قبل از دانستن این نکات از دیجی کالا صندلی چرخدار نخرید!

قبل از دانستن این نکات از دیجی کالا صندلی چرخدار نخرید!

ویژگی های یک صندلی چرخدار استاندارد کدام اند؟

صندلی چرخداری که استاندارد باشد می تواند از خستگی فرد هنگام کار کردن مداوم و طولانی مدت پشت میز کار جلوگیری نماید. هنگامی که یک فرد به کار و فعالیت روزانه ی خود مشغول شده و متوجه ی گذر زمان نمی شود، یک صندلی چرخدار ایده آل و مناسب می تواند از فشار آمدن به ستون فقرات، کمر و همچنین گردن او جلوگیری کند.

صندلی چرخدار یکی از محبوب ترین صندلی های مورد استفاده در اداره ها می باشد. علاوه بر اداره و ارگان های دولتی، افرادی که مدت زمان زیادی در طول شبانه روز مشغول کار و استفاده از رایانه می باشند نیز از این نوع صندلی ها استفاده می کنند و مهم ترین علت آن نیز جلوگیری از خستگی و آسیب رسیدن به ستون فقرات است.

در صورتی که صندلی چرخدار خریداری شده ارگونومیک باشد و طبق استاندارد های موجود تولید و عرضه شده باشد، فرد می تواند هنگام کار کردن احساس خوبی داشته باشد و همچنین از بدن خود در مقابل عوارض و آسیب های جبران نشدنی صندلی های غیر استاندارد جلوگیری کند.

نکات مهم هنگام خرید صندلی چرخدار

نکات مهم هنگام خرید صندلی چرخدار

همانطور که می دانید ارگونومیک یکی از مهم ترین ویژگی های یک صندلی استاندارد است و هنگام خرید باید مورد توجه قرار گرفته شود. ارگونومیک به علم مهندسی گفته می شود که سلامتی فرد را هنگام استفاده طولانی مدت از صندلی ضمانت می کند. در ادامه شما را با مهم ترین نکات هنگام خرید صندلی چرخدار مناسب آشنا خواهیم کرد.

قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد

افرادی که به صورت مداوم از صندلی هایی استفاده می کنند که تناسب ارتفاعی مناسب ندارند، به مرور زمان دچار مشکل هایی در ستون فقرات و همچنین گردن و کمر خود می شوند. در صورتی که یک صندلی چرخدار قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشد هر فردی می تواند میزان ارتفاع صندلی را متناسب با قد خود تنظیم کند. اگر ارتفاع درست تنظیم شده باشد و کف پای فرد به راحتی بر روی زمین قرار گرفته شود، خون به بهترین شکل ممکن در بدن جریان پیدا کرده و فرد به راحتی می تواند ساعت های طولانی را بدون هیچگونه خستگی کار کند.

بیشتر بخوانید : راهنمای خرید صندلی اداری 

صندلی چرخدار باید قابلیت تنظیم پشتی را داشته باشد

صندلی چرخدار باید قابلیت تنظیم پشتی را داشته باشد

افراد مختلفی با سمت های متفاوت از صندلی چرخدار استفاده می کنند. هر فرد با ویژگی و آناتومی خاص و ویژه ای که دارد به اعمال تغییراتی در قسمت پشتی صندلی نیاز دارد به همین دلیل یک صندلی چرخدار استاندارد باید قابلیت تنظیم پشتی را داشته باشد و یا در صورت اتصال نشیمنگاه به پشتی قابلیت تنظیم نمودن و حرکت به سمت عقب یا جلو را داشته باشد.

صندلی چرخدار باید دارای حمایت کننده ناحیه ی کمر باشد

شاید شما هم با این سوال رو به رو شوید که حمایت کننده ی کمر درصندلی های چرخ دارچیست و به کدام قسمت از صندلی گفته می شود؟ قسمت پشتی کمر و همچنین گودی آن در طول استفاده ی طولانی مدت از صندلی غیر استاندارد دچار آسیب می شود. در صندلی های استاندارد در قسمت پشتی صندلی از یک حالت s مانند تحت عنوان حمایت کننده ی کمر استفاده می شود. قرار دهی این فرورفتگی سبب می شود فرد به راحتی به پشتی صندلی تکیه داده و در استفاده ی طولانی مدت قوز نکند.

میزان عمق و عرض صندلی باید استاندارد باشد

در برخورد اول عمق و عرض صندلی کار اهمیت زیادی ندارد اما اگر مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید، خواهید دید که نه تنها استفاده از آن در طولانی مدت بسیار خسته کننده است بلکه در ناحیه هایی از بدن مانند ستون فقرات و کمر احساس درد دارید. عمق صندلی باید متناسب با قد و آناتومی فرد مورد استفاده قرار گرفته شود. افرادی که بلند قد هستند می توانند از صندلی های چرخدار با عمق بیشتر و افرادی که کوتاه قد هستند می تواند از صندلی هایی با عمق کم تر استفاده نمایند. نکته ای که در این ارتباط باید مد نظر قرار دهید این است که هنگام استفاده از صندلی باید بین زانوی فرد استفاده کنند و میز، بین ده تا پونزده سانتی متر فاصله وجود داشته باشد. علاوه بر تنظیماتی که اشاره شد، شیب کفی صندلی نیز باید قابلیت تنظیم شدن را داشته باشد.

صندلی باید روکش مناسب و با کیفیت داشته باشد

یکی از مهم ترین ویژگی های صندلی استاندارد، روکش مناسبی است که امکان جریان هوا هنگام استفاده را فراهم می کند. هنگامی که یک فرد بر روی صندلی می نشیند و از آن استفاده می کند، بدن او به تنفس نیاز داد و در صورتی که جنس رویه ی صندلی امکان برقراری جریان هوا را ندهد، فرد دچار تعریق و خستگی خواهد شد. پوشش مورد استفاده برای صندلی باید به گونه ای باشد که نه بیش از اندازه سفت و نه بیش از ندازه نرم باشد. برخلاف تصور بسیاری از افراد، پوشش بیش از اندازه نرم یک صندلی توانایی پوشش دادن ستون فقرات و محافظت از آن را ندارد.

حرکت بسیار راحت و آسان با استفاده از محور گردان مورد استفاده در صندلی های چرخشی

راحتی صندلی

در صندلی های چرخشی با استفاده از محور گردان می توان به راحتی صندلی را در جهات مختلف چرخاند و این سبب می شود فرد هنگام کار کردن احساس راحتی داشته باشد و صندلی را به جهتی که نیاز است، بچرخاند.  هنگام خرید صندلی های چرخدار به چرخ صندلی و میزان کیفیت آن توجه ویژه ای داشته باشید. چرخ هایی که در ساخت صندلی ها مورد استفاده قرار گرفته می شوند با توجه به کف پوش ها متفاوت می باشند. به عنوان مثال چرخ مورد استفاده و مناسب برای کف پوش سخت (موزاییک) با یک کف پوش نرم همانند فرش بسیار متفاوت خواهد بود.

صندلی چرخدار راحت از کجا بخریم؟ 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *