(ویدیو)بهترین مدل سنگ اپن آشپزخانه برای طراحی جذابترین دکوراسیون آشپزخانه

( بهترین ) مدل های اپن آشپزخانه برای طراحی جذابترین دکوراسیون اشپزخانه | در سال 2020 |

آخرین بروز رسانی در 28 دی 1399

( بهترین ) مدل های اپن آشپزخانه برای طراحی جذابترین دکوراسیون اشپزخانه | در سال 2020 |

یکی از جذابیت های هر خانه ای به خصوص برای خانم ها آشپزخانه است(اسم آشپزخونه اومد هوس غذا خوردن کردم). از طرفی هر خانه ای به دکوراسیون و مدل طراحی زیبا می شود. درواقع بخش اصلی زیبایی یک خانه توسط طرح ساخت و ساز تعیین می شود که یک بخش بسیار مهم این قضیه مربوط به آشپزخانه به عنوان اصلی ترین مکان خانه است. از دو دهه قبل که آشپزخانه های قدیمی با طرح های اپن ساخته و بروز شدند اوناع مختلفی از اپن آشپزخانه طراحی و ساخته شده و هر روز در طراحی و ساخت اپن آشپزخانه شاهد پیشرفت ها و موفقیت های جدیدی هستیم. ابتدا یکی از دیوارهای آشپزخانه کوتاه شد تا ساده ترین مدل اپن آشپزخانه ایجاد شود. سپس رفته رفته اپن های اشپزخانه با آمدن کابینت های MDF ام دی اف شیک تر شدند.

در این ویدیوی کوتاه می توانید چندین مدل زیبا و بروز طراحی دکوراسیون داخلی منزل و آشپزخانه را مشاهده فرمائید. این ویدیو می تواند به شما ایده هایی خوبی برای طراحی دیزاین آشپزخانه بدهد. 

 

 

بعد از آن مدل های جدیدتر که پیش ساخته هستند مد شدند. اکنون به جرات میتوان گفت هر مدلی از اپن آشپزخانه که در ذهنتان باشد قابل طراحی و پیاده سازی است. اپن آشپزخانه گچی جدید، اپن آشپزخانه ساده، اپن آشپزخانه ام دی اف و اپن آشپزخانه مدرن با انواع مدل سنگ اپن آشپزخانه به عنوان پوشش برای اپن آشپزخانه قابل پیاده سازی هستند. جدیدترین مدل اپن آشپزخانه 2021 می تواند ترکیبی از هر کدام از این موارد ساخته شود.

آنچه در این مطلب خواهید دید پنهان کن

انواع مختلفی از اپن آشپزخانه جذاب

انواع مختلفی از اپن آشپزخانه جذاب

اگر به یاد داشته باشید چند دهه قبل تر معمارها و بناها و بطورکلی افرادی که به کار ساخت و ساز خانه و ساختمان مشغول بودند آشپزخانه را مانند یک اتاق خواب می ساختند که بعضی مواقع درب داشت و گاهی هم بدون درنظرگرفتن درب ساخته می شد. این شیوه ساخت آشپزخانه مزیت هایی داشت اما معایب زیادی هم داشت بنابراین کم کم آشپزخانه ها به روش اپن طراحی و ساخته و جایگزین شدند. امروزه نیز مشاهده می کنید که تقریبا ۱۰۰% خانه ها و آپارتمان ها به صورت اپن طراحی و ساخته می شوند. تاثیر این مدل طراحی روی آشپزخانه ها بسیار بوده که یکی از این موارد حذف درب و کاهش مصالح می باشد. قسمت اپن آشپزخانه هم با استفاده از یک جزیره یا یک کانتر از سایر بخش ها مجزا می شود.

لیست قیمت سینک ظرفشویی راهنمای خرید و 40 مدل (پرفروش ) 

آشپزخانه های اپن یا اپن آشپزخانه می تواند توسط گچ ، MDF ، های گلاس یا کناف ایجاد شود. اینکه توسط کدام مورد ساخته شود تماما به میزان بودجه وهزینه ای که مالک ساختمان می خواهد خرج کند و همینطور سلیقه مالک و طراح بستگی دارد.

۱- اپن آشپزخانه گچی جدید

اپن آشپزخانه گچی جدید

یکی از هنرهای ایرانیان از قدیک کار با گچ و گچبری بوده و هست. از طرفی استفاده از گچ در ساختمان سازی همیشه رایج بوده که همین باعث شده در ساخت اپن آشپزخانه از گچ نیز زیاد استفاده شود. درواقع اپن های آشپزخانه گچی از رایجترین نوع اپن اشپزخانه هستند. کنده کاری ها و طرح های اپن گچی جلوه زیبایی به آشپزخانه می دهد. در ساخت اپن گچی از رابیتس استفاده میگردد که یک نوع سازه فلزی است و با استفاده از تورهای مشبک فلزی ساخته میشود. معمولا برای قسمت آرک اپن مورد استفاده قرار میگیرد. البته در سقف کاذب حال و پذیرایی و گاهی اتاق ها نیز زیاد استفاده میشود. از قبل ساخته میشوند و در محل موردنظر یعنی قسمت بالا و سقف اپن به کمک سیم های مخصوص نصب میشوند. کار برق کشی انجام میشود و درآخر نیز به کمک گچ پر میشود.

یکی از پرکاربردترین مدل های اپن آشپزخانه اپن گچی است.

پیشنهاد:
معرفی 40 مورد از بهترین آینه های دکوراتیو زیبا و ارزان با قیمت خرید

مزیت اپن آشپزخانه گچی چیست؟

شاید اولین مزیت اپن گچی برای اشپزخانه تحمل بار سقف ساختمان توسط سازه های فلزی آنها باشد درصورتیکه کناف ها این قابلیت را ندارند. این مدل اپن آشپزخانه بسیار مناسب برای خانه ها و طرح های معماری سنتی است. بنابراین برای معماری سنتی از سایر مدل های اپن برتری دارند. اگر هدف شما ساخت یک خانه مدرن و سبک های جدید ساختمان سازی است بهتر است از اپن هایی به غیر از گچ استفاده کنید. اپن های گچی دکوراسیون سلطنتی و مجللی را می توانند ایجاد کنند. بنابراین اگر از اپن گچی استفاده میکنید باید به فکر دکوراسیون آن نیز باشید. بطورکلی در طراحی اپن باید سعی شود که تناسب دکوراسیون داخلی ساختمان و فضای داخل خانه هم از لحاظ مدل و طراحی و هم از لحاظ رنگبندی رعایت شود.

۲- اپن آشپزخانه ساده

اپن آشپزخانه ساده

یکی از مدل های جدید و شیک اپنهای آشپزخانه که چند سالی است که رایج شده مدل ساده معلق است. در مدل های ساده معلق در هوا که کمی هم عجیب به نظر میرسد اپنها بدون پایه و ستون طراحی و ساخته می شوند و در هوا شناور هستند. اما از کناره ها معمولا به دیوارها متصل میشود. یکی از مزیت های این سبک دکوراسیون ایجاد فضای خالی مناسب برای جاسازی وسایل آشپزخانه زیر اپن می باشد که البته بعضی افراد نیز با کابین کردن قسمت زیر اپن آن را از حالت شناور خارج می کنند. وقتی اپن ساده و شناور طراحی می شود گاهی وقت ها از میز اپن به عنوان میز غذاخوری استفاده میشود و برخی مواقع نیز میتوان میز غذاخوری مجزا را در زیر فضای خالی اپن جاسازی کرد. یا اینکه میتوان صندلی ها را زیر فضای خالی آن جای داد.

۳- اپن آشپزخانه ام دی اف یا اپن آشپزخانه چوبی:

اپن آشپزخانه ام دی اف یا اپن آشپزخانه چوبی

در طراحی و ساخت اپن استفاده از چوب رواج زیادی پیدا کرده است.بکارگیری چوب از جمله MDF می تواند یک نمای گرم در دکوراسیون آشپزخانه بوجود آورد. که با یک سیستم روشنایی میتوان این جذابیت را بیشتر نمود. در سبک های مدرن ساختمان سازی برای ساخت اپن آشپزخانه خیلی از چوب کمک گرفته می شود. هزینه پایین و ست شدن با کابینت های ام دی اف و سایر لوازم دکوری مزیت برعلت شده است. از آنجایی که از آرک حتی درخانه ها و آپارتمان های کوچک هم میتوان استفاده کرد بنابراین میتوان از آن برای اپن های چوبی نیز استفاده کرد. آرک های چوبی که از قبل در کارگاه ساخته میشوند تا آماده نصب در آشپزخانه باشند در طرح های متفاوت قابل ساخت هستند.

اپن آشپزخانه ام دی اف یا اپن آشپزخانه چوبی

جذابیت ها

بنابراین از لحاظ ظاهری میتوانند خیلی شیک و متنوع باشند. از آنجایی که چوب های طبیعی وزن زیادی داشته و همچنین نیاز به هزینه زیادی دارد ام دی اف جای آرک های چوبی را گرفت. ام دی اف تمام مزیت های چوب را دارد بعلاوه اینکه ارزان قیمت تر از چوب طبیعی بوده و نیز سبک تر است. اما وزن ام دی اف از کناف بیشتر است.

از اپن آشپزخانه چوبی بیشتر برای سبک سنتی استفاده می شود. سبک سنتی با دکوراسیون های چوبی اجین شده است. نورپردازی نیز در درخشش این نوع اپن تاثیر بسیار زیادی دارد. باوجود جذابیت هایی که سبک مدرن اپن دارد ولی طرفداران سبک سنتی و استفاده از چوب کم نیستند. علاوه بر اینکه می توان بخش هایی از پذیرایی و نشیمن را با چوب طراحی کنید. مزیت این نوع دکوراسیون امکان استفاده از لواز سنتی برای دکور آشپزخانه و حتی فضای بیرون باشد. همچنین می توانید با ایجاد یک هارمونی رنگ بین کابینت‌های آشپزخانه و اپن و نمای پذیرایی و نشیمن خود یک دکوراسیون جذاب و جدید بوجود آورید.

۴- اپن جزیره ای

اپن جزیره ای برای دکوراسیون آشپزخانه

در اوایل که اپن آشپزخانه رواج پیدا کرد قسمت اپن آشپزخانه یک فضای ساخته شده از مصالح ساختمانی بود که در عین زیبا بودن استفاده نداشت. روند ساخت به مروز زمان رشد کرد تا به امروز که برای استفاده بهینه از فضای آشپزخانه مخصوصا در خانه ها و آپارتمان های نقلی اپن آشپزخانه را به صورت جزیره ای طراحی و می سازند. خود این طراحی یک نوع جدیدی از کابینت های مدرن و بروز را ایجاد می نماید که کاملا مستقل و مجزا از سایر کابینت ها در وسط آشپزخانه قرار دارد. این مدل اپنها این قابلیت را دارد که وسایل را در مواقع غیر ضرور در زیر آنها جاسازی کنید. مزیت این نوع اپن امکان ست شدن با هر سبکی را دارد. همچنین می توانید یک هارمونی رنگ زیبا با توجه به رنگ فضای دکوراتیو منزل برای ان انتخاب نمایید.

اپن جزیره آشپزخانه در حقیقت یک کابینت مدرن مستقل در مرکز آشپزخانه و مرزی میان فضای آشپزخانه با سایر قسمت های منزل می باشد.

۵- اپن دوطرفه

اپن دوطرفه برای دکوراسیون آشپزخانه

مدل های جدیدی از اپن ها که در واقع از لحاظ ساختاری متفاوت هستند اپن های دو طرفه است. معمولا از یک قسمت به عنوان میز نهار خوری نیز استفاده می کنند. برای این کار می توان از صندلی های مناسب که از لحاظ ارتفاع با سطح اپ هماهنگ باشد استفاده نمود. بخش دیگر اپن را میتوان برای کشو و یا کمد و حتی کابینت استفاده کرد. این مدل از اپن فقط مناسب خانه های مدرن است که برای جا دادن لوازم دکوراتیو یا تزئینی روی صفحه اپن نیز مناسب است. گفتیم که اپن آشپزخانه انواع مختلف دارد. برخی را در بالاذکر کردیم مثل اپن آشپزخانه ام دی اف.و شما می توانید با توجه به سلیقه و سبکی که در منزل خود انتخاب کرده اید نوع مدل اپن را تعیین کنید.

پیشنهاد:
کابینت آشپزخانه | جدید ترین مدل کابینت آشپزخانه در سال 2020 |کابینت ام دی اف

بهترین کار در انتخاب مدل اپن در نظر گرفتن لوازم و وسایلی است که قرار است در آشپزخانه قراردهید. مثل سینک ظرفشویی و گاز و هود. با این کار همه چیز را با هم ست می کنید و زیبایی بیشتری به آشپزخانه می دهید.

۶- مدل جدید اپن استیل

از جدیدترین مدل های اپن آشپزخانه می توان به اپن هایی از جنس استیل اشاره کرد. از آنچایی که سطح استیل کاملا صاف و سیقلی و براق است و خاصیت بازتابندگی نور دارد به همین علت بازتاب نو فضای اطراف را بزرگتر جلوه می دهد. رنگ استیل هم طوسی و نقره ای است که خنثی می باشد و این بدین معنا است که دست طراح و سازنده و مالک ساختمان برای دکوراسیون سایر قسمت های آشپزخانه کاملا باز نگه می دارد و می تواند هر ترکیب رنگ مناسبی را برای کابینت ها و لوازم و نورپردازی بکارببرد. نکته مثبت دیگر این است که وسایل همرنگ با استیل مانند یخچال و گاز و هود و … در بازار فراوان یافت می شود که می تواند یک هارمونی رنگ کاملا ست شده و هماهنگ در اشپزخانه ایجاد نماید.

۷- اپن آشپزخانه مدل L

اپن آشپزخانه مدل L

اشپزخانه اپن یک نوع اشپزخانه دو طرف اپن است که هر دوطرف به هم متصل هستند. اما در مدل دوطرف اپن معمولا فضای خالی ورود به اشپزخانه (محل درب) در بین دو قسمت قرار دارد. مدل ال در اشپزخانه برای اپن خیلی زیاد استفاده شده است. مزیت این مدل این است که فضا ها را بخوبی از هم مجزا می کند به علاوه اینکه یک نمای پیوسته دارد. در این مدل نیز میتوان از آن به عنوان میز ناهارخوری استفاده کرد. اپن ال را میتوان از هرجنسی طراحی کرد. گچ یا ام دی اف یا سنگ و یا چوب. می توانید از وسایل تزئینی و دکوراتیو و یا گلدان های زیبای طبیعی روی صفحه اپن استفاده کنید و قسمتی از فضا را پر کنید. از مزیت های اپن ال و اپن در دو طرف این است که میتوان هنگام کار در آشپزخانه با اعضای خانواده بخوبی به گفتگو بپردازید.

بهترین اجاق گاز فردار بازار بررسی 10 مدل (پرفروش) 

طراحی اپن ال آشپزخانه که گفتیم کاربرد زیادی دارد و قسمت های مهم آشپزخانه را از اتاق نشیمن جدا می کند این امکان را میدهد که بتوانید فضای بیرونی اپن را به زیبایی طراحی و دکور کنید و از یک نورپردازی زیبا ان را جذاب نمایید. یا اینکه می توانید صندلی هایی برای غذاخوری در قسمت بیرونی اپن یا داخلی قرار دهید.

۸- اپن آشپزخانه مدرن

اپن آشپزخانه مدرن برای دکوراسیون آشپزخانه

یکی از طراحی هایی که در صنعت دکوراسیون خیلی مورد توجه قرار میگیرد طراحی با رنگ همان سال است. معمولا در این مدل جدید طراحی رنگ سال را با رنگ سفید ترکیب می کنند زیرارنگ سفید با اغلب رنگ ها ست می شود. معمولا هم به نسبت هایی چون ۱ به ۳ و یا ۱ به ۲ استفاده میشود که عدد یک همان نسبت عدد سال است. وقتی نورپردازی ها را هم به همینگونه ست کنید خواهید دید چه آشپزخانه شیک و خاصی خواهید داشت. موارد گفته شده را باید دقیقا برای اپن آشپزخانه نیز لحاظ کنید اما غلظت رنگ و حجم رنگ موردنظر را کمی بیشتر کنید.

جدیدترین مدل اپن آشپزخانه 2021

همه مواردی و مدل های اپن اشپزخانه مثل MDF و کانتر و جزیره از انواع مدرن اپن می باشند. هر کدام از این ها خودشان طیف وسیعی از طرح و کاتالوگ دارند که هر سال جدید و بروز می شوند. تقریبا می توان گفت هر مدل و طرحی که در ذهنتان باشد میتوانید پیاده کنید.

مدل جدید اپن آشپزخانه U شکل

مدل جدید اپن آشپزخانه U شکل

مدل جدید اپن U فقط مناسب خانه های با زیربنای زیاد و فضای کافی است. این مدل اشپزخانه که در خانه های ویلایی اروپای مرکزی خیلی استفاده میشود دارای طراحی خاص و ظریفی است که لذت اشپزی کدبانو را می تواند چندین برابر کند. در این مدل می توان تا سه طرف آشپزخانه را اپن و از فضا به نحو احسن استفاده نمایید.

طرح اپن آشپزخانه های رنگی

اپن اشپزخانه های رنگی که جدیدا هم خیلی مد شده و استفاده میشود زیبایی خاصی خصوصا در هنگام شب به فضای خانه و بالاخص اطراف اشپزخانه می دهد. یکی از انواع این مدل میتوان به اپن اشپزخانه سفید بنفش یا آبی و سبز نام برد. این طرح ها مناسب افرادی است که دنبال رنگ های خاص و متفاوت بوده و می خواهند جلوه زیبایی بصری بیشتری به فضا خانه و آشپزخانه بدهند. این مدل ها واقعا مناسب ایرانی و سلیقه ایرانی می باشد.

اپن آشپزخانه سفید

تمیز بودن خاصیت اشپزخانه است. بیشتری تمیزی را می توانید در رنگ سفید پیدا کنید. بنابراین یکی از بهترین گزینه ها برای رنگ اشپزخانه می تواند رنگ سفید باشد. پس می توان اپن آشپزخانه را به رنگ سفید با ترکیب یک رنگ دیگر ایجاد کرد. مثلا کابینت هایی با رنگ سفید یا کرم و یا سرامیک هایی به رنگ روشن. در این صورت نقاط کثیفی براحتی قابل مشاهده خواهد بود و خیلی زود می توانید برطرف کنید. لکه در رنگ سفید نمی توانند خود را مخفی کنند. از طرفی با گچ کاری اتاق ها و حال و پذیرایی نیز می تواند هماهنگی کامل داشته باشد.

اپن سفید رنگ آشپزخانه با کفپوش تیره مانند رنگ قهوه ای یا چوبی

پیشنهادی که خیلی از معماران و طرذاحان دکور می کنند این است که در صورت استفاده از رنگ سفید برای اشپزخانه و اپن آشپزخانه تمام قسمت ها را سفید نکنید. مثلا می توانید کفپوش ها یا سرامیک هایی به رنگ قهوه ای یا چوبی استفاده نمایید. و بخش از کابینت ها را با کف هماهنگ کنید. یا کابینت ها سفید باشد و فقط اپن را به رنگ کف بسازید.

مدل جدید اپن آشپزخانه براق

استفاده از سنگ ها و صفحه های براق برای اپن و یا بکارگیری کابینت های ام دی اف براق و یا استفاده از روکش هایی که براق هستند می تواند اپن و کابینت ها و آشپزخانه را کاملا براق جلوه دهد. البته پیشنهاد نمیشود توام با هم در همه قسمت ها از ابزار براق استفاده نمایید. این امر کاملا به سلیقه مالک و سازنده ساختمان بستگی دارد. برخی هم اصلا این مدل را دوست ندارند و ترجیح می دهند از رنگ های مات بیشتر بکارببرند تا براق نباشد. هرکدام مزیت ها ومعایبی دارد. مثلا عیب مدل خای جدید براق این اسن که مدام نیاز به تمیزی و نظافت دارند. چون خیلی زود لکه می بینند.

اپن جزیره آشپزخانه تیره رنگ

همانطور که گفتیم یکی از مدرن ترین و بروز ترین و جدیدترین مدل ها برای اپن مدل جزیره ای است که قابل پیاده سازی در اغلب سبک و صیاق های متفاوت دکوراسیون است. حال اگر این مدل جزیره را با رنگ تیره طراحی و بسازید تقریبا میتوان گفت بطور کامل آن را مدرن کرده اید. این مدل اپن آشپزخانه باعث می شود تا اشپزخانه شما تا حد بسیار زیادی مشابه نمونه های اروپایی شود.

مدل جدید اپن دوطرفه دو سو

مدل جدیدی که می توانید بکارببرید یک اپن دوطرف باز از نوعی که در بالا معرفی کردیم می باشد که آن را در مرکز آشپزخانه اجرا کنید. بجای اینگه دو دیواره را اپن کنید مرکز را برای این کار انتخاب کنید. در این صورت از دو طرف راه برای ورود به آشپزخانه خواهید داشت. مدل دیگرش این است که درب ورودی از روبرو قابل نشاهده باشد. با کمی خلاقیت می توانید طرح های متفاوتی را پیاده کنید. اگر محیط آشپزخانه به اندازه کافی فضا در اختیارتان قرار دهد می توانید با دکوراسیون چوبی کابینت ها و ام دی اف یک میز نهارخوری جذاب و شیک هم در یکی از قسمت ها ایجاد نمایید.

استفاده از انواع مدل سنگ اپن آشپزخانه بعنوان پوشش برای اپن آشپزخانه

استفاده از انواع مدل سنگ اپن آشپزخانه بعنوان پوشش برای اپن آشپزخانه

از سنگ های متنوع و زیادی می توان برای صفحه اپن استفاده کرد. وجود تنوع در طرح و رنگ و جنس زسنگ ها با پهنا و عرض متفاوت و همچنین ضخامت ها گوناگون این امکان را به شما میدهد که براحتی با کمی جستجو بهترین سنگ مناسب سلیقه دلخواهتان و نیازتان را پیدا کنید تا بتوانید یک اپن متناسب با فضای آشپزخانه تان ایجاد کنید. سنگ های گونوگونی برای این کار وجود دارد که معروف ترین انها سن گرانیت و سنگ مرمر است که خودشان تنوع زیادی دارند و حق انتخاب شما را بیشتر می کنند. در ادامه انواع مختلف این سنگ های اپن را بررسی می کنیم.

انواع سنگ گرانیت برای اپن

انواع کلی مدل سنگ اپن آشپزخانه

 • لمینت
 • مرمر
 • کوارتز
 • گرانیت
 • سنگ طبیعی
 • کورین
 • بتن

 

انواع سنگ گرانیت برای اپن مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه

مزابای سنگ گرانیت

 • به راحتی خورده نمی شود
 • به سختی خش بر می دارد
 • در برابرسایش مقاوم است
 • تحمل وزن بالا
 • مقاومت در برابرحرارت بالا
 • سختی بالا
 • ثبات رنگی

معایب سنگ گرانیت

 • قیمت بالا
 • لکه پذیری سریع به دلیل ساختار و منافظ زیادی که در سطح گرانیت و جود دارد.
 • شکنندگی بالا در صورت وارد کردن فشار بیش از تحمل یا نصب غلط و توزیع وزن نا مناسب

۱- گرانیت نهبندان طوسی: اگر تمایل به استفاده از رنگ های روشن داشته باشید این سنگ انتخاب خوبی است. برای افرادی که سلیقه روشنی در انتخاب سنگ اپن دارند گزینه مناسبی است

۲- گرانیت خرمدره بژ: این سنگ یک پوشش بژ برای صفحه اپن اشپزخانه ایجاد می کند. اگر دوست دارید خاص باشید و سلیقه تان را خاص جلوه دهید به شرط ست بودن رنگ این سنگ با اپن آشپزخانه و دکوراسیون آن میتواند گزیننه خوبی باشد.

۳- گرانیت تکاب: رنگ سنگ گرانیت تکاب معمولا یا سفید است و یا طوسی در صورتیکه سلیقه شما انتخاب از بین رنگ های روشن باشد این مورد هم یکی از انتخاب هایتان میتواند باشد.

۴- گرانیت بروجرد: زیبایی ظاهری در همه بخش های آشپزخانه و تمام قسمت های اپن اهمیت دارد. این پوشش سنگی یک پوشش روشن را برای اپن شما بوجود می آورد. همچنین جذابیت خاصی ایجاد میکند

۵- گرانیت دانه اناری: مناسب سلیقه هایی است که بیشتر تمایل دارند از رنگ های متمایل به تیره در دکوراسیون و فضای آشپزخانه استفاده نمایند. این گزینه یگ انتخاب جذاب برای رنگ های روشن و تیره می باشد.

۶- گرانیت قرمز یزد: گرانیت یزد که رنگ قرمزی مشابه خاک رس دارد یک دکور نرم روی اپن ایجاد میکند. این مورد خصوصا برای اپن ها با دیواره طرح آجری بسیار مناسب است. همچنین اگر اپن شما به جای چوب و ام دی اف از سنگ باشد بهترین گزینه است

۷- گرانیت مشکی نطنز: این پوشش سنگی اپن از مدل دانه اناری که تیره است تیره تر می باشد. نکته مثبت در امورد این سنک یکپارچگی طرح و رنگ آن است که بیشتر حالت یکدست دارند.

انواع سنگ مرمر برای اپن

 • مرمر پرتقالی: آیا دوست دارید اشتهای تان هنگام غذا خوردن با دیدن این رنگ روی اپن آشپزخانه بیشتر شود؟ طبق گفته کارشناسان تغذیه و روانشناسان رنگ پرتقالی و مشتقات نارنجی روی اشتها و میل به غذا خوردن شدیدن تاثیر دارد.
 • مرمر صورتی: یک دکور زنانه کامل با رنگ صورتی سنگ مرمر کامل میشود مخصوصا اگر نورپردازی هایتان نیز شامل این رنگ باشد. البته زیبایی این طرح به کمک رنگ سفید خیلی بیشتر خواهد شد.
 • مرمر سبز: سنگ مرمر سبز یکی از بهترین گزینه ها برا دادن سرزندگی و روح به فضای دکوراسیون اپن اشپزخانه خواهد بود. مخصوصا اگر گلدان و گل و گیاه نیز روی آن قرارگیرد تکمیل میشود.
 • مرمر سفید: اگر دکوراسیونتان رنگ غالب سفیدی دارد و یا رنگ غالب روشن دارد سنگ مرمر سفید بهترین گزینه برایتان می باشد. این سنگ خاصه برای افراد طرفدار دکورهای کلاسیک مناسب است. رنگ سفید پوشش امروز خانه های لوکس و لاکچری است که می تواند باعث لوکس جلوه دادن خانه تان شود.
  مرمر عسلی: رنگ عسلی از رنگ هایی است که تقریبا همه آن را می پسندند. برای ایجاد یک دکور خاص و در عین حال جذاب و زیبا از این رنگ با هارمونی و هماهنگی سایر قسمت ها استفاده نمایید.
 • مرمر رنگی: درصورتیکه در اخلاق تان بیشتر تمایل به در چشم بودن دکوراسیون خانه باشد این مورد را انتخاب کنید.
 • مرمر آبی: نمیدانم تاکنون آشپزخانه هایی با دکوراسیون آبی آن هم کمرنگ از نزدیک دیده اید یا خیر؟ این مدل سنگ فوق العاده تنوع دارد از رنگ روشن آبی بگیرید تا سرمه ای. رنگ روشن فضای بسیار لطیف و آرامش بخشی به آشپزخانه تان میدهد.

پوشش سنگ مصنوعی برای اپن

یکی از سنگ هایی که به عنوان پوشش سنگ اپن مورد استفاده قرار می گیرد سنگ ورقه ای کورین است. ورقه کورین در واقع یک سنگ مصنوعی است. همانطور که می دانید سنگ های مصنوعی با خرده سنگ ها ساخته می شوند. با فشرده کردن خرده سنگ ها بین دولایه بوجود می آید.ویژگی های خوب و خاص ورقه کورین باعث شده است تا از آن برای پوشش سنگ اپن استفاده کنند.

برخی از ویژگی های ورقه کورین
۱- پوشش سنگی ورقه کورین ضد خش، ضدلک و ضد آب است .
۲- بدون هیچ درزی قابلیت اجرا دارد.
۳- جنس این ورقه باعث شده است تا دست شما در طراحی دکوراسیون باز باشد

همانند این چنین چیزی برای کابینت های ام دی اف از جنس چوب وجود دارد
برای تزیین اپن آشپزخانه می‌توانید از وسایل متفاوتی مانند گلدان‌ های طبیعی و یا مجسمه‌های تزئیناتی متفاوت و گوناگون استفاده کنید.

مزیت ها اپن های اشپزخانه

طراحی اپن آشپزخانه های امروزی به شکل اپن این مزیت را دارد که افراد خانواده مثلا مادر هنگام آشپزی بتواند با فرزندان و یا همسر خود ارتباط کلامی برقرار نماید. در عصری که ارتباطات صرفا در گوشی های موبایل خلاصه شده است شاید کمی به ارتباطات کلامی در میان فرزندان و پدر و مادر کمک کند. مزیت دیگر زیبایی در طراحی ها است که می تواند بر روی روحیه افراد نیز تاثیر مثبت بگذارد.

 • روش چینش و دکوراسیون آشپزخانه های اپن به علت اینکه از مکان های مختلف خانه مانند پذیرایی و نشیمن قابل مشاهده است بسیار مهمتر از آشپزخانه های محصور به دیوار می باشد که اغلب در خانه های سنتی می بینیم.
 • طراحی آشپزخانه مدرن و مدل آشپزخانه ایرانی در منازل ما بدون شک بروی جلوه نهایی دکوراسیون کل خانه تاثیر مثبت می گذارد.
 • تنوع طرح ها در هر سبک به شما حق انتخاب زیادی میدهد تا متناسب با سلیقه خود بهترین گزینه را گزینش کنید
 • سطح روی اپن در آشپزخانه به عنوان جایی برای قراردادن وسایل و ظروف آشپزی بکار میرود.

نحوه نصب مدل سنگ اپن آشپزخانه

 • در مرحله اول نوع و جنس سنگ اپن مورد علاقه خود را مشخص کنید.
 • بعد باید محل نصب و بودجه خود را تایین کنید.
 • سپس اندازه گیری های لازم را انجام می دهید.
 • ایجاد یک قالب یا طرح کلی از سطح مورد نظر شما که معمولا با استفاده از مقوا های ضخیم، تخته های باریک و لایه های پولیستری پلاستیکی انجام می شود.
 • آماده کردن محل نصب سنگ اپن جدید یا تعویض
 • انتقال و نصب: سنگ اپن بسیار سنگین می باشد لذا نباید با عجله و به صورت افقی (به صورتی که سنگ صاف خوابیده باشد) حمل کرد چرا که ممکن است فشار در یک قسمت متمرکز شده و موجب ترک یا شکستگی سنگ شود.
 • درز گیری و تمیز کاری پس از نصب : معمولا درز گیری با سیمان، درزگیر سیلیکونی و یا ماده اپوکسی انجام می شود. اپوکسی حدودا یک ساعت فرصت نیاز دارد تا خشک شود و سنگ را محکم بگیرد.
 • در نهایت مواد اضافی و ضایعات به وجود آمده از نصب و گرد و غبار حاصل از تراش کاری و انتقال را تمیز کنید.

نکات پایانی در انتخاب بهترین مدل سنگ اپن آشپزخانه

در سال های گذشته از انواع مدل های گچ کاری‌ در سبک های مختلف برای طراحی و ساخت اپن اشپزخانه استفاده می شد اما در چند سال اخیر بخصوص یک دهه گذشته غالب اپن آشپزخانه‌ها به شکل جزیره و کانتر طراحی می شود. به جای گچ کاری سنگین ترجیح داده می شود از خود کابینت ها و ام دی اف و های گلاس و موارد مشابه برای ساخت اپن آشپزخانه استفاده ‌شود. یکی از مزیت های این روش بهینه سازی فضای آشپزخانه با ذخیره کردن قضای زیر کابینت اپ می باشد که محل بسیار مناسبی برای وسایل آشپزخانه و حتی میز و صندلی غذاخوری می باشد. ضمن اینکه خودشان نیز می توانند بعنوان میز غذاخوری و خصوصا صبحانه خوری مورد استفاده قرار گیرند.

 

در کنار اپن آشپزخانه سیستم الکتریکی و نورپردازی‌ در قسمت‌های مختلف آشپزخانه مانند روشنایی‌هایی که با کمک لامپ های هالوژنی توکار و روکار در قسمت‌های مختلف کابینت‌ها و بالای اپن در آرک و کناف می‌تواند موجب افزایش جذابیت فضا و بیشتر کردن زیبایی دکوراسیون گردد. معمولاً در سطح کانترها از سنگ‌های معدنی و یا چوب‌های طبیعی استفاده می‌شود که در زیباتر شدن فضای آشپزخانه تاثیر دارند. هم چنین رنگ‌هایی که در قسمت‌های مختلف به کار می‌رود باید دارای هارمونی و تناسب باشند تا تمام این موارد در کنار هم یک فضای زیبا برای شما فراهم کند.

در انتها ۲ توصیه برای سبک مدرن اُپن

۱- اگر سبک آشپزخانه مدرن را انتخاب کرده‌اید بهتر است میز ناهارخوری و سایر وسایل و ظروفی که در آن قرار می‌گیرد هم متناسب با آن باشد.
۲- پیشنهاد ما این است که خصوصاً در آشپزخانه‌های با سبک مدرن خیلی از وسایل تزیینی استفاده نکنید. به یک گلدان گل طبیعی بسنده کنید.

سوالی دارید بپرسید

امیدوارم که این مطلب به تمام سوالت تان برای اپن اشپزخانه جواب داده باشد. اما قطعا سوالاتی در ذهن شما وجود دارد که بدون شک در لحظه نگارش متن به ذهن نویسنده نرسیده باشد. این سوالات را می توانید در قالب نظرات انتهای مطلب مطرح کنید و ما بسیار از این قضیه استقبال خواهیم کرد چراکه خوشحال می شویم به پرسش هایتان پاسخ دهیم یا اینکه چندیدن پاراگراف در خصوص آنها این مطلب را بروزرسانی نماییم.

در آخر چند مدل صندلی شیک و خاصی که می تواند با اپن آشپزخانه ی شما ست شده، و زیبایی آن را چندین برابر کند را برای شما عزیزان و همراهان همیشگی باغ سلامتی لیست کرده و مورد بررسی قرار می دهیم. 

شاد و تندرست باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
لیست محصولات منتخب
(ویدیو)بهترین مدل سنگ اپن آشپزخانه برای طراحی جذابترین دکوراسیون آشپزخانه

صندلی اپن هوگر مدل BH360 چرمی

صندلی اپن هوگر مدل BH360 یک صندلی عالی و شیک برای محیط آشپزخانه است که می تواند جلوه ی بسیار جذاب و کلاسیکی را به فضای آشپزخانه ی شما ببخشد. این صندلی به راحتی با اپن آشپزخانه ی شما ست میشود .

طراحی جمع و جور و پوشش چرمی آن ، واقعا صندلی BH360 را برازنده ی آشپزخانه ی شما میکند.

 • ابعاد کفی صندلی
  44X42 سانتی‌متر
 • ابعاد پشتی صندلی
  45X32 سانتی‌متر
 • جنس پشتی
  چرم مصنوعی
 • جنس کفی
  چرم مصنوعی
 • جنس پایه
  فلز
(ویدیو)بهترین مدل سنگ اپن آشپزخانه برای طراحی جذابترین دکوراسیون آشپزخانه

صندلی اپن اوان مدل B240F پارچه ای

صندلی اپن اوان مدل B240F با روکش پارچه ای و نرم خود انتخاب فوق العاده ای برای خرید صندلی آشپزخانه می باشد.

طراحی خاص و قابلیت چرخش 360 درجه به همراه تنظیم ارتفاع باعث می شود تا صندلی B240F تبدیل به یک انتخاب خوب و نسبتا ارزان شود.

 • ابعاد کفی صندلی
  50*40 سانتی‌متر
 • ابعاد پشتی صندلی
  35*35 سانتی‌متر
 • جنس پشتی
  پارچه
 • جنس کفی
  پارچه
 • نحوه ایستایی
  سینی
 • قابلیت تنظیم ارتفاع
  دارد
(ویدیو)بهترین مدل سنگ اپن آشپزخانه برای طراحی جذابترین دکوراسیون آشپزخانه

صندلی اپن مدل BTM

صندلی اپن مدل BTM یک صندلی زیبا با پوشش پارچه و پایه های چوبی است که دارای وزن بسیار کمی می باشد. طراحی زیبای آن می تواند مورد پسند خیلی از افراد باشد.

قیمت بسیار پایین و در عین حال قابل تعویض بودن روکش آن یکی از مزیت های مهم این صندلی ساده و زیباست.

 • ابعاد کفی صندلی
  12×33×33 سانتی‌متر
 • جنس کفی
  پارچه
 • جنس پایه
  چوب
(ویدیو)بهترین مدل سنگ اپن آشپزخانه برای طراحی جذابترین دکوراسیون آشپزخانه

صندلی اپن مدل LRS-208

صندلی اپن مدل LRS-208 ، واقعا زیبا و برازنده هر دکوراسیونی است. طراحی کاملا شکیل با روکش پارچه ای و پایه های براق فلزی، به راحتی با سنک اپن و دکوراسیون آشپزخانه ی شما ست می شود و می توانید زاویه و ارتفاع آن را به دلخواه تغییر دهید.

دسته های صندلی LRS-208 از MDF بوده و قاب پشتی و نیز قاب کفی آن از چوب ساخته شده است.

 

(ویدیو)بهترین مدل سنگ اپن آشپزخانه برای طراحی جذابترین دکوراسیون آشپزخانه

صندلی اپن هوگر مدل BH200 چرمی

صندلی اپن هوگر مدل BH200، در یک کلام ساده، شیک و راحت.

 • اندازه کفی صندلی
  38×36 سانتی ‌متر
 • اندازه پشتی صندلی
  34×27 سانتی‌ متر
 • جنس پشتی صندلی
  چرم مصنوعی
 • جنس کفی صندلی
  چرم مصنوعی
(ویدیو)بهترین مدل سنگ اپن آشپزخانه برای طراحی جذابترین دکوراسیون آشپزخانه

صندلی اپن هوگر مدل BH390G

جنس پشتی صندلی BH390G از چوب و کفی آن از چرم مصنوعی است. قابلیت تنظیم ارتفاع و چرخش 360 درجه را نیز دارد.

 • جنس پایه
  فلز
 • نحوه ایستایی
  سینی
 • قابلیت تنظیم ارتفاع
  دارد
 • حداکثر ارتفاع
  79 سانتی‌متر
 • حداقل ارتفاع
  54 سانتی‌متر
(ویدیو)بهترین مدل سنگ اپن آشپزخانه برای طراحی جذابترین دکوراسیون آشپزخانه

صندلی اپن جهانتاب مدل ارکید

بدون شک صندلی اپن جهانتاب شیک ترین طراحی و دیزان را در بین همه ی صندلی های آشپزخانه دارد.

 • جنس کفی
  چرم مصنوعی
 • جنس پایه
  فلز
 • نحوه ایستایی
  سینی
 • قابلیت تنظیم ارتفاع
  دارد
 • حداکثر ارتفاع
  80 سانتی‌متر
 • حداقل ارتفاع
  60 سانتی‌متر
(ویدیو)بهترین مدل سنگ اپن آشپزخانه برای طراحی جذابترین دکوراسیون آشپزخانه

صندلی اپن هوگر مدل BH380 چرمی

 • جنس پشتی
  چرم مصنوعی
 • جنس کفی
  چرم مصنوعی
 • جنس پایه
  فلز
 • نحوه ایستایی
  سینی
 • قابلیت تنظیم ارتفاع
  دارد
(ویدیو)بهترین مدل سنگ اپن آشپزخانه برای طراحی جذابترین دکوراسیون آشپزخانه

صندلی اپن مدل LRS930

 • جنس پشتی
  چرم مصنوعی
 • جنس کفی
  چرم مصنوعی
 • جنس دسته
  چرم طبیعی
 • جنس پایه
  فلز
 • نحوه ایستایی
  سینی
 • قابلیت تنظیم ارتفاع
  دارد
(ویدیو)بهترین مدل سنگ اپن آشپزخانه برای طراحی جذابترین دکوراسیون آشپزخانه

صندلی اپن مدل C-03

 • چرم مصنوعی
 • قابلیت تنظیم ارتفاع
  ندارد
 • قابلیت چرخش
  ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *