فیلتر تصفیه آب آکواریوم کوچک چی بگیرم؟ قیمت امروز

فیلتر تصفیه آب آکواریوم کوچک چی بگیرم؟

فیلتر تصفیه آب آکواریوم کوچک چی بخرم؟ فیلتر آکواریوم مهم ترین بخش آکواریوم خانه است ، می توانید میلیون ها تومان در آکواریوم خود خرج کنید و فقط افسوس بخورید که به مدت 1 ماه فیلتر آکواریوم خوبی ندارید ، ماهی ها مرده ، جلبک ، آب کثیف و … همه نتایج مناسب نبودن فیلتر در آکواریوم است. اگر به فکر خرید آکواریوم هستید ، در مورد دستگاه های تصفیه آب آن نیز فکر کنید ، زیرا دیدن یک آکواریوم با آب آلوده و کدر زیبا نیست و از طرفی ماهی و دیگر موجودات زنده در آکواریوم دوام نمی آورند. بنابراین حتی اگر یک آکواریوم کوچک دارید ، ابتدا دستگاه تصفیه آب و فیلترهای مخصوص مورد نیاز خود را تهیه کنید. فیلترهای آب هم می توانند آب سالم برای ماهی ها تهیه کنند و هم آلودگی را از آکواریوم برطرف کنند ، و شما مجبور نخواهید بود هر چند وقت یکبار آکواریوم را تمیز کنید. همان طور که در پست بهترین دستگاه تصفیه آب آکواریوم با این وسیله بیشتر آشنا شدید، در این پست از خانه و آشپزخانه باغ سلامتی به بررسی پرفروش ترین ها و انواع آن می پردازیم.

انواع فیلتر تصفیه آب آکواریوم

به خاطر داشته باشید که دو نوع فیلتر وجود دارد که برخی از آنها برای استفاده در آکواریوم و برخی دیگر برای استفاده در خارج از آکواریوم وجود دارد.

فیلترهای داخلی

اندازه فیلترهای داخلی کوچک است ، اما در هر صورت ، چون در داخل آکواریوم قرار دارند ، فضای کمی را در داخل اشغال می کنند و همچنین ظاهر نامطلوبی ایجاد می کنند. تمیزکردن این نوع فیلترها همیشه باعث آلودگی بیشتر در آکواریوم از حد انتظار می شود آنها گردش آب کافی ندارند و برای آکواریوم های بالای 150 لیتر توصیه نمی شود. اما یکی از مزایای آن قیمت مناسب و در دسترس بودن آن است ، البته این گزینه بدی برای آکواریوم های کمتر از 150 لیتر نیست.

فیلتر بالا

از نظر قدرت و گردش آب مشابه فیلترهای داخلی است ، با این تفاوت که می تواند از رسانه های بیشتری استفاده کند ، اما این نوع فیلترها از عبور نور کافی جلوگیری می کند و همچنین دسترسی شما به آکواریوم را محدود می کند ، یکی از مشکلات اصلی با این فیلترها ، که اغلب توسط مصرف کنندگان ارائه می شود ، نشت آب از این نوع فیلترها هاست.

سامپ

سمپ یکی از انواع فیلترهای آکواریوم است که به دلیل محفظه بزرگ گردش آب بسیار بالایی دارد و باکتری سازی در آن به صورت استثنایی انجام می شود ، اما به دلیل مکانیزم عملکرد ، سر و صدای زیادی تولید می کند. تمیز کردن بسیار دشوار است مناسب برای آکواریوم های معمولی و آب شور ، به دلیل از دست دادن دی اکسید کربن برای آکواریوم های گیاهی مناسب نیست.

فیلتر هنگ

فیلتر هنگ به خاطر نحوه قرارگیری (آویزان) در آکواریوم شکل جالبی به آکواریوم می بخشد و نه تنها ظاهر خشن فیلترهای داخلی را ندارد ، بلکه ظاهری حرفه ای تر به آکواریوم می بخشد. حداکثر برای ظرفیت 50 لیتر است.

فیلتر ظرفی

یکی از انواع فیلترهای آکواریوم کوچک که در خارج آن نصب شده و جریان خوبی برای گردش آب ایجاد می کند نوع فیلتر سطلی است. مزایای دیگر تمیز کردن ساده و همچنین ضد باکتری است ، همچنین باعث آلودگی صوتی نمی شود و برای انسان مناسب است. لازم به ذکر است که فیلتر سطلی بهترین گزینه برای آکواریوم های گیاهی است.

فیلتر داخلی آکواریوم آکوا تک مدل AQ310F

ابعاد
4x4x15 سانتی‌متر
وزن
350 گرم
توان
4 وات
بازدهی
400 لیتر در ساعت
فرکانس فیلتر
50-60 هرتز
تجهیزات آکواریوم مناسب برای
آب شیرین

فیلتر تصفیه آب آکواریوم آکوا تک مدل AQF350

ابعاد
15x14x10 سانتی‌متر
وزن
389 گرم
تجهیزات آکواریوم مناسب برای
آب شیرین , پلنت (گیاهی)

فیلتر تصفیه آب آکواریوم مدل AQ703F

ابعاد
12x8x38 سانتی‌متر
وزن
400 گرم
توان
30 وات
بازدهی
1800 لیتر در ساعت
فیلتر مناسب برای آکواریوم با حجم
90 الی 140 26909

تاپ فیلتر آکواریوم آکوا تک مدل AQ1200F

ابعاد
37*10*8 سانتی‌متر
وزن
680 گرم
ابعاد بسته‌بندی
39*12*10 سانتی‌متر
وزن بسته‌بندی
751 گرم
توان
20 وات
بازدهی
1200 لیتر در ساعت

فیلتر زیرشنی آکواریوم آکوا مدل UF-28WP همراه با پمپ شناور

ابعاد بسته‌بندی
30 × 10 × 20 سانتی‌متر
وزن بسته‌بندی
1007 گرم
توان
15 وات
بازدهی
750 لیتر در ساعت
فرکانس فیلتر
50/60 هرتز

فیلتر تصفیه آب آکواریوم اودیسه مدل CFS 700 با لامپ UV

ابعاد
30x30x60 سانتی‌متر
وزن
6700 گرم
ابعاد بسته‌بندی
30x30x60 سانتی‌متر
وزن بسته‌بندی
7200 گرم
توان
48 وات

فیلتر تصفیه آب آکواریوم سوبو مدل WP-628H

ابعاد
16x16x12 سانتی‌متر
وزن
600 گرم
توان
6 وات
بازدهی
400 لیتر در ساعت
فیلتر مناسب برای آکواریوم با حجم
15 تا 50 26909

فیلتر تصفیه آب آکواریوم سوبو مدل WP-607H

ابعاد
17x15x17 سانتی‌متر
وزن
450 گرم
توان
12 وات
بازدهی
600 لیتر در ساعت

فیلتر خارجی آکواریوم اودیسه مدل CFS330

ابعاد
35x29x23 سانتی‌متر
وزن
3040 گرم
تجهیزات آکواریوم مناسب برای
آب شور , آب شیرین , پلنت (گیاهی)

فیلتر خارجی هنگ آن آکواریوم آکوا مدل HF-200

طول سیم
107 سانتی متر
توان
3 وات
بازدهی
200 لیتر در ساعت
فرکانس فیلتر
50/60 هرتز
منبع انرژی فیلتر
برق شهری

نکات مهم هنگام انتخاب و خرید فیلتر تصفیه آب آکواریوم کوچک

وجود فیلتر هوا

در صورت خرید فیلتر آکواریوم کامل ؛ لازم نیست به این ویژگی در آن توجه کنید. زیرا اکثر فیلترهای جدید و گران قیمت مجهز به این ویژگی هستند. مزایای داشتن فیلتر هوا روی فیلتر آکواریوم خود را تا حدی درک کنید که از تشکیل گازهای سمی و بوی بد در فضای شما در آکواریوم جلوگیری کند.

به حجم آب آکواریوم خود توجه کنید

نکته دوم هنگام انتخاب فیلتر آکواریوم مربوط به مطابقت آن با اندازه آکواریوم شما است. برای این کار توصیه می کنیم به این نکته توجه کنید که آکواریوم شما چند لیتری است و سعی کنید فیلتری بخرید که بتواند تمام آب موجود در آکواریوم را به گردش درآورد و همچنین متناسب با حجم آن باکتری تولید کند.

مطمئن شوید که فیلتر آکواریوم با نمک یا آب شیرین مطابقت دارد

تقریباً درصد بالایی از فیلترهای آکواریوم فروخته شده در بازار با هر دو آکواریوم آب شور و شیرین سازگار است. نکته مهم این است که اگر بتوانید فیلتر خود را با توجه به نوع آکواریوم خود ، که می تواند گیاهی و ماهی یا ترکیبی از آنها باشد ، تعیین کنید ، مطمئناً بسیار بهتر خواهد بود. برخی از فیلترها به هیچ عنوان نباید در آب شور و برخی دیگر در آب شیرین استفاده شوند. بنابراین حتما در مراحل انتخاب و خرید به این موضوع توجه کنید.

سرعت گردش آب

یکی دیگر از عوامل کلیدی که هنگام خرید فیلتر آکواریوم با کیفیت باید به آن توجه داشته باشید ، میزان گردش آب است. این پارامتر بر حسب لیتر در ساعت اندازه گیری می شود و با حجم آب آکواریوم شما ارتباط تنگاتنگی دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به سراغ فیلترهایی بروید که برای حجم های خاصی از آکواریوم ها مناسب هستند. میزان گردش آب ناشی از عملکرد فیلتر آکواریوم همیشه در قسمت مربوط به مشخصات خرید محصول ذکر شده است.

مناسب سایزهای آکواریوم

نکته بعدی که هنگام انتخاب و خرید فیلتر آکواریوم بسیار مهم است توجه به عملکرد فیلتر و تناسب آن با حجم آکواریومی است که در آن قرار دارد. برای این منظور کافی است شما عزیزان حجم داخلی آکواریوم خود را بررسی کنید تا بتوانید مناسب ترین فیلتر را برای آن تهیه کنید.

قیمت فیلتر آکواریوم

قیمت فیلتر آکواریوم با در نظر گرفتن تمام نکات ذکر شده تعیین می شود ، اما مواد محفظه فیلتر و همچنین مارک تولید کننده آن تأثیر زیادی بر این قیمت دارند. با همه اینها اما بدانید و آگاهانه فیلتر مناسب آکواریوم خود را خریداری کنید تا بتوانید سالها از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *