در ادامه یکی از بهترین روش ها را برای از بین بردن لکه های آدامس بر روی مبل یا مبلمان پارچه ای بیان می کنیم. برای انجام این کار چند تکه یخ و یک حوله پارچه‌ای یا یک پارچه تمیز به همراه یک چاقوی که زیاد تیز نباشد مانند چاقویی که برای خوردن کره از آن استفاده میکنید آماده کنید.

آموزش بهترين روش تميز كردن مبل مخمل

در این روش برای تمیز کردن مبل پارچه ای شما باید آدامس را منجمد کنید. برای منجمد کردن آدامس تکه های یخ را درون حوله یا پارچه قرار دهید قسمتی از مبل چه با لکه های آدامس کثیف شده قرار دهید. منتظر بمانید تا تکه های آدامس و قسمتهای آدامسی مبل منجمد و خشک شود. ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت کاملا خشک شد پارچه و تکه های یخ را از روی آن بردارید اکنون به کمک چاقویی گفته شده آدامس را از روی سطح مبل جدا کنید. به این دلیل گفتیم چاقو زیاد تیز نباشد که به مبلمان آسیب و صدمه وارد نکنید. باز هم اگر دیدید که تکه ها و لکه های آدامس هنوز وجود دارند. یک چسب نواری پهن که چسبندگی بالایی داشته باشد بیاورید و با کمک آن تکه های آدامس را از روی سطح مبل بکنید.

درنهایت باکمک محلولها و مایع های تمیز کننده کمی تمیز کنید! تا به کلی آثار لکه آدامس از بین بروند.

بهترین روش تمیز کردن اثر لکه جوهر خودکار بر روی مبل پارچه ای

این مشکل در اغلب خانواده های دارای فرزند مدرسه‌ای و حتی فرزند کوچک گاهی به وجود می آید. مهم‌ترین نکته در تمیز کردن اثرات لکه جوهر خودکار بر روی مبلمان پارچه ای تمیز کردن آن در سریع ترین زمان ممکن می باشد. بهترین روش برای تمیز کردن جوهر خودکار روی مبلمان پارچه ای استفاده از الکل میباشد. برای انجام این کار ابتدا باید آزمایش کنید که شوید الکل به مبل پارچه‌ای شما صدمه نمی زند. یک پارچه تنظیف سفید بیاورید. آن را به الکل آغشته کنید. در قسمت پشت مبلمان که جلوی چشممان نباشد آزمایش کنید تا مطمئن شوید به مبلمان صدمه نمیزند.

وقتی خیالتون راحت شد الکل به مبل پارچه شما آسیب نمی زند و آن را خراب نمیکند با آغشته کردن یک پارچه تنظیف تمیز به الکل به صورت ضربه ای به قسمت لکه دار و کثیف روی سطح مبل ضربه بزنید. حواستان باشد که پارچه آغشته به الکل را روی سطح مبل قسمت جوهردار نکشید زیرا جوهر خودکار را روی سطح ماه پخش می کند که تمیز کردن آن تقریباً غیرممکن می‌شود.

روش تمیز کردن مبلمان های پارچه ای با کمک شامپو فرش

یکی از ساده ترین روش ها و راه حل ها و در عین حال بهترین روش پاک کردن و تمیز کردن انواع مبل های پارچه ای استفاده از شامپو فرش می باشد. روش این کار نیز به این صورت است که ابتدا یک ظرف آماده می کنید و شامپو فرش را در آن می ریزید یک پارچه نرم مقاوم به گونه ای که پرز پرز نشود بیاورید به شامپو فرش آغشته کنید و به کمک آن مبلمان را شستشو دهید.

برای از بین بردن ذرت آلوده بهتر است که:

  • بعد از شستشو و تمیز کردن مبلمان از یک جاروبرقی استفاده کنید.
  • ذرات آلوده و کثیفی ها را تمیز کنید.
  • همچنین می توانید از یک بخارشوی استفاده کنید.

استفاده از بخارشوی برای تمیز کردن مبل پارچه ای

استفاده از بخارشوی نیز یکی از بهترین روش ها برای پاک کردن مبلمان پارچه ای می باشد. دلیل این امر نیز این میباشد که بخارشوی از مقدار کمی آب با حرارت بسیار زیاد استفاده می کند. روش تمیز کردن مبل پارچه ای به کمک بخار شوی به این صورت است که سر بخار شور را روی تمام قسمت های سطح مبل که نیاز به تمیز کردن دارند قرار داده تا آب یا محلول و مایع شوینده تمام سطح مورد نظر پخش شود. چند دقیقه صبر کنید سپس مکنده بخارشوی را فعال کنید و آب اضافی را از روی سطح مبل جمع کنید

 راهنمای خرید مبل راحتی و سلطنتی و کلاسیک | 40 مدل از بهترین مبل های سال 2020

تمیز کردن مبل با مخلوط جوش شیرین ، سرکه و نرم کننده پارچه

ممنون که تا این لحظه با ما همراه بودید اگر نظر یا انتقادی بود خوشحال میشویم از طریق کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *